Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kezdek beleőrülni az egyedüllé...

Kezdek beleőrülni az egyedüllétbe, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval az a baj, hogy miután leérettségiztem, egyszer csak azt vettem észre, hogy nem maradtak barátaim. Csak felszínes kapcsolataim voltak, és így, hogy már nem találkoztunk minden nap a suliban, megszakadt a kapcsolat. Azóta sem tudtam új barátokat szerezni, pedig ennek már 3 éve.

Igazából nem értem, miért. Tény, hogy nehezen nyílok meg, nem vagyok egy dumagép. Viszont nem szoktam bunkózni, segítőkész és türelmes vagyok az emberekkel.

Nagyon rossz érzés, amikor nézem az utcán a baráti társaságokat, ahogy mennek együtt szórakozni... én meg még csak egy jót beszélgetni se tudok senkivel, mert... hát, mert nincs kivel.

Kezdek tényleg kiborulni ettől. Minden nap eszembe jut, hogy basszus, nincs senkim, és hogy mennyire visszamennék az időben, amikor még legalább ezek a felszínes kapcsolataim megvoltak, mert most már egy ilyennek is örülnék...

Próbálkoztam levelezéssel, de egy idő után nem kaptam választ a leveleimre. Ott akkor elgondolkoztam azon, hogy talán mégis velem van a baj, de nem tudok rájönni, hogy mit csinálok rosszul.

Hogyan szerezhetnék barátokat?



2016. máj. 26. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha budapesti vagy, akkor én szívesen barátkoznék veled. :)
2016. máj. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én szives barátkozom veled bárhol is laksz!

Csak legyünk 1 hullámhosszon.

2016. máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Pl egyetemre/főiskolára mész, netes játékot játszol, csetelsz.

Tulajdonképpen nekem sincsenek barátaim, csak felszínes ismerőseim, de ez nem zavar.

2016. máj. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Eszter76 ***** válasza:
Ha 3 éve érettségiztél, akkor most vagy főiskolára/egyetemre jársz, vagy dolgozol. Mindkettő emberek között történik. Próbálj beszélgetni a csoporttársaiddal vagy a kollégáiddal!
2016. máj. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Ha gondolod irhatsz nekem beszélgethetünk, bwratkozhatunk ha jól kijövünk találkozhatnak is mert ugyanigy vagyok mint te.
2016. máj. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hívj meg egy sörre!


Én is ilyen vagyok, csak én már túl vagyok az egyetemen és itthon dolgozok...

Szóval nincsenek kollégák se.

2016. máj. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Hasonló cipőben járok, mint te, úgyhogy ha gondolod, írhatsz, és beszélgethetünk, ismerkedhetünk.:)
2016. máj. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanez a helyzet velem is, csak talán én már bele is őrültem. Ha szeretnél beszélgetni, mindenképpen írj!
2016. máj. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanez a helyzet. Sokszor azt hittem, hogy kevesen vannak, akik az iskolák elvégzése után egyedül maradtak, de olvasva a fórumot, egyre és egyre több hasonló történetet olvasok.

Én kollégista voltam középiskolában és egyetemen is, így ballagások után szétszóródtunk az országban. Viszont, ami meglep, hogy a volt pesti évfolyamtársaim sem igen járnak össze, pedig ők közel laknak egymáshoz, nem úgy mint én, 200 km-re tőlük egy lepusztult faluban.

Lehangoló az egész, főleg, hogy jön a nyár. Most a ballagások eszembe juttatták a régi szép időket. Bár nehéz volt a suli, mégis jó volt oda járni. Utólag másképp lát az ember mindent.

Magam sem tudom, hogyan lehetne új barátokat szerezni, egy igazival is beérném.

2016. máj. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek aki írt, jó látni, hogy ennyien segítenétek, leveleznétek velem! :) Igyekszem válaszolni az üzenetekre!

Próbálok nyílni az emberek felé, csak sajnos ez élőben nem olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik (legalábbis nekem).

2016. máj. 28. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!