Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek annyira introvertált személyiség?

Figyelt kérdés
barátaim folyton mondogatják,hogy soha sehová nem megyek,de egyszerűen annyira nem szívesen mozdulok ki velük...családdal más a helyzet,rokonokhoz szívesen megyek,de osztálytársaimmal valahogy nem találom az összhangot,pedig jóban vagyunk,csak nem érzem olyan jól magam,mikor hosszú ideig a társaságukban vagyok :D

#introvertált #antiszociális :D
2016. jún. 28. 16:36
1 2
 1/16 Inessential ***** válasza:
19%

Én is ilyen vagyok.

Nekem is szokták mondani.

2016. jún. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De jó,pacsi :D

nem akarok mások miatt megváltozni,mert nekem így jó,de mégis egyre inkább úgy érzem,hogy elveszítem emiatt a barátaimat...engem az sem zavar,ha előttem,de nélkülem tervezgetik a hétvégi programjaikat,vagy éppen a múlt hetiről tartanak élménybeszámolót...én szívesen hallgatom és nem érdekel,hogy nem v ettem részt benne :) őket mégis idegesíti,pedig én nem akarok eltávolodni a barátaimtól,csak valahogy nem tudok olyan szoros kapcsolatot kialakítani velük :/

2016. jún. 28. 16:48
 3/16 Inessential ***** válasza:

Nekem igazából nincs is nagyon olyan barátom, akivel szívesen elmennék valahova.

Bulizni sem szeretek.

2016. jún. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Teljesen megértelek,nekem is egy hozzám hasonló barátra van szükségem :)

hiába vagyok jóban egész más személyiségű emberekkel,ha mégsem tudok igazán barátként tekinteni rájuk :/

2016. jún. 28. 16:58
 5/16 anonim ***** válasza:
40%

Én is introvertált vagyok, és nem szeretek találkozni másokkal, de sokszor szoktam a barátaimmal. :(

Szeretem őket, de úfy mint te, én sem szeretem az ilyen együtt programokat :(

2016. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Inessential ***** válasza:

Nekem az is rátesz, hogy (mások elmondása és tapasztalat szerint) érettebb vagyok a koromnál így a korombeliekkel nem is igazán jövök ki annyira.

De persze pl. osztálytársakkal jóban vagyok, de iskolán kívül nem érdekelnek.

2016. jún. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, van 2-3 jó barátom és ennyi. Régebben nyitottabb voltam, még közös szalonnasütéseket is csináltunk nagyobb társasággal, de amikor egy idő után mindenki bemondta az unalmast, meg elvonult, én is kicsit bezárkóztam. Hosszú időn keresztül lefárasztanak mások. Néha jó kimozdulni bringázni, sütögetni, ide-oda, de csak max 1-2 hetente, nem heti többször.

Nincs ezzel gáz, de azért ne vond ki magad teljesen a szociális életből, mert hidd el, sokkal könnyebb érvényesülni az olyan embereknek, akiket körbevesznek.

2016. jún. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 TheGunner ***** válasza:
95%

Szia!


Először is fogadd el magad, hogy ilyen vagy! A mai világban nagyon előtérbe került az extrovertált személyiség. Mindenkinek állandóan társaság közepében, sztorizgatni, jópofizni kellene a közvélemény szerint.

Pedig az introvertált személyiségű emberek is értékesek, sőt...

Az introvertált személyiség nem asszociálist jelent, ezt sokan összekeverik. Az introvertált embereknek fontos az egyensúly és az, hogy legyen idejük saját magukra, egyáltalán nem szégyen, ha van amikor magányra vágysz, nem pedig arra, hogy folyamatosan új ingerek érjenek. Ez teljesen természetes, nagyon sokan éreznek még hasonlóan.

Ha nem szeretsz baráti társaságban lenni, szervezz 1 v 1 programokat, ott jobban megismerheted a másikat, mert kevésbé játszanak szerepeket. Ha meg már sikerült mély barátságokat kötnöd, velük talán Te is könnyebben kimozdulsz, mész társaságba.

2016. jún. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Én is introvertált vagyok, de nem a te korosztályod, hanem idősebb. Olyan barátaim vannak, akiket tényleg tisztelek és becsülök, én is jól ismerem őket és ők is engem. Kettő különösen közel áll hozzám, az egyik kifejezetten extrovertált, mégis nagyon jól kijövünk.


Én nem utasítom vissza a programokat, viszont csak oda megyek el, ahol tudom, hogy jól fogom érezni magam, és ők nem erőltetik a dolgot.


Ha el is megyek egy-egy számomra nyitottabb programra, akkor szükségem van otthon feltöltődésre, ami azt jelenti, hogy 1-2 óra egyedüllét kell. Mivel ezt meg tudom oldani, nem jelent gondot a kimozdulás, de enélkül nem igazán menne, mivel önmagammal szeretek a legjobban lenni, de azt is tudom, hogy szükség van a közös programokra.

2016. jún. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Együtt érzek veletek,én is elég komoly,mondhatni "érett" vagyok a koromhoz képest,de emiatt még nem válogatom meg jobban a barátaimat.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,jól esik,hogy tényleg tudjátok ,mit érzek :D

utolsónak is nagyon köszönöm a "biztatást" :)

2016. jún. 28. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!