Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Éreztétek már magatokat...

Éreztétek már magatokat idegennek a saját világotokban?

Figyelt kérdés

2016. aug. 16. 01:05
 1/9 Firedoom ***** válasza:
Ismered azt az erzest amikor a sajat vilagod nez hulyenek? Amikor magad nezed hulyenek mert olyan a vilagod amit te sem ertesz? Gondolom igen.
2016. aug. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 piriiiii ***** válasza:
93%
Igen. Ez az én szótáramban depresszió.
2016. aug. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Régebben volt ilyen érzésem, mintha egy vastag üvegfal lett volna köztem és a többi ember között. Rajta keresztül látjuk egymást, de egyikünk sem tud kapcsolatban kerülni a másikkal, nem halljuk, nem tudjuk megérinteni egymást stb. Amióta rendszeresen iszom, ez az érzésem elmúlt.. Az alkohol feloldotta bennem az ilyesféle gátlásokat.
2016. aug. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az idegen érzetről írtam nemrég egy jó kis posztot a blogomban, hogy milyen helyzetekben és mik válthatják ki ezt az érzést, elég érdekes dolog.

Akár depresszió, szorongás, személyiségzavar és (többek között hangulatszabályozó) gyógyszerek is okozhatják, hogy valaki idegennek érzi saját magát.

2016. aug. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én egyszer azt hiszem, megéreztem a végső magányt, azt, hogy Isten is egyedül van. De nem feltétlenül magány, valószínű valami végtelen teljesség érzet.

Nem tudom megfogalmazni.

De saját magamtól is éreztem magam idegennek, általában, ha nagyon eltértem az elveimtől.

A másikfajta idegenérzés az inkább egy jóindulatú közöny a mostani mivoltommal szemben, mert tudom, hogy több vagyok, mint az az ember, akinek most a személyi száma az enyém. És nem ragaszkodom annyira hozzá. Az egóm még néha elkeseredik, hogy jaj, többet nem tapasztalja/látja ezt meg azt, ha meghal. Ha jó állapotban vagyok, meg tudom különböztetni az egóm hangját az igazi sajátomtól. Illetve arra már nem nagyon találnak a birtokos névmások.

2016. aug. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen.2001-ben,amikor nejem elhagyott,barátaimtól elköltöztem messzi városba,hivatásom el kellett hagyni,közösségembe vetett bizalmam szertefoszlott,s végül világgájöttem,egész Kaliforniáig.

Itt rájöttem,hogy itt is van világ,bár jégtáblák nincsenek,de megélek a homok hátán is.Adtam,s kaptam kamatostúl az emberektől szeretetet,szenvedélyt.

Így lettem idegenben otthon.

2016. aug. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Anno Gyurcsán csak mondta: aki idegennek érzi magát és nem tetszik az nyugodtan mehet...Orbán meg végre is vitte ezt és aki tehette az most idegen más országban.
2016. aug. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
ha pánikos vagy rendszeres..
2016. aug. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vass80 válasza:
Mai világban az emberek nagy töbsége nem találja a helyét. Kétséged ne legyen hogy nem a kinti világ a probléma forrása, inkább amelyet, magadban felépítettél. Pár óra beszélgetés után segíthetek meg érteni, a elkülönülésére érzésének okát, ezek után képessé válsz a változásra. A depressszió belső feszültség, a megértés hiánya. Menekülhetsz az alkohol vagy a drogok árnyékába ,de ott még üresebb minden. :) Ahogy másoknak, neked is magadnak kell ezt megoldani, helyetted nem teheti senki :)Ha go dolod, Dobj egy emailt a rozsak80@gmail.com ra de én is csak egy utat mutathatok amelyet neked kell bejárni. Nem szekta, nem vallás és nem kerül pénzbe :) csak egy kis segítség , egy Embertől, egy másik Embernek és majd te eldöntöd hogy hasznos e vagy sem. :)
2016. aug. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!