Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti szoktatok attól rettegni,...

Ti szoktatok attól rettegni, hogy esetleg hajléktalanok lesztek?

Figyelt kérdés
Mindkét szülőm rengeteget dolgozik, folyamatosan gyógyszert szednek, mert a magas vérnyomástól kezdve az ízületi betegségekig mindenféle problémájuk van. Édesapám néhány napja kapott egy enyhe stroke-t így még annyi bevételünk sem lesz, mint eddig volt és jó ideig nem is dolgozhat. Persze a legrosszabb, hogy még javában egyetemista vagyok, nincs munkahelyem, szóval teljesen kiszolgáltatott vagyok. Sokszor rettegek attól, ha beüt a krach, akkor rövid időn belül utcára kerülök, mert egy ismerősöm sincs, nemhogy barátom, aki segítene ha baj van. Legszívesebben kimennék külföldre, hogy ezt az ízig-vérig magyaros szenvedést és kilátástalanságot magam mögött tudjam (csak sajnos a nyelvtudásom nem az igazi). Joggal aggódok, mert ebben a balkáni országban a szociális védőháló egyenlő a nullával és gyakorlatilag semmi jövőképem, mert ha mégis sikerül megszereznem a diplomámat, mi a garancia, hogy lesz normális munkahelyem? Semmi.

2016. aug. 16. 13:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
És itthagynád a támogatásra szoruló szüleidet? Lakásotok van, ha nincs rajta az az átkozott devizahitel, akkor nem lehet elveszíteni. Esetleg lehet közműtartozás.
2016. aug. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Nem szoktam attól rettegni, és te se tedd!

Édesapádat le kellene százalékoltatni. Kérdezd meg a nyugdíjfolyósítót, hogy milyen papírok kellenek hozzá, és kezdd el intézni!

A ház, ahol élnek (éltek), saját tulajdon, vagy albérlet?

Ha saját akkor tehermentes (nincs rajta jelzálog)? Ha saját és tehermentes, akkor kizárt, hogy hajléktalan legyél! Ezenkívül menj be az önkormányzathoz az édesapád orvosi papírjaival és igényelj rendkívüli települési támogatást! Ezt többször is meg lehet tenni egy évben.

Ha a szüleid állapota romlik, akkor szintén az önkormányzatnál igényelj házi segítségnyújtást (ez több településen ingyenes, talán nálatok is).

Keress meg kisegyházakat (pl. adventista, baptista, pünkösdi, mormon, stb.) ezekre az egyházakra mind jellemző az, hogy akikkel kapcsolatban állnak , és nem csak a tagjaik , bárki fontos nekik, nem hagynák, hogy bajban legyél. Tapasztalatból mondom. Címeket találsz a neten, ne várj sokáig, segítenek, amiben tudnak és onnantól kezdve nem vagy egyedül. Szóval, teljes mértékben kizárt, hogy eljuss a hajléktalanságig.

2016. aug. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
#1: Miért, ha felhalmozódik a közműtartozás, akkor is idővel kilakoltatják az embert, nem?
2016. aug. 16. 13:34
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Előző jól írta: fordulj az önkormányzathoz.
2016. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére soha nem voltam ilyen helyzetben, de egyébként tudtok segítséget kérni ilyen esetben.

Volt egy kolléganőm, akinek mindkét szülője le van százalékolva már egy jó ideje, anyja teljesen, tehát egyáltalán nem dolgozhat, apja részben, ő csak részmunkaidőben dolgozhat. A volt kolléganőm (31 éves) a főkereső gyakorlatilag, nehezen, de valahogy megoldják.

2016. aug. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Kései Sirató ***** válasza:
100%

" Miért, ha felhalmozódik a közműtartozás, akkor is idővel kilakoltatják az embert, nem?"


Nem. Látod, ezt nem jól tudod, és ok nélkül rettegsz a kilakoltatástól.

Néhány éve így volt ez, ma már nincs ilyen. Ma már 3 havi tartozás után kikapcsolják az áramot és áram nélkül azért még lehet élni, és nem kell hajléktalanszállóra menni.

Utána egy nagyon nagy összegért kötik be újra, vagy úgy döntenek, hogy csak előrefizetős mérőt szerelnek fel.

A vízzel pedig az a helyzet, hogy 3 havi nem fizetés után csöpögősre állítják a csapot, ekkor lesz ivóvizetek továbbra is , azonban fürdeni nem nagyon fogtok tudni. HA falun laktok, akkor érdemes elkezdeni gyüjteni az esővizet, ha panelben, akkor ugyanezt tegyétek az erkélyen, de még ezek se adnak okot arra, hogy a kilakoltatástól rettegj. Minden probléma csakis átmeneti lesz (ha lesz), mert te fiatal vagy és egészséges és előbb-utóbb úgyis találsz munkát. Szóval ne add fel!

2016. aug. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen még gimis voltam amikor alig volt pénzünk a számlákra. Elmentem esténként takarítani.

Nem értem miért nem tudsz te is dolgozni egyetem mellett. Hisztizel, hogy utcára kerültök, de arra nem is gondolnál, hogy felnőtt ember vagy, akinek már ideje lenne eltartani magát, ha a szülei ennyire rossz helyzetben vannak.

2016. aug. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
Én ettől nem félek. Éltem már csövesként. Azt is túl lehet élni. Akarsz, még ki is tudsz belőle mászni.
2016. aug. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#7: Gyakorlatilag 2-szer több energiát kell belefektetnem a tanulásba, mint mások, hogy valaha el tudjam végezni, így nem nagyon jutna időm elmenni robotolni. Arról nem is beszélve, hogy én is hihetetlenül kimerült vagyok nap mint nap. Az egészségi állapotom nekem is komoly mértékben megromlott az utóbbi időben. Ez kicsit összetettebb dolog annál, mint ahogy gondolod. Egyébként is a diákmunkáért kapott pénz nevetségesen kevés. Abból nem fogom megváltani a világot.
2016. aug. 16. 15:55
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha meg tudod oldani, akkor bevállalhatsz Ausztriában idénymunkát, ott pár hét alatt is szép pénzeket lehet keresni, nyelvtudás se nagyon kell, csak megbízható simerős, aki leszervezi.
2016. aug. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!