Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti hogyan küzdenétek meg...

Ti hogyan küzdenétek meg ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés
Nem rég végeztem el a középiskolát, minden álmom az volt hogy egyetemre járhassak, de anyagi okok miatt dolgoznom kellett menni, mivel a szüleim nem tudnak támogatni. Irodalommal szerettem volna foglalkozni, de úgy érzem hogy bekerültem egy ördögi körbe és innen nincs kiút... A munkazátsaim között pedig szörnyen egyedül érzem magam, nem nézem le a melósokat, de nyílvánvaló hogy ők és én két külön világban élünk, teljesen más mozgat meg minket. Az motivál minden nap jogy kiutat találok innen, ezért kelek fel, de egyre reménytelenebbnek tűnik.

2016. szept. 12. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy ne add fel! Lesz kiút...
2016. szept. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon kemény helyzet ez, de ne add fel, hidd el sokan végzik el az egyetemet munka vagy gyerek mellett. A lényeg az, hogy ne add fel az álmod, addig van mozgatórugója az életednek, ne törődj senkivel, csak folyamatosan keresd a lehetőségeket. Képezni otthon is tudod magad, értem ezt arra, hogy rentgeteg tananyag elérhető már az interneten, az irodalom meg nem egy fizika, egyedül is képes vagy fejlődni, az meg kárt nem okoz, ha folyamatosan foglalkozol vele. Én két gyerek mellett végeztem egy csomó szakmát, kemény volt, néha nagyon megalázó helyzetekbe kerültem, de nem adtam fel, és most élvezem a gyümölcsét. Kitartás
2016. szept. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A férjem érettségi után autógyárba ment összeszerelői sorra dolgozni 2 műszakba. Én szakmunka elvégzése után nyomdába mentem 2 műszakba dolgozni. A férjem 3 év gyári munka után elment egyetemre amit levelezőn végzett el. Mérnök diplomát szerzett. Én előbb estin leérettségiztem, és tovább dolgoztam a nyomdában. Pár évre rá gyereket szültem, majd dolgoztam tovább. 35 évesen végül én is elmentem egyetemre, és levelezőn közgazdász végzettséget szereztem.

Ma mindketten diplomás emberek vagyunk, jobb életkörülménnyel, jobb munkahellyel.

Ha valaki el akar érni valamit az életben az nem kifogásokat gyárt, hanem mindent megtesz, hogy sikerüljön. Ha nekünk sikerült akkor bárkinek. A férjem sokkal kitartóbb, türelmesebb, és jobban tud küzdeni mint én, de ha nekem aki világéletemben lusta voltam, nem szerettem tanulni, és így is lediplomáztam.

2016. szept. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én takarítok, füvet nyírok, tanítok, statisztálok, gyerekre vigyázok, kutyátsétáltatok, szórólapozom, kutatási fehéregér vagyok, stb-stb, azért, hogy eltartsam magam, mint koncertzongorista

Nem adhatod fel. És min.1 évet rááldozok majd külföldi munkával, hogy vegyek magamnak egy komoly hangszert.

Ha igazi művész vagy, megcsinálod. Ne ide rinyálj, inkább írd meg novellában. És a nemrég-egybeírják, irodalom.

2016. szept. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2021. júl. 14. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!