Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van köztetek olyan, aki már...

Van köztetek olyan, aki már többször eljutott arra a pontra, hogy nincs miért/kiért tovább harcolnia, élnie?

Figyelt kérdés

2016. okt. 20. 17:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Van.
2016. okt. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Mindenkinek van szerintem ilyen időszak az életében. Tegyél azért, hogy legyen miért/kiért. Az, hogy ülsz a probléma fölött és keseregsz nem segít.
2016. okt. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
Eddig 3 szor is...jelenleg is ilyen helyzetben vagyok. Igazából, mivel sokszor történt velem ilyen én nem mondanám azt, hogy harcolni kéne úgymond ellene (vagyis a széllel szemben pisálni), mert nem lesz megoldás a problémára ilyenkor harcolni próbál az ember, de tud mert nem látja aktuálisan a kiutat a problémájából..A harcot nem egy ilyen görcös valaminek kell elképzelni, mert sokan össze keverik a kettőt. Én inkább azt mondom, ha van/lesz lehetőséged rá hogy kikerülj a problémádból akkor élj vele! Szerintem az is elég nagy harc egy mélypont után, ha valami változást eltud fogadni az ember..komolyan mondom soha nem jutottam ki az igazán nagy problémáimból csak magamtól, és csak azzal hogy én úgymond harcoltam inkább csak egy önmarcangolás lett az egészből.
2016. okt. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
Igen
2016. okt. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Léci, kicsit bővebb választ adjatok.
2016. okt. 20. 17:45
 6/17 anonim ***** válasza:
de nem tud* bocs
2016. okt. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
van, amikor neki kell állnom tanulni
2016. okt. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Van.

Az ember alkotta hazug (dehogy társ-)társadalom a parazitáival, a korlátlanul teremthető pénz alá rendelt véges bolygó, többé-kevésbé behatárolja, melyik karám haszonállataként lehet az időt eltölteni. A hagyományok vagy a média által beprogramozott fogyasztói ingereken - ó, boldog tudatlanság - túl lehet néhány egyéb célt kitűzni, elérni - miközben a mókuskereket folyamatosan hajtani kell - de egy idő után ezek varázsa, motiváló hatása kikopik.


Van két jó idézet:

Az élet legjobb dolgai ingyenesek (pénz tekintetében).

Ha valamit meg akarsz gyűlölni, csináld pénzért.


A legtökéletesebben megfogalmazva a Sunset Limited c. filmben van az életérzés. De erről szól valamilyen szinten a Martin Eden c. könyv is - nem kell zseninek lenni, mint a főhős, csak a saját közeghez képest túl sok ismeretet felszippantani.


A tények pedig számos dokumentumfilmben, melyek többsége akár tizenévesen sem érhető el magyarul.

2016. okt. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
én is ilyen vagyok sajnos..
2016. okt. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Volt olyan időszakom, amikor úgy éreztem, de miután kitomboltam magam, mindig mégis találtam értelmét felállni és menni tovább.
2016. okt. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!