Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az baj ha még szüleimmel lakok?

Az baj ha még szüleimmel lakok?

Figyelt kérdés
nem azért mert nem akarok lábra állni, hanem azért mert egyedül nem látom értelmét most ki költözni.. Az a helyzet, néha segitségre is szorulok mert nehezen mennek egyedül a dolgok, döntések, nehezen oldom meg a problémákat, s nincsenek olyan erős emberi kapcsolataim se hogy valakivel együtt lehessek, na meg drágák is egyedül fent tartani egy átlag bérből albérletet. Tudom ez a nagy társadalmat átlagban zavarja mer mindenki versenyzik és a szerint válogatja az embereket, de én nem versenyzek.. Amig tudok itt lakni addig jó, az is jó hogy itt vannak segitenek, Most miért költözzek ki? Nem azt mondom hogy itt fogok megöregedni, csak még nem látom értelmét, se alkalmasnak az időt, környezetet. 26F
2016. okt. 24. 23:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Mi van? Normális ember nem azért költözik el, mert "versenyzik", hanem mert nem akar a szülei nyakán élősködni. El vagy te tévedve.
2016. okt. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

"hanem mert nem akar a szülei nyakán élősködni."

Ez se igaz.Hanem azért,hogy önálló életet kezdjen el élni.

2016. okt. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hát picit gáz, de igazad van, én se látnám értelmét, én most 17 vagyok, de már úgy érzem hogy fognám a cuccaimat és egyedül elköltöznék valahova, de addig amíg nem gyűjtünk össze elég pénzt magamnak ha felnőtt leszek, addig nem tudok elköltözni, ugyanis házat szeretnék amiből nem lakoltathat ki a főbérlő mindenféle indokkal mint pl.: Kell az ismerősének a lakás, vagy nekik is vissza kell költözni vagy egyéb variáció. Ha már egyedül lakok, akkor a fizetésemből ki fog jönni a rezsi meg az adó befizetése, asszem csak ennyi lesz áram, víz, gáz ezeket kifizetem és még marad pénzem eltartani magam jóformán a következőhónapig...... Tehát minden megoldható :D
2016. okt. 25. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Amikor külföldön voltam, azt vettem észre, hogy szinte mindenki az egyetemen külön lakott a szüleitől. Pedig nem egy gazdag nyugati országban voltam. Béreltek egy kis szobát, dolgoztak, plusz tanultak. Még azok is akiknek a szülei úgyanabban a városban éltek. Eleinte azt hittem, pénzelik őket otthonról, de a többség maga tartotta el magát. Sokan így rengeteg tapasztalatott szereztek, mondták is, hogy a legtöbben nyári munka, vagy helyetesítő munkából kapja meg az első igazi munkáját amikor végez. Plusz jóval bátrabbak, sokan már egyetem alatt elindítanak vállalkozást.

Szóval ebből a szempontból szerintem nem jó, hogy otthon inkább a biztonságot választják a fiatalok. De gondolom mindenkinek megvan az oka miért marad otthon vagy éppen miért lép le otthonról. Nem kell másokhoz viszonyitani.

2016. okt. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
baj? kinek baj? Engem kicsit se érdekel.
2016. okt. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy én is elmenék már, márt most érzem úgy igazán hogy vannak úgymond összetüzések a szüleimmel, úgyértem hogy bele is szólnak néha dolgokba meg vannak nézeteltéréseink, ők mást gondolnak valamiről, én meg hiába próbálom mondani hogy ma már ez igy van.. Tehát Emiatt is jó lenne, mert úgy érzem nem fejlődök, hogy leállitanak vagy látnak hogy mit csinálok. Én is dolgozom rendesen, igaz nem egy fő munka ami az életcélom, de elvagyok benne, átmenetileg jó. És hát igen, én is gondolkoztam abba hogy inkább akkor már egy lakásra gyüjteni, mennyivel jobban megérné, csak hát ez Magyarországi viszonylatba.. havi mondjuk 130000 fizetésből, kb legalább egy év tized lenne mire összegyüllne. Nekem nincs egyetemi végzettségem, inkább szakmákkal próbálkozom. Itt tényleg csak az a problémám az egésszel hogy lassabb vagyok az átlagnál, és fejbe nehezebben megy minden, amiről nem igazán tehetek, emiatt nagyon nincsenek is normális emberi kapcsolataim, egyedül meg igy..
2016. okt. 25. 10:31
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha nem teszel félre, akkor ne nyavalyogj, én 10 év alatt összehoztam egy saját lakást (úgy, hogy még felújításra is maradt), és volt, hogy kevesebbet kerestem, mint te, de én is a szüleimmel éltem, amíg össze nem jött, és így tudtam tartalékolni (sokszor nem is keveset).

Ha a szüleiddel jó a kapcsolatod, és egyébként tartalékolsz, hogy egyszer majd legyen miből külön költözni, és nem csak döglődsz, akkor nincs baj, de ha nem tervezel a jövődre, és nem teszel azért, hogy a terveid megvalósuljanak, akkor tökmindegy, hol élsz...

2016. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#3


El vagy tévedve. Bérleti szerződéssel vegyél ki lakást, nem tud lófsz indokokkal kiköltöztetni. Végigolvasod mielőtt aláírod, ha átbszós a szöveg és helyet hagy az "oktalan" kilakoltatásra, akkor nem mész bele. Ennyi.


Hacsak nem Szijjártó, Orbán, vagy Simicska a családneved, nem sűrűn fogsz önerőből (pláne nem félretett pénzből) házat venni az elkövetkezendő 20 évben.

2016. okt. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én nem tartom problémának mert otthon laksz. Egy normális családban pedig nincs olyan hogy anyám meg apám nyakán élősködök. Azért vagyok én is otthon mert otthon akarok élni nem máshol. Aki szerint ez élősködés eláshatja magát jó mélyre mert annak normális összetartó családja nem volt. Ott élsz kérdező ahol neked jó. Nem más véleménye számít.
2016. okt. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
8/10 bele kell kötnöm, mivel faluban laktunk és mi rendesen fizettünk és minden rendben volt, de nem szeretném elmondani a történetet mert még csak 17 vagyok, és nagy sebet okozott bennem, és a politikusokat nem tom kinek írtad, de engem hagyjál velük. :D nem szeretem őket és nem is kell a politikába beleszólnom.
2016. okt. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!