Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem bírom valaki segítsen...

Nem bírom valaki segítsen mert megőrülök. (? )

Figyelt kérdés

Most jöttem haza munkából és folyamatosan csak a múltamon gondolkodom, szemlélem a jelenemet és a kilátástalan jövőmet.Hazafelé is úton útfélen csak pofán vágott a körülöttem levő fiatalok vidámsága.Nem bírom.

Ahogy hazaértem próbáltam zenével elterelni a figyelmem de nem megy.

Volt már több öngyilkossági kísérletem,és folyamatosan minden nap vannak szuicid gondolataim.

Az előbb 15 percig kinn álltam az ablakpárkányban és csak győzködtem magam hogy ne ugorjak,de nem értem hogy miért ne.

Valahogy rá tudtam venni magam hogy visszajöjjek,de nem tudok elaludni.


Nem valami hülye tizenéves figyelemfelkeltő önsajnáltató kérdé ez,szeretnék válaszokat hogy aki hasonló állapotban van,volt az mit csinál/t?

Egyedül az a 2 távolabbi barátom (közeliek nincsenek is) tart vissza,de egyre kevésbé.

Nincs életem,nincsen senkim,se család se senki,az egész fiatalságomat munkában töltöm,senkivel nem beszéltem már napok óta,nyomaszt az iskola,és magamat kell fenntartanom. Mit csináljak?

Ennyi küzdelem után nem akarok egy cseszett statisztika lenni az ezévi öngyilkossági mutatókban.


18 f



2016. nov. 5. 04:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Inkább hergeld fel magadban a versenyszellemet, meg próbálj támogatókat találni.

Tűzz ki célokat, lehetőleg az érdeklődési körödnek megfelelőt, én is magam alatt voltam, végigvittem egy kitűzött célt apránként, és elkezdett pislákolni a fény.

Ami már odáig jutott, hogy bőven nagyobban tudok gondolkodni, mint sok kortársam.

Meg próbálj inkább külföld fele nézegetni, itt tényleg csak tengődni lehet a napi megélhetésért.

2016. nov. 5. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 imgonnabeunfriendly ***** válasza:
0%
Vadulj meg apa!
2016. nov. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Csak egy jó ember kellene melléd , én nemrég találkoztam egy olyan lánnyal aki meghozta a kedvem az élethez (nem párom vagy hasonló) . Csak beszűkült a tudatod , változtatnod kellene és nem félni a változásoktól , komolyan mondom, ha egy ilyen emberrel beszélnél neked is megjönne a kedved :) mintha nem is erről a bolygóról lenne :D
2016. nov. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha írok neked levelet ,fogsz válaszolni ? Amúgy hol laksz?


24f

2016. nov. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nagyon keveset tudtunk meg, csak annyit, hogy egyedül élsz, és utálod az életed, mert dolgoznod kell, ugyanakkor iskolába is jársz? Én a helyedben büszke lennék magamra, hogy igen, ez vagyok én, ezt mind én csinálom egy személyben, megy nekem a suli is, meg a munka is, és még fenn is tudom tartani magam. Majd 30-40 éves korodban büszkén mesélheted a gyerekeidnek, hogy lám, felnézhetnek az apjukra!! Nem akármilyen életet csinált végig fiatal korában. De vannak lelki segélyszolgálatok is, telefonosak, ingyenesek (ha vonalas telefonról hívod őket, az egyiknek a száma: 116-123. Örülj, hogy nem vagy beteg. Hogy nincs leukémiád például, és nem gerincvelőbe való beültetésre kell várnod. Egyszóval legyél büszke magadra, és tanulj szorgalmasan, és válassz utána olyan szakmát, amit szeretsz majd csinálni.
2016. nov. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Célok kellenek az életben. Legyen valami vágyad amit el akarsz érni. Próbálj feljebb jutni, jobb munkát találni, többet félretenni, tanulni. Mindezeket tedd azért hogy elérd a célt amit magad elé állítottál. Ez ad majd életkedvet, ha van miért küzdened. Ha csak a semmiért él az ember, egy idő után becsavarodik, depressziós lesz. Ha nincs családod barátaid akkor legyen az a cél hogy barátságokat szerezz, esetleg párkapcsolatot alakíts ki. Persze munka suli mellett ez baromi nehéz tud lenni, de pl egy napirend sokat tud segíteni, hogy jól be tudd osztani az idődet és legyen másra is.
2016. nov. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ne másokból indulj ki, alakítsd ki a baráti kapcsolatod.
2016. nov. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Kérdező vagy még?

Remélem nem csináltál semmi hülyeséget

2016. nov. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Annyi biztos, hogy segítségre lenne szükséged. Amit írtál lehet krónikus depresszió, de sima idegkimerülés is a sok munka ÉS a magány miatt.

Pihenés talán segíthetne. Az alvás az egyik leghatékonyabb gyógyszer és erőforrás mindmáig. Egy jó háziorvossal is beszélni lehetne, aki nem küld rögtön pszichiáterhez.


Szembe kellene nézned a kérdéssel, hogy mi a problémáid gyökere? Azt látom, hogy van a magány, a robotolás, és valószínűleg nem tudod örömöd lelni semmiben.

De miből nőtt ki ez az egész? Félsz , hogy hajléktalan leszel? Vagy a magány az eredet? Szerelem segítene rajtad?

Ha igaz, hogy 18 éves vagy, akkor q. Vára rendbe jöhet még minden és lehet csodálatos életed. De ehhez előbb meg kellene gyógyulni és főleg életben maradni !

2016. nov. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
ha gondolod irhatsz nekem
2016. nov. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!