Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan segíthetnék egy régi...

Hogyan segíthetnék egy régi barátomon?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, aki nagyon elmagányosodott az utóbbi években és hosszabb ideje depresszióval küzd (nem tudom pontosan, de legalább egy éve). Mindketten külföldön élünk, szóval nem tudok vele személyesen több időt tölteni, de szeretnék segítenék neki, mert szerintem megérdemelné. Én majdnem húsz éve ismerem és tudom, hogy apa nélkül, egy szigorú (és szvsz férfigyűlölő) anya mellett nőtt fel, és vlsz emiatt is nehezen alakít ki emberi kapcsolatokat. Ettől függetlenül vannak értékei, még ha ő ezeket nem is nagyon akarja elismerni (szerinte, az ő értékei manapság nem érdekesek, "ódivatúak"). Ha valakinek lenne valami jó ötlete, esl. segített már hasonlóan magányos és nehezen ismerkedő emberen, megköszönném. Egyrészt szerintem ő is segítene nekem, ha rászorulnék, másrészt volt már, amiben sikerült őt meggyőznöm. Pl. hogy vegye igénybe pszichológus segítségét, de ez nem segített rajta annyit, mint reméltem, és félek, idővel csak tovább romlik majd a helyzet.

2016. dec. 3. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Beszélj vele minél gyakrabban videó chaten és ha úgy adja alkalmad utazz ki hozzá,adj neki tanácsokat az ismerkedéssel kapcsolatban,hogy helyi barátokra is szert tegyen.
2016. dec. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos nem nagyon tudok vele talákozni, mert nem is egy kontinensen lakunk (nem hogy egy országban). Beszélni szoktunk, de a nagy időeltolódás miatt ezt sem mindig könnyű összehozni.


Az elmondása szerint ahol lakik, ott minden ismerkedési lehetőség "kötelező" ivással jár együtt, és ez őt taszítja. Mondjuk amennyire tudom (nem szoktam neki ezt a témát erőltetni), több alkoholista is van a családjában, így nem csodálom. Csak emiatt nincs nagyon olyan alkalom, ahol embereket ismerhetne meg.

2016. dec. 3. 17:57
 3/3 anonim ***** válasza:

A barátod külföldön él és dolgozik gondolom,nem tudna a munkahelyén olyan ismeretségeket,ne talán barátságokat kialakítani ,akikkel a munkaidején kivül is tudna találkozni,programokat szervezni.A programokon keresztül pedig megtudna idővel másokkal is ismerkedni .

Netalán a hazaköltözés lehetne még megoldás ,ha maradtak itthon barátai ha egyáltalán ez lehet alternatíva.

2016. dec. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!