Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy anya szeretetét mi pótolha...

Egy anya szeretetét mi pótolhatja? Milyen következményei lehetnek egy kamasz lánynál az anyahiánynak, szeretethiánynak?

Figyelt kérdés

2016. dec. 7. 18:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
anyakomplexus
2016. dec. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Elozo valaszolo! Lanyrol volt szo! Annak nem lehet anyakomplexusa...


Mindenestre ... en is anya nelkul nottem fel... es borzaszto nehez volt... mikor megjott a mensim azt se tudtam mi van, milyen betet kell stb... nagymamam segitett de nem sok sikerrel... tisztasagi beteteket vett nekem folyton.... na mind1

Nekem van egy hugom, 5 evvel fiatalabb mint en! Neki mar mindent en monstam el! En mutattam meg neki mindent! Anyaskodok felette ... a mai napig... pedig nekem mar csaladom van! De sajnos ez ilyen

2016. dec. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

#2 - Már hogyne lehetne?


"Az "anykomplexus" nem függ a befolyásolt nemétől, és mivel az anyakép (anyaimágó) mivel lényegét az anyaarchetípus adja; kollektív tudattalanból származik. Ennek a rétegnek nincs nemisége. Azonban a férfi és a nő nem egyformán élik meg az anyaképből eredő befolyásokat és hatásokat. A nő tudatosan éli át az anyát és azt is ami anyai. a férfinál jelleg inkább szinbólikus jelleget kap.

A gyermek (nemtelen) és az anya közti szorongáskeltő élményekben mindig erősen hat az anykomplexus, és hasadást okoz a gyermeklélekben szorongáskeltő képleteket szül.

Az anya negatíva hatásai fiúknál:

-impotencia

-nem genetikai homoszexualitás

-tartós párkapcsolatban fellépő szorongás

pozitíva hatások:

-kitűnő beleérző képesség és empátia

-az erosz kifinomultságát

-pedagógiai erósz

-fokozott esztétikai érzék

Fentiek alapján, konkretizálhatja mindenki anyakomplexusát +/- előjellel.

a lányokban az anya túl erősíti - az elviselhetetlenségig - fokozhatja, vagy eliminálhatja a nemi jelleg alapján kialakuló ösztöntevékenységeket.

Érdekes módon elsősorban a nemiségre hatnak vissza az anyák. Csak másodsorban neurotikusan átható."

2016. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ez kicsit nehezen érthető nekem :) de köszönöm a válaszokat.


#3as Tehát, ha a nemiségre hat vissza, akkor a lányoknál is alakulhat ki az, hogy a saját nemükhöz vonzódnak?

2016. dec. 11. 18:46
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
vonzódj a saját nemedhez,a pasikban mindig találni v mi hibát
2016. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

A vérszerinti anya szeretetét pótolhatja mostohaanya vagy bármilyen személy, aki anyjaként neveli fel a gyereket. (Nagymama, nővér, stb) Hogy mekkora sikerrel, az a törődéstől és odaadástól függ.

Szerintem ha van édesanyád, de nem foglalkozik veled megfelelőképpen, elhanyagol, az nagyobb károkat okoz mint egy gondoskodó, szerető mostohaanya.

Kamaszkorban erőteljes lázadást okoz, elzüllés lehet a vége (lopás, ivás, drogok), persze ez attól függ, hogy hol keresi a menedéket. Arra is volt már példa, hogy megfelelő baráti társaság jó úton vezette a lányt, így nem indult el lefelé. De ez sajnos a ritkábbik eset, inkább az ellenkezőjével találkozhatunk.

Folyamatos önbizalomhiány, téves énkép és anyakép, depresszió is fakadhat ebből.

2016. dec. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! A menedéket, anyapótlékot főleg tanárnőkben keresem nagy sikertelenséggel kis korom óta... Mindig elutasítást kaptam tőlük. (Drogozni nem drogoztam, de volt olyan időszak amikor vágdostam magam, nem ettem.)
2016. dec. 12. 08:40
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen lányok is válogatnak külsőleg,ahelyett hogy értékelné hogy valaki szereti őket..
2016. dec. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tévedsz. Nem vágyom párkapcsolatra, ezért nem is jön szóba a válogatás.
2016. dec. 12. 12:42
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Az anyahiány elsődleges következménye a drasztikus fogyás lesz, másodsorban pedig kinyílik a világ a pasik felé és élni kezd, szexuális életet amikor eljön ennek az ideje. Nem biztos, hogy ez olyan rossz dolog, mert így fog a saját lábára állni. Olyan, hogy szeretethiány pedig nincs. Mindenki keres és talál magának valakit akit szeret és aki viszont szereti. Ezt fogja betölteni az életében egy férfi.
2017. jan. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!