Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A visszahúzódó, zárkózott...

A visszahúzódó, zárkózott természeten hogyan lehet változtatni?

Figyelt kérdés
Értelmes és hasznos válaszokat szeretnék, lehetőleg olyanoktól, akik maguk is küzdöttek/küzdenek ezzel a problémával. 19/f

2016. dec. 9. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Lépj ki a komfortzónádból. Most nem a szokásos sablon marhaságra gondolok, hogy "beszélgess egy idegennel az időjárásról" meg ilyenek, hanem kezdj bele új dolgokba, amiket akár egyedül is végezhetsz. Nekem pl ilyen volt a motorozás, vagy csatlakoztam egy sportegyesülethez. Közben találkoztam emberekkel, akiknek hasonló vot az érdeklődési köre és így sokkal könnyebben ment a beszélgetés.
2016. dec. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem az sem segített, ha emberek közé mentem, mert akkor is nagyon egyedül éreztem magam.

És akkor váratlanul megmentett valaki, aki másképp látott, mint eddig a többiek, és megmentett.

Egy nagyon szép szerelem lett belőle. Ha találsz esetleg egy ilyen illetőt, akkor hagyd, hogy magával ragadjon az érzés. Nagyon félelmetes lesz az elején, hogy bizalmat adj neki, ahogy nekem is az volt, de hallgass a szívedre és vesd bele magad az ismeretlenbe.

Meglátod majd, hogy ez volt életed legjobb döntése. Csak egy kis őrültség kell ebben az őrült világban. Most az egyszer csak magaddal foglalkozz és csak azzal, hogy mit szeretnél, hogy mik a vágyaid. Mert egy életünk van, és üresen, zárkózottan, félelmekkel telve nincs értelme leélni. Legyél bátor. Ha legyőzöd ezt a félelmed, a legboldogabb ember leszel a világon. Csak merj igent mondani. Nincs vesztenivalód. Ha nem teszel semmit, nem fog megváltozni az életed. A sors csak az esélyt adja meg a boldogságra, neked kell tenned érte.

2016. dec. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Az introvertált személyiség azért introvertált személyiség, mert az idegrendszere sok energiát emészt fel, miközben a külső ingereket dolgozza fel. Ezért van az hogy huzamosabb ideig emberek közt maradni maga a mentális öngyilkosság. Ezen ha akarsz sem tudsz változtatni, csupán azon, ahogy hozzáállsz. Ki lehet ebből is hozni a maximumot, emberek közé is tudsz menni, a megfelelő technikával talán még 3 -4 órát is kibírhatsz köztük. De hogy introvertáltból extrovertálttá változz, lehetetlen.
2016. dec. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van itt ezen az oldalon egyetlen felhasználó, aki tud ezen változtatni. A polgári nevét megtalálod a személyi igazolványodban.
2016. dec. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!