Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha valakinek nincs senkije,...

Ha valakinek nincs senkije, az ismerősei, rokonai teljesen közönyösek iránta, az miért éljen? Ilyen esetben is azt mondanátok, hogy ne legyek öngyilkos, gondoljak azokra akiket itt hagyok, hogy mit éreznek majd?

Figyelt kérdés

2016. dec. 21. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

Ne másokra gondoljon, hanem magára.

Még bármi lehet vele, bármi lehet belőle. Nem mindenki jön ki jól a rokonaival.

De ha egyetlen egy barátja sincs valakinek, akkor abban ő maga is hibás lehet.

2016. dec. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Az első mondatodból az derül ki, hogy akkor akarnál élni, ha nem lennének közönyösek irántad(?)

Bár nem látom be, hogy mi köze az ismerőseimnek meg a rokonaimnak az én életemhez, ezen belül az életemnek értelmet adó eseményekhez, a céljaimhoz, jövőképemhez.

2016. dec. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5%
Lépj be a hadseregbe. Ja azt nem, az veszélyes, te csak a meleg szobában, a net előtt szeretsz a halálról beszélni...
2016. dec. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

2 : annyi közük van, hogy egyedül nem jó semmi sem, és a jövőképben is az van, hogy minek bármit is tenni, bárminek is lenni, ha úgysem oszthatom meg senkivel.


3 : akiről beszélsz, az inkább te lehetsz. Én nem félek a haláltól, de a hadseregben van az embernek a legkevesebb esélye meghalni, pláne nem rövid idő alatt. Nagyobb eséllyel halok meg, ha a blahán belekötök egy késelős cigányba. Ezt lehet meg is teszem, de a kérdés nem ez volt.

2016. dec. 21. 17:15
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy fogsz Te belekötni...Mikor oda jutnál megfutamodsz.
2016. dec. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
csak pasi lehetsz
2016. dec. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Azért éljen hogy sokat keressen, minél jobb pozícióban dolgozzon. Egyszóval gazdag legyen. Ennél nem kell több. Akinek pénze van mindene van.
2016. dec. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Miből gondolod így ismeretlenül hogy megfutamodom?
2016. dec. 21. 17:49
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

#4 (2) - nem látom be, nem ők tehetnek a mentalitásomról, ők nem a bébiszittereim, nem vetíthetem ki rájuk a saját sorsomat. Nem kíváncsiak rám, én sem rájuk, nem is várok el semmit, de akkor ők sem tőlem. Az életem mindenkitől(!) független - jelen pillanatban, és én határozom meg, hogy legfeljebb kinek engedem meg, hogy függjek tőle (esetleg a gyerekem nyilván, ha lesz). A jövőképem viszont nem ezen a függeléken múlik.

Megértettem azt, hogy a rossz megtapasztalása ugyanúgy feladatom, mint a jóé. Nem tudok ebből a státuszból egy öngyilkossággal elmenekülni, mert mellékvágányra kerülök vele és fölösleges köröket futok.

Egyébként azért beszélek E/1-ben, mert nem akarom, hogy magadra vedd, ha esetleg nem pozitívan írok. Nyilván érted, hogy nem támogatom az öngyilkosságot.

2016. dec. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Pont azért éljen, mert a családja letojja. Én éppen ezt szoktam magamnak mondani. Ha nektek nem kellek, majd kellek magamnak, helyettetek is. Sőt, karácsonyra is veszek magamnak ajándékot a közönyös családtagok helyett. Barátaim vannak, velük töltöm az időmet vagy egyedül. Ha lesz társam, akkor vele is fogom. De miért halnék meg azért, mert valakiknek nem vagyok fontos? Az ő veszteségük.
2016. dec. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!