Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy tudnam ezt lekuzdeni? Ez...

Hogy tudnam ezt lekuzdeni? Ez az egyetlen dolog ami nem jo az eletemben.

Figyelt kérdés

Nagyon zarkozott, visszahuzodo es csendes lany vagyok.

Ha nem ilyen lennek, akkor azt mondanam, hogy szinte tokeletes az eletem. Mivel: Nem vagyok onbizalomhianyos, meg vagyok elegedve a kinezetemmel. A leheto legjobb csaladban elek, ahol fantasztikus emberek vesznek korul. A szuleim (majdnem) mindent megengednek, es rengeteg dolgot megkapok (amiket meg is becsulok). Gyerekkorom ota lovagolok, ami egy hihetetlen jo dolog az eletemben. Egy nagyon eros suliban tanulok, az atlagom is jo. Ha kituzok valami celt magam ele azt megvalositom (pl. nyelvvizsga, edzes). Optimista ember vagyok (mindenben es mindenkiben a jot latom, a jovore is optimistan nezek). Az emberekkel kedves vagyok, ezaltal ok is kedvesek velem. Ha nem szeretek valakit, akkor arra nyomos indokom van. Van egy legeslegjobb baratnom, akit 2 eves korom ota ismerek es nagyon kotodunk egymashoz.

Ezek mind szuper dolgok, es nagyon orulok, hogy ezek rendben vannak az eletemben. DE...nagyon nehezen nyitok masok fele, es eleg felenk vagyok. Emiatt keves baratom van. Az altalanos iskolaban ez meg nem zavart, mert ott mindenki elfogadott igy. Aztan bekerultem egy hatosztalyos osztalyba. Ott kiderult, hogy ez igy nem jo. Nem tudtam megnyilni masoknak, pedig probalkoztam. Hamar periferiara kerultem az osztalyban. Megertem. Egyszeruen nem tudtak mit kezdeni velem. Egyetlen hozzam hasonlo baratnom lett, akivel azota is szoros baratsagot apolok. (Ha valakinek megnyilok, illetve ha valaki eleri hogy megnyiljak neki, akkor utana en tuzbe is mennek erte.) Sokan bantottak is amiatt az osztalyban, hogy en ilyen vagyok. Voltak akik ezt ugy tettek, hogy nem is tudtak rola. Ezekutan ugy ereztem, hogy ezt mar itt elrontottam. Ezert osztalyt valtottam 9.re (most kezdtem az evet). Menekulesnek tunik, de egyszeruen csak elolrol akartam kezdeni. Meg akartam valtozni. Az uj osztalyom egyebkent tarsasagilag es szakilag is jobb. Az elejen ugy nezett ki, hogy itt jobban be fogok tudni illeszkedni. Az elejen atleptem a hataraimat. Olyan dolgokat csinaltam annak erdekeben, hogy baratokat szerezzek, amiket nem gondoltam volna hogy eleg bator vagyok hozza. Talan az egesz felev alatt a hataraimat kellett volna atlepegetni... Csakhogy ez abbamaradt... Lettek baratnoim (nem sok), de az osztaly nagy reszehez nem sikerult kozel kerulnom. Pedig mindenki annyira rendes... Tudom, hogy velem van a hiba. Egyszeruen nem tudnak velem mit kezdeni. Mert ha ossze is kerulok veluk, nem nagyon beszelek. Nem tudom hogy ez a zarkozottsag miert alakult ki bennem. Felek attol, hogy nem fognak szeretni...hogy hulyeseget mondanek... Talan a zarkozottsagommal probalom "vedeni" magam a csalodasoktol (amik talan csak a fejemben leteznek). Csak igy kizarom az eletembol a jo es rossz dolgokat is.

Peldaul ev elejen nagyon joban lettem nehany lannyal..de az en hibambol eltavolodtunk, mivel parosan voltak es nem akartam par nelkul maradni koztuk (bar ez igy utolag hulyeseg, csak vannak ezzel kapcsolatban rossz emlekeim).Annyira egy emberre koncentraltam utana, hogy legalabb o legyen nekem, hogy a tobbieket elzartam magamtol. Szoval az osztalykozossegben most is periferiara kerultem. De termeszetesen nem csak az osztalyon belul vagyok ilyen zarkozott, hanem mindenhol.(Kiveve a kozeli barataim es csaladtagjaim koreben.)

Koszonom annak, aki idaig elolvasta az irasomat:)

Segitsetek! Hogyan tudnam ezt a zarkozottsagot lekuzdeni, hogy boldog lehessek?

15/L



2016. dec. 21. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj nem vagyok irodalomtanar h ezt a sok suletlenseget vegigolvassam...

Fogalmazd meg 3 mondatban legyszives.

2016. dec. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia!:) Nekem úgy tűnik hogy bizony az önbizalmad nincs teljesen rendben, hiába tűnik úgy most neked, hogy nincs önbizalomhiányod. De ne aggódj, ez ebben a korban normális, idővel ahogy egyre többet tapasztalsz, jobb lesz. Nem próbáltál meg erről a családoddal, legjobb barátnőddel beszélni?
2016. dec. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 Ha nem olvasod el illetve ha nem erdekel akkor ne is irj hozza. Koszonom
2016. dec. 21. 22:28
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 Koszonom a valaszodat:) igen, lehetseges, hogy az a belso onbizalmammal van a baj.. Nem igazan probaltam megbeszelni ezt a dolgot a csaladommal es a legjobb baratnommel meg..nem tudom, hogy mennyire tudnanak segiteni ebben..
2016. dec. 21. 22:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem a zárkózottságot kellene szerintem leküzdened elsősorban. Van aki zárkózottabb, csendesebb, van aki pedig könnyebben megnyílik egy idegennek is, mások vagyunk. Van aki jóban van a fél gimivel, van akinek elég 1-2 ember aki a barátja. Én is zárkózottabb típus vagyok és mindig is az voltam. A probléma az volt igazán, hogy ezt nem tudtam elfogadni. Nem tudtam megbarátkozni ezzel, mindig úgy éreztem, hogy én emiatt kevesebb vagyok másoknál. Egy nyitott, hangos, élénk lány szerettem volna lenni, mindig másokhoz hasonlítgattam magamat.

NA, ez az igazi probléma. Ezen kellene dolgozni, hogy ne emészd ezen magad, ne ezen kattogj. Tudom ez nem megy olyan könnyen... Meg kell ismerned önmagadat, felfedezni magadban az értékeket, és nem fogsz aggódni azon, hogy csendes vagy.


"Felek attol, hogy nem fognak szeretni...hogy hulyeseget mondanek..."


Illetve ez szerintem egy kulcsmondat és érdemes lenne ezen elgondolkozni, hogy vajon miért alakulhattak ki ezek a félelmek. Írtad, hogy fantasztikus emberek vesznek körül a családodban. Akkor szerintem egy próbát megérne, hogy valakivel beszélj erről.

Értelmes, pozitív embernek tűnsz... Ha ők mondanák el, hogy az égvilágon semmi baj nincs veled, azt talán könnyebben elhinnéd, mint hogy én vagy akárki ideírja.

;)

2016. dec. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Általánosban még nagyon nyitott voltam, de kétszer is költöztünk, első szerelem rosszul sült el és ezt követően teljesen bezárkóztam, visszahúzódó lettem. Azóta sikerült megváltozni, nem vagyok a társaság középpontja, de rengeteget javult a helyzet. Fontos, hogy ne görcsölj rá, ne aggódj azon ha butaságot mondanál véletlen vagy várd mindig a megfelelő pillanatot, hogy becsatlakozz. Ha nem szólsz egy szót sem azt fogják hinni (mint esetemben is), hogy nem érdekel téged mi van velük vagy untatnak. Lassú folyamat ez, de légy magaddal türelmes, megértő és apránként javulni fog. Ami a legfontosabb szerintem, hogy légy önmagad közben, érezd jól magad velük és szólj néha hozzá a témákhoz, vagy hozz fel újat. Műveltnek tűnsz, menni fog, drukkolok!

2016. dec. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :)
2016. dec. 22. 14:26
 8/9 anonim válasza:
Az a gond hogy lovagolsz.
2016. dec. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, csak fiúban, ami még rosszabb. Az ember nem tudja alapvetően befolyásolni a természetét, aki introvertáltnak született, mint te meg én, abból sohasem lesz a társaság középpontja. De bizonyos fokig az ember saját maga is képes alakítani a személyiségét. Próbáld meg keresni mások társaságát! Tudom, nem egyszerű, nekem sem volt az, ilyenkor az embernek túl kell esnie egy gátláson. De ha sikerül, akkor előbb-utóbb be fogsz tudni illeszkedni.

Keress közös témákat, amiről beszélgetni tudsz a többiekkel. Csak van valami, ami őket is érdekli, meg téged is. Akkor abba be tudsz kapcsolódni.

Amit leírtál, az emlékeztet a szociális fóbiára. Ezt nem mindig tudja az ember magától leküzdeni. Ha nem sikerül, keress pszichológust, aki fog tudni segíteni!

Üdv. 20/F

2016. dec. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!