Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek emiatt rossz...

Szerintetek emiatt rossz ember lennék?

Figyelt kérdés

Introvertált, fizikailag gyenge, motiválatlan (talán Asperger-szindrómás) fiú vagyok.

Elég sok problémám van, amiket nem olyan egyszerű magamtól megnevezni (tehát nem tudom azt mondani, hogy 'ez azért van, mert borderline (vagy tkömtudja) személyiségzavarom van').


Elég gyakran, mikor valahol látok egy segítségkérést lelki problémák hivatkozván, vagy megtudom, hogy valaki öngyilkos lett kicsit jobban érzem magam. Az olyan embereket, akik éppen a depressziójuk/szakításuk miatt keseregnek és kérnek segítséget (pl ezen az oldalon) sokszor elképesztően lenézem és szánalmasnak tartom... Amolyan 'ha én kibírom, te miért rinyálsz?'-féle érzés jön elő bennem..

Pedig belül tudom, hogy ők legalább minimálisan megpróbálnak segítséget kérni és javítani a helyzetükön, én pedig inkább drogokba, játékokba és magányba temetem a gondjaimat, elnyomom őket, soha senkinek nem meséltem arról, hogy mi a bajom, még konkrétan MAGAMNAK SEM merem bevallani, hogy mik is a gondjaim!


Az öngyilkosokból előszeretettel űzök poént, és a poénok után sem érzek megbánást, csak tudom, hogy éreznem kellene...


17/F


2016. dec. 26. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Én sem érzek megbánást, se semmit, miután valami lúzernek beszólok itt. Attól hogy nem pocsékolod az energiád empatikus bőgésre, nem lombozod le a saját kedved csak azért mert másnak rossz, nem vagy rossz ember.


Csak az a különbség kettőnk között, hogy én nem érzem jobban magam ha más szenved.

2016. dec. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TR75 ***** válasza:
48%

"Én sem érzek megbánást, se semmit, miután valami lúzernek beszólok itt. ... Csak az a különbség kettőnk között, hogy én nem érzem jobban magam ha más szenved."

Nincs különbség a kérdező és közötted. Csak te nem attól érzed magad jobban, hogy más szenved, hanem attól, hogy beugatsz annak, akit "lúzernek" tartasz. Ez tényleg tök pozitív dolog. Gratulálok. Tényleg.

2016. dec. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Én is élvezem, ha beszólhatok valami lúzernek itt. Szerintem ez teljesen normális emberi dolog, legalább a fele társaság beszólogatni/trollkodni jár ide.
2016. dec. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

"Nincs különbség a kérdező és közötted. Csak te nem attól érzed magad jobban, hogy más szenved, hanem attól, hogy beugatsz annak, akit "lúzernek" tartasz."


Ugye felfogod hogy te oktatsz ki engem arról, hogy én mitől érzem jól magam? Mesélj még mi okoz nekem örömöt, mert azt azonnal megcsinálnám.

2016. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TR75 ***** válasza:

Dehogy fogom fel. Csak véletlenszerűen leütött billentyűk kombinációjának eredménye az idézett két mondat. Statisztikailag benne van a pakliban, biztosan ismered a hamletes tételt a majmokkal.

Nos. Ha nem éreznéd jól magad tőle, akkor nem csinálnád. Gondolom. Hacsak nem vagy olyan, akinek az a jó, ha nem jó. Mert ha jó neki, akkor nem jó. Éééérted.

Szerintem egyébként igen, csak hogy lehessen lepontozni, rossz emberek vagytok.

2016. dec. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!