Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi indokolja azt hogy ennyi...

Mi indokolja azt hogy ennyi magányos, egyedülálló ember van? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Ma már csak azokat látom kapcsolatban nagyrészt, akik felsőfokú végzettséggel rendelkeznek, ilyen olyan egyetem, vagy talán főiskola.. Itt persze kapcsolódik be a képbe a két család, ahol arányosan van jelen a pénz.. Magyarán egyiknek nagyobb a háza mint a másiknak, és olyan autó áll az udvaron hogy egyből az jön le "Vajon mivel foglalkozhatnak, ilyen élettel"?


A másik eset a nagy arcú gyúrós, akinek hasonlóan alacsony iq-val megáldott luvnyája van, mondjuk ezt még meg is értem mert zsák a foltját alapon működik az egész, de ez a bosszantó hogy még két hülye is megtalálja a másikat.

Egyébként én is edzem, de megmaradtam normálisnak, talán lehet ez a baj..


Pl a szilveszteri összejövetelen is több volt az egyedülálló, mint a kapcsolatban lévő. Ahogy telt az idő, úgy kapcsolódtak be az lelkizésbe azok akik hasonló cipőben járnak. Mivel mindenki ivott már egy kicsit, így meg is nyíltunk a legtöbben, eléggé fájó őszinteséggel mondtuk el egymás előtt a véleményeket..

Az a legszebb az egészben hogy a kis csoportunkból, mindenki átlagos huszonéves srác volt, ki dolgozó, még tanuló, de szerethető normális jó fej emberek.

Ami viszont mindegyikőnket az őrületbe kergetett, mégpedig az hogy már húsz felett, sürget az idő, és nem tudni előre hogy mit hoz a jövő, de ahogy peregnek az évek úgy múlik el a legszebb időszak amit már nem lehet pótolni

24F


2017. jan. 2. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Ez van. A pénz fontosabbá vált a belső értékeknél sok embernél.

De nem kell aggódni nagyon. Zárt kört kell kialakítani, ahonnan ki kell vágni az ilyen embereket.

2017. jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Én speciel huszonévesen ellőttem az összes patront, így 36 éves koromra teljesen egyedül maradtam.
2017. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"csak azokat látom kapcsolatban nagyrészt, akik felsőfokú végzettséggel rendelkeznek"

Szerintem ez nem végzettség, hanem inkább külső és hozzáállás kérdése. Nekem van sok egyetemi ismerősöm akinek még nője sem volt, vagy magam sem vagyok nagy csajozós. Ehhez képest építőiparban mit látok? 20-25 éveseknek már rég feleség, gyerek van.


Amúgy meg hiába van felsőfokú végzettséged, ha alkalmazottként 150-et keresel, míg egy jó szakember akár 2-300 felett is, teljesítménytől függően.


"egyből az jön le "Vajon mivel foglalkozhatnak, ilyen élettel"?"

Hát ez leginkább a rosszindulatú prolik jellemzője, hogy ha valakinek egyel több van mint nekik akkor már elméleteket gyártanak hogy "biztos azért mert"


"bosszantó hogy még két hülye is megtalálja a másikat"

Ezt meg tudom érteni ez engem is bosszant.


"szilveszteri összejövetelen is több volt az egyedülálló, mint a kapcsolatban lévő"

Na bumm...én meg pont azt látom, hogy minden ismerősöm a feleségével/barátnőjével/élete párjával van, még akármilyen összejövetelen is, én meg egyedül kuksolok a sarokban.


"Ahogy telt az idő, úgy kapcsolódtak be az lelkizésbe azok akik hasonló cipőben járnak."

Na bumm...egy halom szerencsétlen megállapítja hogy szar a világ, ebben sincs semmi új.


"peregnek az évek úgy múlik el a legszebb időszak amit már nem lehet pótolni"

Nem csak ülni kell a seggünkön, hanem minden percért tenni, hogy jobb legyen, megélni a pillanatot, nyálasan mondva. Előbb utóbb minden elmúlik, csak nem mindegy hogy addig hogy élsz.

2017. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Neked legalább vannak barátaid!
2017. jan. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sok minden indokolja, sokféleképpen emberenként más és más. Olyan mintha fölöslegesen ebből valamilyen felületes általánosítást akarnál leszűrni, ami egyetemhez iqhoz kötött, stb. Miközben helyzetfüggő. Na meg sok olyan ember van, aki magányosságra panaszkodik, miközben vannak barátai, vagy van lehetősége kapcsolatépítésre, de könyebb sajnálkozni.

"Ma már csak azokat látom kapcsolatban nagyrészt, akik felsőfokú végzettséggel rendelkeznek" Erről az jut eszembe, hogy nem rég tapasztaltam, hogy az egyik ismerősöm arra panaszkodott elég hangsúlyosan, hogy adott közösségből kiközösítve érzi magát, mert lenézik a szakmai állása miatt. Miközben kívülálló ezt úgy látja, hogy minek ragaszkodik annyira egy közösséghez, ahol egyszerűen csak nincs meg a közös hang? Párkapcsolat szakításoknál is értelmetlenül valaki egy konkrét személy miatt emészti magát. Olyannak látja magát, amilyennek mások láttatják a különbségekből fakadóan.

pl. ha diplomással kezdtél diploma nélkül, akkor lekoptatott diplomázatlan ember képében látod az egész identitásod. Ha egy kisportolt testű nő koptat le, akkor egy lekoptatott vézna alak köszön vissza a tükörből.


Talán eleve nem egészséges a kapcsolatokban keresni a személyes identitást, közhelyekkel szólva "előbb egyedül alakítod ki a boldogságot a saját társaságodban". De nem mástól kell függjön teljesen az önképed. Akár egy kisportolt iq-hiányos luvnyáról legyen szó, akár felsőfokú végzettségű nőről. Egyik sem felel azért, mert magányos vagy. A párkapcsolat arról is szól, hogy kölcsönöse törődtök egymással, hogyan bántok egymással, nem csak egy önkép fitogtatása!!!


Pl.(volt ilyen konkrét élményem) egy önérzetes "sikeres pasi" jó külsővel és anyagi háttérrel kikezd egy szentimentális nővel, akivel nem tud bánni, és sértésnek veszi, ha a nő lekoptatja "Ez mégis kicsoda, hogy lekoptat engem" felfogással. Ami értelmetlen, mert a kapcsolat nem az önérzeteskedésedről kell szóljon, hanem a kettőtök közti kapocsról, ha ez nincs meg, akkor kár lenne itt bármit is erőltetni.


Ha már felsoroltad a szerinted 'tipikus vonzó tulajdonságokat', itt az enyém - számomra hiába lehet csinos, jó végzettségű valaki, ha belül unalmas vagy épp érzéketlen tapló stílusa van, szürke jelleme.

2017. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!