Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nincs életkedvem. Mit tegyek?

Lisa2000 kérdése:

Nincs életkedvem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A téli szünetem gyakorlatilag azzal telt, hogy éjfélig fent voltam, délig aludtam és interneteztem. Rengeteg ilyen kérdést megnéztem már, de ugye mndenki a saját problémáját írta le, szóval inkább én is leírom. Minden szabadidőmben csak fekszek és internetezek, mivel kb nincs semmi más ami lefoglalna. Zongorázok, de nekem ez már nem buli, csak kényszerből csinálom, hogy ne okozzak csalódást a családomnak mivel már egyszer abba hagytam és igen nagy cirkusz volt belőle. Igazából szeretem a zenét, folyamatosan mondogatom, hogy "jajj de jó lenne azt elzongorázni... Stb..." de nem tudom rávenni magam. Barátom nincs sok, kb egyetlen barátom van akivel beszélek de ő is osztályt fog cserélni így egyedül leszel, és őszintén mondva nem is akarok barátokat. Gondolkoztam azon, hogy depresszió, el is mondtam a szüleimnek, hogy keressenek valami pszichológust de mindketten kinevettek, mert még mindig annak az energikus lánynak gondolnak, de sajnos kiment belőlem az életkedv. Amint felállok úgy érzem összeesek, alig bírom tartani magam. Félek, folyamatosan beképzelek magamnak olyanokat, hogy a szeretteim meghalnak meg stb idiótaságok. A szüleim sem tudnak velem kezdeni semmit, mivel ők is ilyenek. A sulitól fóbiám van, reggel amikor felkelek nem úgy vagyok, hogy de szép reggelünk van, hanem, jajj, már megint ott kell rohadjak abban a retkes iskolában. Nem is vagyok valami jó tanuló, rengeteg rossz jegyet hallgattam már el a szüleimtől, mert apám csak jó jegyeket akar, de én egyszerűen nem bírok. Rengetegszer rámjön a sírás, most is könnyben vannak a szemeim. Nem tudom mit csináljak, egyszerűen nincs rendes célom, csak hogy hazajöjjek és zenét hallgathassak, de az sem segít mostanában. Köszönöm a kérdéseket! :)
2017. jan. 8. 02:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem: leírtad a kérdésedre egyben a választ is.Otthon ülsz,zenét hallgatsz,bezárkózol szerintem még unatkozol is. Zökkentsd ki magad ebből az állóvízből, menj el a barátoddal bulizni,ismerkedj,lazulj.Magadat sajnálod és kérdéseket írsz ki ahelyett hogy élveznéd az életed. Neked nem pszichológus kell hanem egy barátnő....(ha jól értelmeztem akkor fiú vagy) akivel lehet jókat........és már mindjárt másképp fogod látni a világot.
2017. jan. 8. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Tévedtem lány vagy bocsi.A helyzeten nem változtat ismerkedj,hagyd hogy udvaroljanak neked...
2017. jan. 8. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kezdj el edzeni! Mindent meg fog változtatni. Tanulj nyelvet. Keress valamit amiben jó vagy. Akármilyen hobbi jó lenne, ami által embereket ismersz meg és szereted csinálni.

Amit jelenleg csinálsz, az csak elveszi a kedved az élettől. A suli egy felesleges baromság, főleg, ha úgy vagy ott, hogy máshol vagy közben agyilag. Semmit nem fogsz így tanulni. Ha odafigyelnél és jobb jegyeket kapnál, akkor sem érne többet az ott töltött idő. Megkapod a bizonyítványt, végeztél... Ennyi a lényeges belőle.

Mondjuk az fura, hogy egyedül vagy. Mi ennek az oka? Ennyi idősen még mindenkinek szoktak lenni haverjai, barátai, vagy valami olyasmi.

2017. jan. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hiányzik a társaság, meg a barátok. Ismerkedj, és szerezz barátokat. Hidd el, segíteni fog.
2017. jan. 8. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy kb két éve elköltöztünk magyarországról, minden barátomat ott hagyva. A kezdet nehéz volt, nem olyan amire számítottam. Mindenki megnézett, és kinevetett, mert amikor mondtak valamit nem értettem. Az általánosba volt most meg már gimiben vagyok. Az osztályban van egy barátnőm aki ugye osztályt cserél évvégére, és a többi vagy ellenség, vagy nem nagyon foglalkozik velem. Egyébként tényleg köszi a válaszokat, nagyon segítettek :)
2017. jan. 8. 03:54
 6/12 A kérdező kommentje:
Igazából németországban lakok és mindenki úgy néz rám, mint egy külföldire. Egy különc külföldire.
2017. jan. 8. 03:56
 7/12 anonim ***** válasza:
3%
Egyelőre tedd félre a problémát, mert g...ci hideg van. Ha most kimész a házból, meghalsz. 2-3 hónap múlva térj vissza rá, addig maradhat az éjfélig netezés nyugodtan.
2017. jan. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%
kuld nekem izgi kepeket magadrol s viszonzom is jo buli.
2017. jan. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
9%

Ha csak a gép előtt ülsz, tutira nem lesznek barátaid. Szakadj ki abból a környezetből, menj emberek közé, beszélgess, ismerkedj. Az ember társas lény.

Ha nem tudsz rajta változtatni, azon veszed észre, hogy vagdosod magad, mint az sok hulladék. Azt meg nem akarod, gondolom.

2017. jan. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szüleid is nagyban hozzájárultak mindehhez.

Elráncigálnak külföldre lakni, és óriási súlyt tesznek rád azáltal, hogy követelik a jó jegyeket. Ha a gyerekem a szemembe mondaná, hogy pszichológusra van szüksége, zokogva magamhoz ölelném és másnap nyitás előtt egy órával ott ülnénk a legjobb szakember rendelője előtt. Ők meg kiröhögtek. - Semmit nem érsz vele ,de őszintén sajnállak!


24f

2017. jan. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!