Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek nem lenne jobb a...

Szerintetek nem lenne jobb a társadalom, hogyha nem lennének családok, hanem az emberek 20-30 fős törzsekben vagy közösségekben élnének inkább?

Figyelt kérdés

Talán azért van ilyen véleményem, mert egyke gyerek voltam, de mindig is hiányzott nekem a családomon kívüli más emberekkel való közeli, bizalmas kapcsolat.


Természetesen voltak, és vannak barátaim. Volt, hogy egymásnál aludtunk, elmentünk táborozni stb. de az nem ugyanaz, mintha mindig együtt élnél velük.


Most huszonéves vagyok és egyedül élek. Ha arra gondolok, hogy pár éven belül családot alapítanék egy-két gyerekkel, akkor legszívesebben sírni tudnék, mert ezzel csak megint az lesz, mint amikor gyerek voltam és együtt éltem a családommal, csak most az apuka leszek, nempedig a gyerek.



Éppezért, kitaláltam egy alternatívát a családcentrikus társadalmunkhoz. Ti mit szólnátok hozzá, ha inkább így élnénk:


Nagyméretű lakóépületek lennének, városban ezek panelházakra hasonlítanának, csak kevesebb, nagyméretű lakással, vidéken pedig laktanyákra hasonlítanának barakkokkal és egyéb épületekkel.


A társadalom alapegysége a "család" helyett a "törzs" vagy a "közösség" lenne. Közös élettérben lakna mindenféle életkorú 20-30 ember, akik között nem feltétlenül van rokoni kapcsolat.


Együtt aludnának katonai barakkszerű hálótermekben, együtt zuhanyoznának közös fürdőszobákban, egymásnak főznének közös konyhában, szabadon szexelnének egymással, a nők időnként megszülnének egy-egy gyereket, de senki sem tudná, hogy ki az apuka. A gyerekeket közösen nevelnék.


Mindenki fizetését elosztanák egymás között, és magasfokú lenne a közösség tagjai közti bizalmas kapcsolat, megbeszélnék egymással a személyes problémáikat, lennének egymás előtt meztelenül stb.



2017. jan. 13. 17:01
1 2
 1/13 anonim válasza:
Létezik az általad felvázolt közösség, de a pontos neve nem jut eszembe, valami idegen szó (?).
2017. jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem működne. Ha a jelenkor emberét szeretnéd egy ilyen társadalmi formába beleerőszakolni semmiképp. Túlzottan erős az individualizmus jelenleg a fejlettebb országokban.


Ha egy fejletlen vademberekből álló törzsről beszélünk ott már lehetséges, sőt szerintem létezik is. Pár ezer éve valószínűleg volt ilyen.

2017. jan. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
A cigányok nagyjából pont ezt csinálják, annyira nem tűnik jónak.
2017. jan. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem másképp lenne jobb. Ha a családok megmaradnának, de az emberek közvetlenebbek lennének egymással, közelebb élnének egymáshoz. Nem a szobájában ülne mindenki, hanem kint lennénk, több közösségi hely lenne ahová az emberek összegyűlhetnek. Az utcán több kiülős hely stb. De nem kimondottan vendéglátós helyekre gondolok. Igazából ez az egész az interneten valósul meg manapság, pl. ez az oldal is összegyűjti az embereket. Idegen idegennel beszélget, vitatkozik, vagy épp barátkozik. De ha kimegyünk az utcára tudomást se veszünk egymásról, mindenki siet csinálja amit kell. Nyugodtabb élet kellene. Lehet hogy kevesebb anyagi dologban lenne részünk, mert mi másért dolgozunk ennyit? Hogy megvehessük a sok szar értelmetlen kacatot. De ha pl. 1 évig lemondanánk a luxus elkényelmesedett életünkről majd 1 év után vissza jutnánk, már idegennek éreznénk. Mindent meg lehet szokni. Az a baj a mai társadalommal hogy mindenki el van szigetelve a saját kis "életébe", ez a "mindenki élje a saját életét" mentalitás nem fogja előrébb vinni az emberiséget, és oda vezetnek minket birkaként amerre akarnak mert minket semmi sem érdekel csak a SAJÁT életünk.
2017. jan. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Hát ez ilyen formában orbitális baromság.


Ahogy előttem írták, a cigányok élnek így "falkában", a gyerekről meg azt se tudják hogy öcsémnek vagy fiamnak szólítsák akkora belterjesség.


Ráadásul értelmetlen a "semmi rokoni kapcsolat" meg "idegenek együtt" versus "magasfokú bizalom". Olyan sem lenne hogy együtt gyereknevelés, satöbbi, simán kialakulna egy hierarchia erősebb kutya b..szik alapon, lennének klikkesedések, stb.


Lényegében ezzel semmit nem javítanál a világon, csak még szarabbá tennéd a társadalmat.

2017. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Sem a fizetésemen, amit a saját kemény munkámmal szereztem meg nem szeretnék osztozkodni, mindenféle idegennel, sem azt nem szeretném, hogy a gyerekeim csupasz emberek között mászkáljanak.


Költözz kollégiumba vagy állj be katonának. Egyből értékelni fogod, mikor csak a szeretteiddel élsz együtt.


Meg kell tnaulnod kommunikálni. Az, hogy felnőtt emberként nem tudsz bizalmas kapcsolatot kialakítani másokkal a családodon kívül annyira nem normális.

2017. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Na mi az, elolvastad Platón:Állam című művét?
2017. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Kösz, én nem kérek ebből!

Már a gondolatától is hányok, ...boooáááá ...

2017. jan. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Első vagyok. Eszembe jutott a szó: kommuna.
2017. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Clay Morrow ***** válasza:
Nem.
2017. jan. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!