Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti mennyire lennétek önfeláldo...

Ti mennyire lennétek önfeláldozóak?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok, ha van egy rokonotok, aki mindent megtett értetek, heteken keresztül veletek volt, amikor arra volt szükség, de most erősen depressziós. Lehet, hogy már sose lesz jobban, hány órát érdemes betervezni a heti programodból arra, hogy segíts neki, ha másra nem számíthat?
2017. jan. 15. 19:52
 1/8 anonim válasza:
Én amennyit tudnék,vele lennék.:))
2017. jan. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen napom van, és, hogy hogy viszonyul hozzám. Ha tudom, hogy képes vagyok a puszta jelenlétemmel felvidítani, akkor valószínűleg el sem mozdulnék mellőle, csak ha szükséges. Ha nem igazán jön össze, akkor lényegében mindketten depresszív hatással lennénk a másikra, ami nem egy jó dolog - ebben az esetben egy-két nap maximum két óra.
2017. jan. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy-két nap hetente, vagy összesen? Amúgy pont az a problémája, hogy nincs mellette senki, viszont (remélhetőleg) években kell tervezni, nem hetekben.
2017. jan. 15. 20:21
 4/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Nem. Anyám depresszióval küzdött, hiába voltam én élete értelme (elméletben) hiába próbáltam meg segíteni rajta (dolgoztam, beszélgettem vele, próbáltam kirobbantani otthonról) semmi nem működött.


Ha depressziós te egyedül nem fogod megváltani. Szakemberes segítség kell! És ezt tapasztaltból mondom. Hiába voltam mellette, hiába, próbáltam megoldani az életét, mindig csak sírt, hogy nincs senkije...


A gondok mélyen vannak, akkor szakember. Ne várj vele.

2017. jan. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyi időt,amit jó érzéssel rá tudsz fordítani.

Ha a dolog nyomasztó teherré válik,azt ő is megérzi h igazából bárhol máshol szívesebben lennél,mint vele.

2017. jan. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Noblesse Oblige, kedves válaszoló, nagyon jól mondja. Ezt én is tapasztalatból mondom, csak a másik oldalon álltam. Olykor még elidőzöm ott, mint a STOP táblánál. :) No, de nem én vagyok a téma.

A kiváltó okot kell felismerni, szembenéznie vele, majd igyekeznie megszüntetni, de ezért nagyon meg kell dolgoznia. Te, mint segíteni akaró, támasz lehetsz számára, de vigyázz, ne ess a ló túloldalára. Ne szolgáld ki, amit egy kis erőfeszítéssel maga is meg tud tenni. Noszogatással nem érsz el semmit, inkább úgy csináld, hogy kedvet kapjon hozzá, pl. megbeszélitek, hogy másnapra, vagy amikorra mész hozzá, csinálja meg. Itt neked kell tudnod mit hanyagolt el látványosan, lehet az egy hajmosás, vagy kitakarítani a mosdót, ilyesmik. Cseerébe te meglátogatod és esetleg elmentek járni egyet, ha csak a kisboltig is. Kis lépésekben haladni. Ne ígérj neki olyan dolgokat, amiket tudod, hogy nem fogod tudni betartani, mert akármilyen kis dologról legyen szó, azt ő óriásinak fogja látni. Lehet most azt gondolod, inkább magára hagyod, ha ennyi macerával jár, de jusson eszedbe, ő veled volt, amikor más nem. De! És nagyon fontos! Ha nem megy el orvoshoz, őszintén mond meg neki, hogy akkor semmilyen formában nem támogatod. Anyagilag, ha megengedheti magának (nem te, ő!), a pszichiáter mellett járjon pszichológushoz.

2017. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igaziból pont az a kiváltó ok, hogy nem tud kimenni az utcára, az év felében kb., nem találkozik senkivel, és ha találkozik is, nem tud beszélgetni, mert nem nagyon hall.
2017. jan. 22. 22:12
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy a nagyszüleimről van szó, nem tudom, hogy csak azért, mert idősek, meghalt az összes barátjuk és lassan ők is, mennyire kell nekik pszichológus?
2017. jan. 22. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!