Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Úgy érzem az, én életemnek...

Úgy érzem az, én életemnek nincs tovább értelme?! 19\L

Figyelt kérdés

Világ életemben nagyon negatívan álltam a dolgokhoz. Most is nagyon szuicid gondolataim vannak. Pszichiáterhez is járok,gyógyszert is szedek ,de sose mondtam neki,hogy nem akarok élni mert bezárnának.

Tehát 17 evesen végre elváltak a szuleim (apam verte anyát meg ilyenek,talan ezert is vagyok nagyon zarkozott,es sose tudok visszavágni ha valaki megaláz).Aztan jott a rengeteg szerelmi csalodas,teljsrn kikeszultem egy pasi miatt.19 evesen kapcsolatom se volt,ami nagy szégyen,max egy kis dugásra kellek a pasiknak. Egyetlen legjobb baratnom volt,de őt is elvesztem,mert bepasizott. Az egyetemet otthagytam,mert ugy erzem,hogy hulye vagyok hozzá,ezért most egy gyárban melózok 3 muszakban. Kulsore is nagy szegyen vagyok negyven pár kg vagyok,semmi fogható nincs rajtam. Egyetlen szep dolog a hosszu szoke hajam volt,de azt is le kellett vágni,úgy tonkre tette a szokites.Azota már tényleg senkinek érzem magam. Egyre tobbet gondolkozok azon,hogy vethetek véget az eletmnek


2017. febr. 7. 00:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Te tudod...

Az enyémnek sincs értelme, mégsem akarok öngyi lenni.

2017. febr. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Rajtad múlik, hogy adsz-e neki értelmet, alapjáraton senkiének sincs. Az egyetemet azért hagytad abba, mert kibuktál vagy csak feladtad az első vizsgák előtt? Ha az utóbbi, akkor szerintem hiba volt ilyen korán. Miért nem tanulsz valami mást? Vannak könnyebb szakok, vagy esetleg valami OKJ? Minden jobb a gyári munkánál.

A pszichiáter mellett lehet jól járnál vele, ha pszichológushoz is járnál. Lehet téves kép él a fejemben a pszichiáterekről, de szerintem ők nem foglalkoznak olyan szinten személyesen az emberekkel, mint a pszichológusok, csak felírják a gyógyszert.


Mi a pszichiáter diagnózisa?

2017. febr. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Kérlek írj,talán tudok segíteni.
2017. febr. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mar a vizsgak elott otthagytam. De a munkat most szeretem,azzal lefoglalom magam addog is,de olyan szanalmasnak erzem magam,hogy csak egy gyári munkára futyja. Jártam pszichologushoz is,de elegem volt az álszent hulyeségeibol, hogy pl keressek magamban jó dolgokat. Rosszul vagyok az ilyentol. Kozepes depressziot allapitottak meg.
2017. febr. 7. 00:53
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

az életednek ne vess véget. egyrészt nem olyan könnyű mint ahogy gondolod(ez a kisebbik és morbidabb ok) a másik az hogy a halál csak 1 út az életben maradás viszont lehetőségek százai ezrei tízezrei.

a ényeg h tudatosítanod kell amgadban hogy a halál nem válasz semmire főleg nem iylen fiatalon.

2 módon jöhetsz rá erre

egyik hogy logikusan végiggondolod azt h ennek nincs semmilyen logikus indoka,és hogy az életet nem szabad befejezni mielőtt elkezdenéd

A MÁSIK módszernél egy történettel példálóznék:


Volt egy angliai ismerősöm,lány sportos jó erőnlétű ellenben elpuhította őt a jólét.Itt konkrétan arra kell gondolni h megbeszéltünk egy 40kmes túrát a hegyekben,nyáron.

Vízet nem ivott és nem vitt mert neki "hányingere lesz tőle" igy csak icetea-t és cappy-t vitt magával.

nem szaporítanám a szót,a lényeg hogy a 40ik km végére olyan jóízűen itta meg a 35fokban melegedett ásványvizet és olyan könnyedséggel dobta félre a "salátatálját" hogy egy löncshúskonzervet egyen mintha nem lenne holnap.

TANULSÁG

előbb meg kell vizsgálnunk hogy a saját hozzáállásunkal van e baj,és néha NAGYON mélypontra el kell jutni h értékeljünk dolgokat.

esetében a víz esetedben az élet.

amiket felsoroltál valóban egy 19 éves lánynak sokat jelent,de mindegyik pótolható kiegészíthető és nincs semmi veszve :)

2017. febr. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Válasz a válaszodra

ha valóban eleged van a sablondumákból h "keress pozitívumot és stb" akkor nincs semmi gond. az élet meg fog tanítani idővel h mi jó neked és mi nem.

Szenvedve ugyan de rájössz (ezt nem pejoratívan érteni)

PL ha otthagyod a sulit és nem tanulsz(tanulás alatt szakmunkást is értem a lényeg h valami olyasféle tudást szerezz ami későbbiekben előrevihet) hogy egy helyben toporogsz és nem tudsz előrébb jutni.

ÉS AKKOR VISSZA oda h megint tanulni kéne vmit de már munka melett kell majd megtenned. Szabadidőd elfogy és lelki stabilitásod meginog

2017. febr. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

kiegészítés:

PL ha otthagyod a sulit és nem tanulsz *idővel rájössz majd ahogy dolgozol,*

2017. febr. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Unblock válasza:
76%

Tegnap eppen egy 18eves lany baratom ontotte ki nekem a lelket, hogy o is ongyilkos szeretne lenni, az apja verte kis koraban meg akarta eroszakolni, kesobb felnott az apja eltunt, az anyja egy alberletben lakik ami mellesleg egy szoba csak, teszem hozza az anyukaja eveken at drogozott es latszik is rajta kemenyen, beteg is az anyukaja az egyik szemere megis vakult, a szerelmet tegnap felhivta (mert meg igyis keresi a boldogsagot es nem adja fel) lenyeg hogy felhivta es ki nevette a lanyt ahogy zokog a telefonban ugyanis ot is elvesztette.

Ez a lany nevelo otthonban nott fel szinte :') Legyel mar eros a k...a eletbe, sz..d le most a kulvilagot 40killo vagy?? Ez ra az orvossag hogy ongyilkos leszel? Es a hajadra? Megertem ami a szuleid kozott tortent, tenyleg rossz lehet de az ido kepes mindenre, ez olyan mikor meghal egy szeretted, ahogy mullik az ido mar csak boldogan vissza emlekszel ra es csak orom konnyek fognak csepegni a szemedbol hogy volt neked.


Az ido mindenen segit, tudsz hizni, no a hajad is..


Az ido elfedi a sebeket

Annyit kerek tolled a sajat érdekedben hogy ne masoknak akarj megfelelni, sajat magaddal bekulj ki fogadd el magad! Nem marad minden igy.


Az meg hogy milyen karriert futsz be az eletben, tudod te is de azt is hogy tudsz rajta valtoztatni , soha nincs keso...

2017. febr. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
írhatsz nyugodtan privátban, ha szeretnél beszélgetni :)
2017. febr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Firedoom ***** válasza:
100%

Ismerek egy nalad 1-2 evvel idosebb sracot aki meglepoen hasonlo dolgokon ment keresztul. A szulei valtak, apja nevelte, kibukott a sulinkbol aztan a kovetkezoben szin kitunokent vegzett. Elment egyetelmre, de utalta a szakot es otthagyta, most harom muszakban robotol egy gyarban. Se cel, se ambicio, se otletek a jovore (mondjuk nalam se sokkal tobb. Ilyenkor jut eszembe a lila dino a "What about future plans" felirattal). Aztan kitalaltuk, hogy tortenjen mar valami! Jott az otlet, hogy nyar vegere szerzunk egy-egy motort es par het alatt, harman korbe jarjuk a Balatont.

Es ezek azok a dolgok amik tartjak bennunk a lelket, mert valami minimalis celra mindig szukseg van, legyen az egy uj kabat, egy esti sorozgetes a haverokkal vagy egy jo nagy somloi, a lenyeg, hogy talalj ki valamit.

Csak arra van szukseged, hogy elhatarozd magad es kibird ezt a par atmeneti evet. A hajad majd visszano, majd egyszer szerzel egy normalis baratot, olyan barataid/baratnoid lesznek akik megertenek es meghallgatnak es bar kozhely es tudom, hogy nem szereted hallgatni es csak az idegeidre megyek vele, de akkor is ez a legjobb megoldas: tervek, remeny es egy kis optimizmus. 19f

2017. febr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!