Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ki vágyik az egyedüllétre,...

Ki vágyik az egyedüllétre, magányra? 17/F

Figyelt kérdés
Még csak 17 éves vagyok, de már egyedül szeretnék élni(nem a szüleim miatt). Úgyérzem, hogy jólesne a magány. Ez normális dolog ilyen fiatalon? Sajnos a lányokkal sem jövök ki, nem beszélgetek sokat lány osztálytársaimmal. Már sok oszt.társamnak van barátja/barátnője, nekem nincs. Már beletörődtem, hogy nem lesz és nem is nagyon érdekelnek. Valaki érzett már hasonlót?
2017. febr. 12. 06:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Akkor éreztem hasonlót ha nem megfelelő társaságban vagy társadalmi/politikai rendszerben voltam. Mert ebben az esetben mi értelme lenne a családalapításnak ha úgy kezdődik hogy már a szülő sem boldog és elégedett.

De ha megtaláltam a megfelelő helyet bárhol a világon, a megfelelő életmódot és társaságot, akkor teljesen természetes volt akár az is hogy a legszebb lány volt a barátnőm.

Furán hagzik de idehaza a minimális népsűrűségű tanyavilágban, eldugott erdei tanyákon éreztem úgy hogy otthon vagyok és itt családdal is leélném életem. Külföldön akár számos településen lakva is, illetve a trópusi paradicsomokban vagy a luxus üdülőövezetekben ahol milliárdos jachtok és luxushajók vannak a tengerparton és mindez úgy hogy ezzel párhuzamosan társadalmi kiegyensúlyozottság is érezhető a levegőben nem úgy mint idehaza.

Szerintem azért vágysz magányra mert belénk van kódolva a leendő gyerekünk iránt érzett felelősség. Valószínű nem akarsz gyereket úgy, hogy majd mehet egyik multi összeszerelő üzemébe magyar színvonalú bérért robotolni. De ha megfelelő társadalmi pozícióját látod kilátásba, meg egy igazságosabb társadalmat találsz, akkor ne aggódj mert a legszebb lányt fogod kiszemelni magadnak és boldogok is lesztek. És mindez telkesen természetes lesz számodra.

Idehaza Mátyás igazságos országának újraéledésére még valószínű várni kellene. 100 vagy több évet meg nem tudunk várni. De ha független vagy akkor tudod járni a világot és látni fogod hogy nem minden hely olyan mint a keleti blokk vagy Európa.

2017. febr. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos kommentet. Igazából szeretem a gyerekeket, de nem tudom... Nem hiszem, hogy az a jó, családi ember lennék. Inkább leélem egyedül az életem, minthogy elszúrjak valamit a családommal. Nem kockáztatok.
2017. febr. 12. 07:35
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja, és nem is a gyerek miatt aggódom, hanem a lányok miatt. Egyszerűen nem is beszélgetek velük a köszönésen kívűl. Ráadásul lányok terén elég válogatós vagyok.
2017. febr. 12. 07:43
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem baj ha válogatós vagy, akiket szimpatikusabbnak találsz azokkkal valószínű úgyis jobban megismerkedsz. Van is egy mondás, miszerint

"Az emberi kapcsolatok olyan mint az aranymosás, nem a piszkot keresed hanem az aranyat".

Persze lehet hogy ez a mondás túl durván fejezi ki de érthető a mondanivalója. Illetve ha jól belegondolunk akkor mégsem fejezi ki durván, hisz ki ne hallott volna például olyanról amikor egyik szülő iszik, veri családját vagy elhagyja. Az utóbbi esetekre találó kifejezés a mondásban szereplő "piszok", és az aranyat kell keresni.

2017. febr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen, igaz ez a mondás, csakhát nem vagyok az a csajozós típus mint említettem, páran hívnak buliba is, azt is elutasítom. Ez van.
2017. febr. 12. 08:22
 6/17 anonim ***** válasza:
Én egy hosszú kapcsolat után érzem úgy hogy jó egyedül. 26 F
2017. febr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nekem még kapcsolat se kell hozzá :)
2017. febr. 12. 10:14
 8/17 anonim ***** válasza:
miért utasítod el, ha hívnak? akkor itt nálad nem oké valami, mert ők kezdeményeznek, próbálkoznak nálad, csak te bezárkóztál. sztem győzd le a gátlásaid,ne félj, nem égeted le magad,csak sodródj az árral és a következő buliban már felszabadultabb, oldottabb leszel...
2017. febr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De nem vagyok az a bulizós típus, nem szeretnék menni. Ráadásul azok akik hívtak azoknak barátjuk van, szóval nem igazán értem ezeket a mai lányokat....
2017. febr. 12. 11:08
 10/17 anonim ***** válasza:

Buli helyett javasolj nekik valami más programot amit jobban szeretnél. Nincs arra szabály hogy csak buli összehívásával lehet ismerkedni és társalogni. Amikor abban a korban voltam, motorral kivittem a lányokat néhány közeli tanyavilágba és kiderült hogy majd megőrülnek az olyan életmódért, a gyertyafényes vacsorákért amikor a háttérben nem városi zaj van hanem például tücsökzene, valamint nem kipufogógáz vagy cigi szag van a levegőben hanem például orgona illat.

Nem kell feltétlenül a szokás rabja lenni, vagyis ha az a divat hogy buli, el lehet attól térni. Nem árt egy egészséges különcködés. Például ma az a divat hogy mindeki Németországba igyekszik, még délről a menekültek is. Erre én tudod hova akarok menni kalandozni? Délre a trópusi paradicsomokba.

2017. febr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!