Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy teljesen széthullott...

Egy teljesen széthullott életet hogyan lehet rendbe hozni?

Figyelt kérdés

Rövid leszek, nincs értelme leírni az életsztorim. Jelenleg az a fajta ember vagyok, akinek se barátai, se barátnője, semmiféle életcélja, nincs semmihez se tehetsége, szüleivel él, ráadásul most munkája sincs, és fogalma sincs hogy mibe foghatna bele, hogyan kezdhetné jobbá varázsolni az életét.


Nem rég töltöttem be a 28. életévemet, a kutya fel nem köszöntött, mondjuk mit is vártam, de ilyenkor kegyetlen padlón tudok lenni. Folyton az jár a fejembe mihez kezdhetnék magammal, hogyan tehetném meg egy jobb élet felé a lépést? Költözések, külföldi munkák, újabb szakmám mind kudarcba fulladtak. Korábban jártam utazgatni, konditerembe, futni sport pályára, vagy csak úgy szédelegni, de soha nem hozott össze a sors senkivel. Annyiszor tapasztaltam már azt életem során, hogy mások mesélték milyen jó barátra leltek egy fórumon, egy rendezvényes, egy tanfolyamon, nekem ez valahogy soha nem jött össze. Mintha egy kívülálló lennék, aki senkinek sem kell. Pedig nem vagyok kövér, vékony, torz, rusnya, szerintem teljesen átlagos vagyok, soha nem is volt gondom a kinézetemmel. Az hogy a személyiségem hogyan csapódik le másoknál, nem tudom, de azt tudom hogy életem során nem az a rossz fiú, átverek mindenkit típusú voltam. Mostanra meg már ez a rengeteg csalódottság, illetve emberhiány, kommunikációhiány, odáig sodort, hogy lehet normális beszélgetésre nem is lennék képes. Egy nőnek is mit tudnék adni? Mások ennyi idősen már házasok, de legalább van egy párkapcsolatuk, külön élnek a szülőktől, egyengetik a karrierjüket. Én ehhez képest mi vagyok? Ki akarná a siránkozásom hallani, hogy semmihez se tudok kezdeni magammal? Ezen szeretnék változtatni, némi önbizalmat felszedni magamra, mert megfogadtam ha ez az év is olyan lesz mint az elmúlt jó néhány, akkor tényleg nulla értelme van élni.



2017. febr. 16. 00:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Kezdj magadért élni, ne várj a csodára! Önbuzalmat csak TE adhatsz magadnak! Egy teljesértékű ember előbb-utóbb szert tesz minőségi kapcsolatokra. Keress munkát!

Ha a mktivációt kívülről várod, akkor ilyen mentalitással ki sem fogsz kelni az ágyból.

Ahhoz, hogy tojásod legyen, a csirkét is etetni kell--》lemondás és áldozat nélkül semmi sem fog sikerülni.

2017. febr. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Boldog Szülinapot így utólag is!:)

Szerintem nincs veled semmi komolyabb probléma, értelmes embernek tűnsz az írásod alapján. Későnérő típus vagy, meg olyan, aki jobban el van saját magával, mint társaságban, ez nem olyan nagy baj, unalmas is lenne az élet, ha mindenki egyforma lenne.

Az első lépéseket már meg is tetted, azzal, hogy felismerted a problémád, és hogy változtatni szeretnél, az akarat már megvan, már csak az a kérdés, hogy hogyan. Írtad, hogy nincs munkád, szóval én azzal kezdeném, keress valamit, ideiglenesen bármi megteszi, ott legalább emberek között lehetsz, ismerkedhetsz, meg félre tudsz tenni egy kis pénzt is, így néhány hónapon, fél éven belül akár el is tudnál költözni valami olyan albérletbe, ahol lakótársak vannak, és így akár barátokra is szert tehetsz. A többit meg majd az élet hozza.

Van egy mondás, hogy "Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." Ezt tartsd szem előtt!

2017. febr. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell annyira nagyon a külvilágban keresgélni. Az alakul, amikor alakul valami. Szóval olykor lehet kifelé kukucskálni, de ne mezen múlik a létezés.


A gondolatvilágban és az érzelmi világban van a lényeg, ezen felül a belső megismerésben, felismerésben.


Miért a külvilág a legnagyobb érték számodra? Gondolkodtál már ezen?


Még egyszer jelzem: kell a külvilág is, és lehet keresgélni ott is, de ez csak másodlagos (kellene legyen mindenkinek), mivel a külvilág csupán a felszín, illetve egymás "akaratlan eszközei" vagyunk a fejlődésben. Bár ez a kifejezés félreérthető. Olyasmit értek alatta, hogy attól, hogy tudunk egymásról mi emberek, és helyzeteink vannak egymással, ez is fejleszt mindannyiónkat, tudatilag.


De minek függsz annyira másoktól, a külvilágtól olyan nagyon? Így is leve mindannyian függünk néhány dologtól pl ételtől. Minek tetézni avval, hogy mindenáron társat, barátot akarsz? Az jön, amikor jön, és ha nem alakul soha, nincs jelentősége. Lehet tenni érte, de csak mellékesen és olykor, mivel nem a külvilág a lényeg. Érdekes és fontos, de csak másodlagosan.

2017. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"Így is leve..." -> Így is eleve...
2017. febr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia, ha gondolod beszélgethetünk privátban.

24l

2017. febr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Saját önbizalmadat, életed csak te tudod felépíteni, és elrendezni.
2017. febr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!