Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért vagyok magányos?

Miért vagyok magányos?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 éves lány vagyok és Pécsen élek,kissé félénk vagyok nagy tömeg előtt,de ha valakivel összebarátkozom,akkor vele nyitott tudok lenni.Csak nagyon rég volt már igazi legjobb barátom.:( A suliban mindenkinek van legjobb haverja,barátnője,csak én vagyok "pár" nélkül.Volt egy lány,akivel összebarátkoztam,de utána neki is jött a bff-je,és le vagyok tojva,néha-néha felém néz,ha látja,hogy nagyon magam vagyok,de pl. már sehova nem járunk együtt.Nem vagyok a társaság középpontja,és amikor néha beszélek osztálytársakkal,akkor jól érzik velem magukat és többen mondták már,hogy jó humorom van,mégse keresi senki se a társaságom,csak akkor,ha valami érdek fűzi hozzám.Nagyon jó tanuló vagyok és azt mondják,nem vagyok csúnya se,ha kell,mindenkinek segítek,mindenkivel képes vagyok beszélni,mégsincsenek barátaim,akikkel szülinapot ünnepelhetnék stb.Mondjuk kevés embert ismerek,mert nem vagyok az a bulis csaj,így csak a közvetlen környezetemben ismerkedhetnék.Tipikus átlagos csaj vagyok,aki (eddig úgy vettem észre),hogy pl. fiúk terén is az intelligens,átlagos pasikkal érzi jól magát,olyanokkal,akik nem vágynak a középpontba.Hogyan szerezhetnék barátokat? Szerintetek velem van a baj?
2017. márc. 2. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Barátokat akár itt is szerezhetsz, de a legjobb megoldás talán az lenne, ha többet járnál el otthonról, és úgy próbálnál barátkozni. Ha gondolod, akár nekem is írhatsz, szivesen beszélgetnék veled.
2017. márc. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy baj van veled, sőt értelmes lánynak tűnsz a fogalmazásod alapján -és még vesszőket is használsz, ez mindenképp pozitív :)

Nincs valami hobbid esetleg, ami során új emberekkel találkozhatsz? Vagy sport? Ha nincs, próbálj meg valamit elkezdeni. Szabadidődben elmehetnél mondjuk egy-egy nyugodtabb helyre id. Pécsen rengeteg szép hely van, hétvégente teli fiatalsággal -vasárnaponként látom mindig, ahogy jövök vissza (egyetem miatt).

2017. márc. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs,mert Pécsen én kollégista vagyok,és haza kell mennem hétvégente,otthon pedig semmi ilyen lehetőség nincs szinte.:(
2017. márc. 2. 16:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Ó, ez nem derült ki, azt hittem idevalósi vagy. Akkor esetleg valamilyen kolis rendezvény, vagy az ottani társak? Talán alsóbb vagy felsőbb évfolyamon valaki/k?
2017. márc. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kolidak korombeliek 4-en vagyunk,és persze nekik is van legjobb barátjuk.:( Akik pedig a hobbimhoz köthetők,ők távol élnek. :(
2017. márc. 2. 17:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom :/ nem igazán jut más eszembe. Talán még annyi, hogy ne görcsölj így rá erre a témára, gyakran javasolják ezt párkereséskor is, bár tudom, a kettő nem ugyanaz.
2017. márc. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én amikor ezt éreztem, elkezdtem kocsmázni. Nem lerészegedni kell, csak egy picit hogy enyhüljenek a gátlásaid, és bátrabb lehess másokkal. És értelmesnek tűnsz eléggé ahhoz, hogy ezt te is élhető keretek közt csináld.

Ott tényleg könnyebben megy az ismerkedés, csak az a lényeg, hogy kell egy nagykorú, vagy akinek kiadnak egy-egy sört.


Meg amúgy... idősebbekkel barátkozni szerintem nem olyan rossz ötlet, valszeg több értelmes beszélgetésben lenne velük részed. :c

2017. márc. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én szívesen beszélgetek veled. :)

29F

2017. márc. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 maffiafia válasza:

Szia. A legfontosabb, hogy tudd, semmi baj nincs veled. Én amikor ugyanilyen helyzetben voltam, elkövettem egy nagy hibát. Mindig a másik fél függvényében alakítottam saját magam személyiségét. S ha bár sok barátot szereztem, akik rendszeresen hívtak, írtak, érdeklődtek irántam, mélyen belül az az érzés, hogy nem azt szerették meg bennem, ami vagyok mindig egy taszító érzés volt, s csak növelte a magányom.

Most már tudom, ha az ember mindig őszintén cselekszik, s szigorúan önmaga, akkor is elöbb utóbb talâl valakit, aki ha nem is ugyanolyan, mégis tökéletesen megértik egymást.

2017. márc. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 maffiafia válasza:

Szia. A legfontosabb, hogy tudd, semmi baj nincs veled. Én amikor ugyanilyen helyzetben voltam, elkövettem egy nagy hibát. Mindig a másik fél függvényében alakítottam saját magam személyiségét. S ha bár sok barátot szereztem, akik rendszeresen hívtak, írtak, érdeklődtek irántam, mélyen belül az az érzés, hogy nem azt szerették meg bennem, ami vagyok mindig egy taszító érzés volt, s csak növelte a magányom.

Most már tudom, ha az ember mindig őszintén cselekszik, s szigorúan önmaga, akkor is elöbb utóbb talâl valakit, aki ha nem is ugyanolyan, mégis tökéletesen megérti őt.


Egyébként, ha kedved támadna beszélgetni erről a témárol (vagy bármiről) nekem is írhatsz ;) 17/f

2017. márc. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!