Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti belegondoltatok már abba,...

Ti belegondoltatok már abba, hogy valójában senki nem kíváncsi rátok?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy most azért jönnek rám ilyen gondolatok, mert pár hónapja egy elég súlyos csalódás ért és azóta sem jöttem ki belőle, de fenntartom a jogot arra is, hogy talán épp ennek köszönhetően látok most tisztán.


Vannak barátaim, normális családom, rendezett életem, saját egzisztenciám. Jól kijövök az emberekkel, jó társasági arc vagyok, kedvelnek. Mégis, ahogy nemrég végigmentem fejben azokon az embereken, akiket a barátaimnak gondolok, arra jöttem rá, hogy igazából egyik sem arra kíváncsi, hogy ki vagyok, hogy érzek, hanem addig kíváncsiak, rám ameddig szórakoztató vagyok. Ha magam alatt vagyok, mint pl. most is, és nem erőltetek az arcomra műmosolyt és jó kedvet, akkor a hívások és érdeklődések is érezhetően ritkulnak. Azt látom, hogy mindenki egyfajta szerepben van ilyenkor, senki sem önmaga, de sokak annyira eggyé válnak ezzel a társadalom által elvárt pózzal, hogy valóban elhiszik, hogy azok ők maguk - miközben semmi más nem zajlik, pusztán a lájkok begyűjtése (képletesen is), és aztán a felpumpált egóra mondják azt, hogy "tessék, ez én vagyok!" Érdekes, hogy egy társadalom által nem elfogadott személyiségtípusokra (pl. introvertált emberek) soha nem mondják azt, hogy "fogadd el önmagad!", hanem próbálják az illetőt megváltoztatni, ha ez nem sikerül, lsz.rják, fetrengjen a nyomorában.


Tényleg azt látom és érzem, hogy igazából nem azért járunk össze meg vannak "barátaink", hogy megismerjük őket és támogassuk egymást, hanem hogy a saját szórakozásunkat biztosítsuk, na meg mert ez az elvárt dolog, attól vagy menő, ha egy csoportképen fészbukon a kamerába bazsalyogsz. Egy komolyan bajban lévő emberen csak addig segítünk, amíg ezt a segítést mások is látják és ezáltal ismét megbecsülést, lájkokat hajthatunk fel magunknak, és legbelül egyáltalán nem érdekel minket, hogy annak a valakinek nyújtunk-e tényleges segítséget vagy sem. Miért? Mert igazából ciki olyan emberrel mutatkozni, aki közel sem annyira menő, mint mi vagyunk.


Egy ismerősömmel kapcsolatban rájöttem, hogy amit közeli barátságnak hittem nem több, mint energiavámpírság, amiben én vagyok az áldozat - én mindent tudok róla, de ő rólam alig valamit. Más alkalommal barátnőmmel költöztünk másik albérletbe, kellett volna pakolni nem is sokat, csak volt egypár nehéz bútor - 3 havernak is szóltam, egyik sem ért rá pont, de érdekes módon ha buli van még munkából is el tudnak jönni előbb. Egy alkalommal nagyon jól elbeszélgettem egy lánnyal, intelligens volt és furfangos látásmóddal bírt - feltűnően sokat érdeklődött rólam, örültem neki egészen addig, amíg ki nem írta rólam mindezt a hülye fészbukos blogjába (név nélkül), mert ő ilyen sztorikat hajt fel emberekről, akikkel összefújja a szél és ettől érzi magát rohadt különlegesnek.


Amúgy a szüleim részéről is ugyanezt érzem, suliban mindig az eminensekhez voltam hasonlítva, ha 5-öst kaptam agyondicsértek, ha 3-ast vagy rosszabbat, én voltam a "haszontalan" senkiházi, aki semmire nem fogja vinni "az életben" - csak mert nem feleltem meg annak a szerepnek, amit ők nekem szántak, amivel lehetett volna büszkélkedni a szomszédok meg a rokonok előtt. Szóval ti nem érzitek néha úgy, hogy valójában senki nem áll és soha nem is állt mellettetek? 29/f


2017. ápr. 18. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember egy rakás ganyé, ennyi. Régen én is rengeteget elmélkedtem ilyeneken, de van jobb dolgom is annál, minthogy hulladékokra pazaroljam az időm.


21/F

2017. ápr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem érzem úgy mert nem csinálok belőle ügyet.

Haveromnak soxor segítettem még a kéményét is bepucoltam egy üveg sört se kaptam, akkor azért kicsit megharagudtam rájuk, de nem igazán vagyok haragtartó, néha ma is elnézek hozzájuk de már máshogy állok a dolgokhoz.

Amit tudok mindent magam csinálok! Magam raktam fel kettő kéményt cakk pakk, persze szívtam a f?szt az 100.

Kisebb munkákat anyummal szoktam csinálni pl, festés.

Bármi elromlik legyen az elektromos vagy fosszilis anyaggal működő azt nagy többséggel én megcsinálom, szval szokott hasznom lenni :D, na meg most van a fű szezon, vettem egy fűkaszát és maszekolok, jól lehet keresni benne ha van elég maszek.

2017. ápr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem mert én sem vagyok magamra kíváncsi.
2017. ápr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bele se kell gondolnom, mert én pl évek óta így élek. xD
2017. ápr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a világ rossz irányba halad. A Facebook és a digitális világ térhódításával egyre kevesebbet törődünk egymással.

Nekem már nincsenek barátaim, pont emiatt, amit leírtál.

Elegem lett abból, hogy csak arra vagyok jó, hogy legyen kinek panaszkodni meg legyen kivel bulizni, inni.

Egy időben sok lány ismerősöm volt, amikor intenzíven ismerkedtem. Sokan panaszkodtak nekem, hogy így meg úgy szar a kapcsolatuk, ilyen nyomorultak a férfiak, stb. Ebből egy idő után baromira elegem lett, meg is szakítottam velük a kapcsolatot. Azóta lelkileg sokkal jobban vagyok, nagyon lelombozó volt a folyamatos nyavajgást hallgatni.

Jelenleg huszonévesen barátok és barátnő nélkül élek, egy vigaszom van, hogy a családom rendezett.

Én már nem hiszek sem az igaz barátságban, sem az igaz szerelemben.

2017. ápr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Igen; ezt most életem legnagyobb tragédiája visszaigazolta: senkire sem számíthatok a családomból; csak addig voltam jó, amíg én segítettem rajtuk...
2017. ápr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is csak addig visel el a környezetem, amíg le nem veszem a képletes álarcomat. Éppen ezért már az összes barátomat elvesztettem, ha barátok voltak egyáltalán bármikor is. A szüleim egykor régen kialakítottak magukban egy képet, aminek mintájára megpróbáltak formálni, de azt kihagyták a képletből, hogy saját személyiségem lesz, szóval velük sem vagyok jóban, de a családi bájolgást sosem is igényeltem, így ez nem bánt. Az viszont igen, hogy akikben megbíztam, kivétel nélkül elfordultak tőlem, amikor egyre kevésbé bírtam úgy tenni a kedvükért, mintha nem lenne semmi baj. Ez van, volt időm megszokni, hogy hosszú távon senkire sem támaszkodhatok, csak addig vagyok jó, amíg ők akarnak tőlem valamit, én pedig csendben maradok.
2017. ápr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem csak belegondoltam, hanem azon kaptam magam.. :(
2017. ápr. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anyémékon kívül senki se.. De már megszoktam.
2017. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!