Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, hogy ne rettegjek...

Mit tegyek, hogy ne rettegjek bizonyos óráktól?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok.


Kötelező járnunk fakultációs órákra. Mivel a barátaimat nem nagyon érdekli a média, viszont én ebben az irányban szeretnék továbbtanulni, ezért a haverjaim közül én egyedül járok ide.

A gáz az, hogy iszonyatosan félek órán. Egyedül ülök, ami alapból gáz, ráadásul a tanár észrevette, hogy félek a többiektől (többsége nem is osztálytársam) és a hangos megszólalástól, ezért sokszor direkt engem szólít fel, mert azt hiszi, hogy ettől bátrabb leszek.

Egyszerűen úgy viselkedem mint egy autista ilyenkor, azt sem tudom hol vagyok és a legelső gondolatomat kimondom, csak hagyjon békén a kérdezősködéssel. Éppen emiatt rettegek az óráktól.. Mivel mindig felszólít, én mindig beégetem magam valamivel, miközben tényleg elképesztően sokat foglalkozom szabadidőmben a tantárggyal, és hiába nézek meg minden filmet, nem merem/tudom elmondani, ha arra kerül a sor..


Az egész héten a legrosszabb napom, mikor van ilyen órám. Már most nagyon félek és kb nem is tudok másra gondolni, pedig majd csak holnap lesz..


2017. ápr. 26. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig csak így tudsz megerősödni. Ki kell lépned a komfortzónádból :)
2017. ápr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szard le a többieket.Gondolj arra,hogy ez most neked fontos,tudnod kell az anyagot és mi van, ha később az lesz,hogy azért nem tudsz ebben a szakmában elhelyezkedni,mert régen nem szólaltál meg az órán?Nem baj,ha rosszat mondasz,de ha valaki ezért beszól az őt minősíti.Ne félj,nem lesz semmi baj,ha igazán ezzel akarsz foglalkozni menni fog,csak el kell hinned.Képzeld el,milyen jó lesz,ha legyőzöd a félelmed,és a jó választ mondod órán.:) Hajrá.Nem kell erre ennyire ráizgulni.
2017. ápr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Biztosan egyedül érzed magad, és idegennek ebben a társaságban. Két lehetőséged van, mindkettőt javaslom tedd meg!

Első sorban érdemes lenne az iskola pszichológussal beszélned, hogy feltárjátok miért is viselkedsz így, és megoldjátok ezt.

De mindenképp beszélj ezzel a tanárral. Biztosan nehéz lesz, de mond el neki, hogy szereted nagyon ezt a tárgyat és sokat foglalkozol vele. Viszont nem szereted hogy sokat felszólít, ilyenkor stresszbe jössz. Kérd meg, hogy többet ne szólítson fel.

Ha kinevet, vagy nem reagál pozitivan, vagy bánt vagy nem tesz semmit, tovább fog szívatni, akkor mindenképp keres fel a pszichológusát az iskolának és mond ezt el neki.

Azt is választhatod, hogy nem mész több arra az órára, bár az neked nem lenne a legjobb, hiszen szereted ezt tanulni.

Ne feledd, ha egyik javaslatot se próbálod meg a helyzet csak rosszabb lesz!

Üdvözlettel,

A. Pszichológus

2017. ápr. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mittudomain ***** válasza:
Mondd el a tanárodnak. Ha nem mered, írd meg neki levélben és add át neki. Vagy emailben.
2017. ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!