Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Súlyos önbizalomhiány. Mit...

Kati6548 kérdése:

Súlyos önbizalomhiány. Mit tegyek hogy minden a régi legyen? (lent)

Figyelt kérdés
Úgy érzem hogy 4-5 hónapja teljesen kifordultam önmagamból. Semmi nem a régi és ez rossz. Van egy baratnőm aki úgymond a hatalmába kerített mert úgy bánik vele mint egy szolgával és én sajnos adom alá a lovat. Átvette a helyem a barátaimnál is.(ergo: akik eddig velem barátkoztak azok most vele) És ez a lány egyébként teljesen hülyének néz. Úgy érzem hogy nincs elég önbizalmam és NINCSENEK BARÁTAIM!! Mit tegyek hogy minden a régi legyen ?
2017. máj. 4. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Barátkoznod kellene.

Hány éves vagy?

2017. máj. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt pontatlanul nevezed önbizalom hiánynak. Mert ez nem az.


Ezt úgy hívják, hogy "le vagyok értékelve, és ezért döntésképtelen vagyok, és problémákat okozok másoknak és magamnak."


Ha tovább mész az "önbizalom hiány" kezelésének az útján, akkor olyan hibát követsz el, mintha úgy akarnál megszerelni egy defektes kicsit, hogy az ablakait mosod le. Használhatsz bármilyen szuper ablakmosó folyadékot, de...


Mehetsz majd bármilyen piszológushoz, kapkodhatsz be ilyen-olyan gyógyszereket, meg futkoshatsz tanácsért ide-oda, de épp valami mást csinálnál, mint a valódi probléma valódi megoldása.


Azt hiszed, veled van a baj. Ez nehezíti csak a dolgodat, hogy ránézz arra, hogy a baj egyedül ott van, hogy a párod, vagy még mások is, leértékelnek, kritizálnak, semmibe vesznek, meg akarnak változtatni, beleszólnak a dolgaidba, stb...(ez egyébként mind ugyanaz a dolog, csak más szavakkal leírva.)


Tehát, mit kell megszerelni, ha tovább akarsz száguldani az életed autópályáján a céljaid és boldogságaid felé?


Nem. Hát nem figyelsz? NEM magadat. Nem veled van a baj, értsd már meg:)


Viszont amint nem engeded, hogy leértékeljenek (még ha esetleg igazuk is van valamiben), AZONNAL visszatér az önbizalmad. Felszínre tör a zseniális, lehengerlő, pozitív, kreatív, aktív, magabiztos éned - ami valójában Te vagy!


Na, gyerünk, csináld csak.

Jani

2017. máj. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Önbizalmat a sportolással lehet növelni. A negatív emberektől próbált távol tartani magad. Ha magányos vagy, a magányt enyhítheti a könyv, de pótolni nem fogja a barátokat. Próbálj ismerkedni valami kulturált helyen, pl. könyvtárban, vagy a suliban, sportklubban. Igazából és sem tudom,hol lehet ismerkedni ezen a hatalmas Budapesten.
2017. máj. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sanya1992 válasza:
Nyírd ki a csajt!
2017. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon sokat segitettetek! Foleg #2 -->koszonom!!!
2017. máj. 6. 23:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen!
2017. máj. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!