Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi a baj velem? Mit csinálok...

Mi a baj velem? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta érzem hogy semmi nincs rendben...kb azóta hogy középiskolás lettem,azaz egy éve. Az elején nagyon szerettem volna beilleszkedni, vagy legalább valami ismerősöket szerezni de nem ment...nem illeszkedtem be...van négy "barátom" akiknek úgy ahogy elmondom a dolgokat csak az a baj hogy hiába mondják hogy érdekli őket látom a szemükben hogy nem...látom hogy mindig azt gondolják hogy "ahj már megint mi a fa*t akar ez a szerencsétlen?!" Én meghallgatom őket és segítek nekik kimászni a gödörből, vagy legalább is próbálok de nekem senki nem segít...nincs akire támaszkodjak. Az egész suliból csak pár embert ismerek és aki pedig engem ismer az csak azt tudja rólam mondani hogy okos és intelligens és jók a jegyei és igen...ennyi...senki nem ismer úgy igazán. És az bánt hogy nem is akarnak megismerni...valahogy taszítom az embereket vagy én nem értem...

A szüleimre még támaszkodhatnék esetleg, csak az a baj hogy nekik a kapcsolatuk egyre jobban romlik el, egyre többet szidják a másikat és egyre többször akarnak különköltözni...nem is akarom őket ezzel terhelni meg hát az az igazság hogy ennyire nem is bízom bennük...

A hobbijaim...hát van egy amit utálok, de annak két hét múlva vége...szeretek még futni is mert kikapcsol, csak egyben elszomorít is hogy hiába teljesítem a saját kitűzött kis céljaimat attól semmi nem lesz jobb. Nagyon sokat olvasok ééés....ennyi....nem tudok mást felhozni.

Szóval nincs senkim akiben tényleg bíznék és akit tényleg érdekelnék, és nincsen jó hobbim...elég antiszociális típus vagyok az az igazság de lehet hogy mégsem mert utálok magányos lenni...egyedül néha jó, kisírni magam, vagy zenét üvöltetni, de az az embertelen magány amit érzek azt nem szeretem...egyszerűen hiányozni sem merek az iskolából mert nem lenne aki megadja az anyagot...

Másik probléma, a társkeresés...nos erről annyit tudnék mondani hogy mindig...tényleg minden egyes alkalommal olyan emberbe szeretek bele, olyan ember tetszik meg, akinél mínuszban mérhetőek az esélyeim(a suli nagymenője, 3 évvel felettem járók, totál ismeretlenek)...és ebben az a legszomorúbb hogy nem tudom irányítani...megpróbálom csakhát a sors mindig pofánvág....akit legutóbb majdnem sikeresen elfelejtettem az így egyszer csak visszasétált az életembe...nem egy magy dologgal, de mégis...nem kerestem vele a kontaktot erre az élet belekényszerített...és most megint nyilván nem tudom elfelejteni...

Még így pluszba, a tanulmányi átlagom egyátalán nem rossz, viszont volt egy csomó tantárgy amiből nem volt egész évben négyesem...és most a végén az összes 5,0-ás átlagom leromlott 4,89-4,75-re, mert nem kapok 5ost...hiába tanulok órákat, hiába könyörgök minden létező istenséghez nem megy....és rohadtul bánt...mert jó persze az 5os az 5os mindegy milyen átlaggal... de nekem nem mindegy, mert nekem fontosak voltak ezek a jegyek...

És az hogy már nagyon régóta vagyok abban a bizonyos gödörben az semmi ahhoz képest hogy azthittem nem lehet ennél már rosszabb...hogy ennél csak jobb lesz, hogy innen csak felfelé visz az út....aha hát nagyon nem...olyan mélyen vagyok a gödröcskémben, hogy már-már ki sem látok onnét...lassan már összeomlik fölöttem a világ én meg csak tehetetlenül nézem...mert nem sikerül semmi, nem történik jó, minden amit teszek az csak balul sülhet el, alapból egy csődtömeg voltam, de így már valami díjat is adhatnának érte, csakis kínos és gáz szituációkban találom magam, és ami mégjobbam irritál hogy nem tudom mit tegyek...hogy nem tudok tenni ellene...minden ember meg tudja oldani az ennél sokkal komolyabb bajait én meg ilyen kis piti dolgokon szenvedek...de annyira magányos vagyok hogy az már fizikai fájdalmat okoz....akármilyen hangosan üvöltök senki nem hall meg engem (persze csak képletesen)...és nem tudom hogy mit csinájak mert én akármilyen furcsán hangzik tapasztalatlan vagyok az ilyenekben... ha valaki elolvassa ezt a hegyibeszédet és tud segíteni annak a válaszá előre is nagyon köszönöm <3 és kérlek ne bántsatok olyanokkal hogy hát ezek nem problémák meg hogy ilyeneken nyavajogsz mennél inkább tanulni...ne...kérlek ne...tudom hogy ez semmi som ember bajához képest de én nem tudom megoldani...

Soooo....valaki segítene légyszi? 16/L



2017. máj. 29. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
antiszociális az más, az a szociopata személyiségzavar rövidebb elnevezése, mely kórkép rád garantáltan nem illik. Az aszociális szót kerested. Na ennyit a bölcsészkedésről. Semmi baj nincs veled. igen, ezt nem akartad hallani, de átlagos tinédzser vagy, aki bizonytalan magával kapcsolatban, keresi az útját, frusztrálja a környezete, frusztrálja a párkeresési korszak kezdete. Egyszerűen introvertált személyiséged van, ebből adódóan gyakrabban szorongsz, túl sokat agyalsz olyan dolgokon, amik megoldódnak idővel, És nehezebben ismerkedsz, barátkozol. Mondhatnám hogy elmúlik majd ez a bizonytalanság, de teljesen sose fog, meg kell tanulnod a helyén kezelni a problémákat. Én nem akarom relativizálni a helyzeted, lehetne rosszabb is nyilván, de tudom , hogy milyen érzés ez az értékválság. 21 évesen sem sikerült kijönnöm belőle. Próbálj nyitott és közvetlen lenni. Ne érdekeljen a kínos helyzetek, szituációk. Nincs olyan dolog a világon, ami ne történt volna már meg az emberekkel. Gondolj bele, hogy az amit te gáznak érzel, annak semmi súlya nincs a világra nézve, egy emlék lesz, amin maximum röhögsz. Ha élőben nem megy, ismerkedj és barátkozz interneten emberekkel, rengeteg csoport van akár facebookon, ahol normálisabb, ugyanilyen introvertált vagy bizonytalan embek közösségekbe szerveződnek.
2017. máj. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Hasonlo helyzetbe voltam regen en is. Aztan rajottem hogy suliba tanulni kell,baratkozni meg sulin kivul. En azt tanacsolom hogy ha van hobbid (pl. Foci,rajzolas,enekles..bla bla) azt csinald sulin kivuli kozossegben. Mindenhol mukodik a hierarchia,de "kint" ez nem erzodik annyira.
2017. máj. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Antiszociális biztosan nem vagy, ez az első szépen megválaszolta. Az teljesen más.


Elég hosszan és részletesen kifejtetted mi a problémád. Szerintem meg is válaszoltad magadnak egyben.

Röviden társaságra vágysz, akikben megbízol, meg tudod beszélni a dolgaidat. Nem egyoldalú, felszínes kapcsolatokra.


Konkrétabban, hogy mit csinálsz rosszul, arra nehéz válaszolni. Minden szituáció különböző, hogy ezekre helyesen vagy helytelenül reagálsz az adott pillanatban, nem egyértelmű.

pl. miért ne lenne bármelyik pasi (kis túlzással persze) elérhető számodra? lehet csak Te beszéled ezt be magadnak?


Mit csinálnék a helyedben?

Szerintem gondold végig minden este, hogy aznap mit csináltál, és ezzel elégedett vagy-e.

Ha nem, találj alternatívákat, mi lett volna a helyes döntés.

És a legfontosabb:

ha még egyszer haszonló lenne a szituáció, akkor mit csinálnál?



Amennyiben nem vagy elégedett a jelenlegi életeddel, mindenképpen változtass!


Határozd el, hogy holnaptól minden más lesz! Máshogy állj a dolgokhoz.

Az a fontos, hogy ne csak akarás legyen meg benned, hanem tegyél is az ellen, ha rosszul érzed magad.



Remélem tudtam valamennyit segíteni,

és ne érezd magad rosszabbnak/alsóbbrendűnek másoknál.

Benned is megvan az érték! Fedezd fel!



F20

2017. máj. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül a problémáiddal! :)

Sok hozzád hasonló problémával küzdő fiatal van. Nem akarom lekicsinyleni a gondod, csak talán segít neked a tudat,hogy ez egy igenis gyakori probléma, ÉS NEM CIKI!

Gimin kívül sincsenek barátaid?


Én is hasonlóan éreztem és egész gimi alatt nem sikerült beilleszkedni. De én utáltam az osztályom, szörnyű volt. Más osztályokból lettek barátaim.

A szüleidre nyugodtan támaszkodhatsz! Nekik megvan a problémájuk, de te vagy a lányuk! Kötelességük neked segíteni, hiszen a gyerekük vagy. A szülő számára a gyerekük problémája nem teher..


Te introvertált ember vagy, és ezzel sincs baj. A lényeg,hogy nyiss azok felé az emberek felé, akik felé ÉRDEMES! Tehát olyanok felé, akik feléd is közelednek. Ne görcsölj rá, hogy holnaptól már máris ezt fogod tenni, mert ezt az élet fogja hozni.


Ezt most nem szánalomból mondom, de én pl. biztosan ismerkednék veled, ha egy közegben lennénk, pl. suli.

Már csak azért is, mert én is picit introvertáltabb vagyok és inkább keresem az ilyen emberek társaságát.

Ha fülembe jutna az "Intelligens" szó veled kapcsolatban, már tetszene. Mindig az ilyen lányok társasága érdekelt, mert ez nekem vonzó. Az olvasás az egyik kedvenc hobbim, szóval ez is.....de csak mai fejjel. Mikor annyi vltam, mint te, még nem érdekelt, de nem is taszított. Szóval mint lány, vagy mint barát, de biztosan felfigyeltem volna rád.! :) És még biztosan sokan vannak így, az értelmesebb réteg tudja értékelni az ilyen tulajdonságokat, de lefogadom, van még több pozitív tulajdonságod is.


Nem tudom, segítettem-e.....vagy hogy hogyan segíthetnék.



22F

2017. máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs veled semmi baj, egyszerűen csak tini vagy. Ennek a korszaknak pont ezek a tipikus problémái, amiket leírtál. Később más problémáid lesznek :)

Én ebből a leírásból nem látom, hogy bármi gond lenne veled.

2017. máj. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is hasonló problémákkal küszködök...Nem Vagy egyedül.. 17/F
2017. máj. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szintúgy nálam is hasonló a helyzet, próbáltam beilleszkedni, de csak 2 ember-t sikerült úgymond "havernak" hívni. Bár úgy ahogy velük is kezd romlani a kapcsolatom. Szóval jah... de hogy válaszoljak a kérdésre is, én pl: most a hobbimnak élem magam, ami egészen jól leköt, bár nem tudom hogy társaságot hol tudnál szerezni.

16/f

2017. jún. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!