Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Létezik olyan, hogy lelki...

Létezik olyan, hogy lelki machoizmus? Úgy érzem a (mániás) depresszióm átment egy bizonyos élvezetbe. Kezdem élvezni, ahogyan szép lassan meghalok 5-10 éven belül, ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

Még kamaszkoromra vezethető vissza, tehát kb. 13 éves koromtól van ez. Évekig tartó monoton depresszió, majd erős hasi görcsök, később halálfélelmek nap mint nap a középsuli első két évében. Mire 4.-es lettem, vagyis 19 évesen kezdtem tapasztalni a bipoláris tüneteket, de nem járok orvoshoz, nem is akarok, ezt beismerem. Aki tudja milyen hormonális betegség, az lehet érteni fog.


Nos a tünetek legelőször abban nyilvánultak meg, hogy indokolatlan jókedv fogott el. Középsuli utolsó évében hirtelen megugrott az életkedvem, az átlagom is brutálisan nagyot ugrott, senki, köztük én sem értettem ezt. Az ezt követő éveimben nem járok suliba, családommal melózok. Az indokolatlan felfokozottság és a halálosan lesújtó depresszió ma már nap mint nap váltakozik, ez egy brutális leírhatatlan érzés normál embernek. Van olyan, hogy tele vagyok szerelmes érzésekkel, legszívesebben az egész világot magamhoz ölelném minden mocsokkal együtt, majd a következő másodpercben már nincs értelme semminek. A legújabb és legijesztőbb a hallucinációk. Először csak hangokat hallok időnként, de úgy tényleg tisztán, nem gondolatban. Pl. felprüttyen egy érdekes hang, mint ami a játékokban szokott lenni, vagy egy pillanatra mintha elvennék az áramot a fejemben, megszakad minden hallott hang, de nincs közben szédülés, fájdalom, magas vérnyomás. Ja és az alvásparalízis. Manapság már van, hogy napi szinten tapasztalom. Itt nálam már megszokott a majdnem teljes lebénulás, a hangok kb. 3x-4x-re erősödnek, mint a környezeti, mint a hallucinált zajok, hangok, beszédek, valamint alakokat is látok. Általában mindig ugyanaz, szobámba betör egy nagy darab valaki, megragad a takarómnál fogva és mozgat, fojtogat, lebegtet, rázkódik az ágy, mintha földrengés lenne. Néha arra kelek fel, hogy bár amnéziám nincs, de az 5 éves gyerekkori állapotomat élem újra, mint emlékekben, mint érzelmileg. És amikor ilyenkor kimegyek a házból, akkor más fényben látok mindent, vagyis minden érzékszervek valami múltbéli állapotot aktualizál, vagy nem is tudom. Van itt minden már, az a lényeg...Nos mindezt kezdem élvezni, utóbbi időben rengeteget fogytam, bár így is nagyon sovány vagyok. Étvágyam nagyon minimális, életkedvem, érzelmeim egyre neutrálisabbak, lassan élő zombinak érzem magam, akinek a fájdalom érzete is mintha tompulna. És mindezt már élvezem, vagyis azt, hogy tudom, hogy 5-10 év múlva ez engem megöl. Érzett valaki már hasonlót ilyen hasonló kombinációkkal, mint amiket fentebb leírtam?

Köszönöm, ha elolvastad. (26/F)



2017. máj. 31. 23:30
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Pontosítva az esetleges moderálás végett: azért ezt a kategóriát adtam meg, mert minden a magányhoz köthető és abból indult ki.
2017. máj. 31. 23:32
 2/13 anonim ***** válasza:
14%

Ezek nagyon érdekesek, szívesen kipróbálnám milyen érzéseid vannak.

Bármit tudsz élvezni, ha úgy fogod fel, tudatalattidtól függ hogy látod. Például nekem is voltak alvásparalíziseim, mások félnek ettől, de számomra nagyon érdekes és mókás volt amikor arra ébredtem hogy megfulladok és nem tudok mozogni, vagy hogy van egy démon mögöttem ami miatt úgy rettegtem mint még soha és elfelejtettem hol vagyok.

Próbáld a felfogásod irányítani, ne azt lásd hogy szenvedsz, hanem hogy pár év és vége, meg hogy újra úgy érezheted magad mintha kisgyerek lennél mert átéled ugyanazt. Ha velem történne mindez, én mindig vizsgálgatnám saját magam, a történéseket, a hallucinációk nagyon érdekesek lennének számomra.

2017. máj. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Érdekes. Ugyanezen érzéseket/tüneteket én is átéltem, ráadásul szintén mazochista életmódot folytatok az utóbbi években. Nem szeretnék szakemberhez járni, de régen sok időt töltöttem pszichiátrián.

A "felemelő" érzések nagyon jellemzőek, ahogyan régen a hanghatások, illetve látomások is előfordultak.

Mostanában viszont valahogy kiégtem, viszonylag ritkán érezhetem a dicsőséges érzéseket emiatt.

2017. máj. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Kár volt írnod, első válaszoló.
2017. máj. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Jól mondod, én alapból így kutatom önmagam, nagyon érdekes számomra, talán pont ettől élvezetes, mert ezt be tudtam az én életem értelmének.


Második: Nem értem miért írt kárnak? Netán azért, mert szívesen kipróbálná ezt az élvezetes nyomort? :) Vagy nem vágom. Ugyan nem kívánom senkinek, de aki így gondolja, hogy jó lehet, hát szíve joga.

2017. máj. 31. 23:54
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Hú,hát ez nagyon kevert dolog öcsém!Jó néhány pszichiátriai betegség jeleit magában foglalja!:O Ezt hogy sikerült összehozni?(inkább csak költői kérdés...hisz írtad,hogy a magány miatt...mondjuk az nem hiszem hogy elég lenne ennyi bajhoz,de ki tudja,még az is lehet...)Szedjél b12 vitamint meg menj ki a napra ,a szabadba,sétálgass,ha tudsz.
2017. jún. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
Lehet felszabadultál kicsit, leestek rólad az élettel kapcsolatos elvárások, hogy az valamilyen kellene, hogy legyen. És így már tetszik, hogy lehet ez is.
2017. jún. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
lehet skizofrén vagy
2017. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szedek egy ideje erős vitamint a kóros soványság végett, de nem érzek változást.


Nem hiszem, hogy skizofrénia lenne, ugyanis nem érzem azt, hogy más-más személyiség váltakozna bennem, csak a jó és rosszkedv.

2017. jún. 1. 14:14
 10/13 anonim ***** válasza:

nézz utána a skizofrénia jelentésének...

[link]

[link]

2017. jún. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!