Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy dolgozzam fel ezeket a...

Hogy dolgozzam fel ezeket a dolgokat?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki lehet áttesznek fizetősre hiába tanultam keményen, elrontottam a dolgokat. Meg így emiatt csökkent még jobban az önbizalmam is. Az egész depresszió ott kezdődött, hogy újra nem voltak barátaim csak kibeszéltek egyetemen is, rosszul éreztem magam. Egyre rosszabbak, teljesíthetetlennek látszóak voltak a zh-k is így nem is lett meg minden.Sokat tanultam így már nem igazán volt kedvem tanulni se második félévbe, főleg ,hogy még nehezebb volt, így csak a kötelezőket vettem fel amik rájuk épültek ,az 4 tárgy volt ebből megint a fele lesz meg úgy tűnik, választhatót se vettem fel. Most úgy néz ki megfog oldódni minden, de mégis kételyeim vannak, hogy mégse félek , hogy mi lesz a jövőben és depressziós vagyok, szeretnék boldog lenni, de nem tudom, hogy hogy tegyek érte. Pszichológusra gondoltam, de utolsó élményem az volt, hogy bedugtak a kórházba, bár tudom, hogy most már , hogy kell kezelni, de ettől is félek, hogy nem segíteni fog, hanem rosszabbul fogom érezni magam.
2017. jún. 11. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Te hány éves vagy? Fiú vagy lány? Pszichológus nem feltétlenül rossz döntés, ha jó szakembert találsz. Barátaid miért beszéltek ki?
2017. jún. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért, mert valószínűleg nem is voltak barátok, csak kezdeti haverkodás volt, én meg azt hittem végre tartozhatok valakikhez :/. 20L
2017. jún. 11. 20:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Na ezt viszont érdemes jól megfigyelni, hogy ki mennyire törődik veled, egyetemen még több kamu barátot lehet szerezni, mint általános/középsuliban.

Viszont ne okozzon lelki gondokat, hogy átkerültél fizetősre, úgy is be lehet fejezni, millió lehetőséged van így is.

Mi okozta nálad, hogy nem tudtál teljesíteni? Ha szeretnéd, jöhet privátban is.

#1, 22F

2017. jún. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a pszichiáter tud segíteni, de nehogy belemenj bennfekvős kezelésre, te is tapasztaltad milyen sz.ar


amúgy most én is az egyetemi kudarcok utáni útkeresésben vagyok, diplomáról lemondtam, eztán csak olyan tárgyat veszek fel ami érdekel legalább egy kicsit(ami nem érdekel az egyszerűen nem megy, ezzel nem tudok mit kezdeni, ezért kerültem én is fizetősre)

egyetemi laborokban meg rendezvényeken önkénteskedek, így nagyobb esélyem van rendes munkát találni


meg persze a hobbik is segítenek, kisállatok, zenélés, kalligráfia stb.

2017. jún. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én hiába tanultam meg mindent megbuktam, hiába érdekelt.
2017. jún. 11. 21:20
 6/7 A kérdező kommentje:
Én nem mentem be, úgy ítéltek meg hogy veszélyes vagyok önmagamra, rendőri kísérettel vigyáztak rám, hogy el ne menjek.
2017. jún. 11. 21:23
 7/7 anonim ***** válasza:

-Tűzz ki magadnak célokat....amikor beüt az a nyomó érzés a mellkason,meg a letargia, csak koncentrálj a célodra.

-Keresd meg a motivációt amivel tudod hajtani magad, mert ha megállsz (tapasztalataim szerint) igen gyorsan el tudsz süllyedni a csomó kételybe.

-Ne zárkozz be, mert annál rosszabb dolog hosszú távon nincs, még ha nincsenek is barátok, pár csoporttárssal beszélgess, még ha csak a kurzusokról,de beszélgess mivel a társaság jót tesz....mindig.

-Ha elrontasz valamit tudj megbocsátani magadnak, ez nagyon fontos.


Tudom, hogy közhely az egész, de több évnyi hangulatingadozás, folytonos magány és egy vödörnyi depresszió után ezek olyan dolgok amik számomra elég nagy lendületet tudtak adni.

Ha akarsz esetleg beszélni erről írj nyugodtan.

25F

2017. jún. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!