Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A depresszió küszöbén. Mit...

A depresszió küszöbén. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Kitűnő tanuló vagyok, kiskorom óta táncolok. Van egy szerető nagy családom, akik támogatnak engem. Mégsem vagyok boldog. Egy nagyon optimista és pozitív személynek vallom magam, erre a tulajdonságaimra mindig is büszke voltam. De hetek óta, mióta elkezdődött a nyári szünet nem tudok boldog lenni. Jövőre ballagok, de nem tudom, hogy mit akarok az érettségi után kezdeni magammal. Nem érdekel semmi sem. Jelenlegi állapotomban semmi iránt nem tölt el lelkesedés. Sokáig úgy voltam vele, ha végre találok magamnak egy normális fiút, akkor minden rendben lesz, ő betölti az űrt. De most már ebben sem vagyok biztos. Nem tudom, mit kezdjek magammal, legszívesebben csak elbújnék és bőgnék, amíg ki nem száradok. Nem akarom, hogy szüleim aggódjanak irántam, senkit se akarom, hogy aggódjon, de segítségre van szükségem. Ti mit tanácsoltok?

2017. júl. 1. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Itt írd ki magadból a problémát, akár privátban. Valami biztosan nyomaszt vagy változott, ami eddig nem volt. Barátaid vannak?
2017. júl. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem látogass el egy pályaválasztási tanácsadóhoz. Könnyebb úgy optimistán tekinteni a jövődre, hogy tudod (vagy legalább sejted), merre szeretnél orientálódni.


Emellett mi az, ami örömmel tölt el? Van hobbid? Ha nincs, miért nem keresel egyet? Itt a nyár, ennek a szabadságról, és az önmegvalósításról kell szólni ennyi idősen. :)

2017. júl. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbálj meg olyan környékbeli pszichológust, vagy tanácsadót keresni, aki emberi áron tudna neked segíteni. Nekem életem egyik legjobb döntése volt, hogy pszichológushoz fordultam (ő a 3. ember, akire rátaláltam, és ő tényleg nagyon jó, szóval lehet, hogy nem elsőre fogod megtalálni a tökéletest.)


Tölts ki a neten pályaválasztási teszteket, hogy megtudd, mi illik hozzád a legjobban. Ha valamiben nem vagy biztos, menj csak OKJ-re, hogy eldöntsd, tényleg tetszik-e? Nem kell rögtön a fősuliba, egyetembe belevágni. Az OKJ később még pontokat is hozhat a felvételinél, és mellette el tudsz menni dolgozni.


Nyáron is vállalj diákmunkát, hogy legyen egy kis pénzed, és betekinthess egy adott területbe (bármi is legyen az) Lehet, hogy ott fogsz ihletet kapni a jövőddel kapcsolatban.


A nehéz időszakban nekem Isten nyújtja a legnagyobb támaszt, és biztonságot a jövőre vonatkozólag (maiige.hu) A weboldalon találsz ingyenes kiadványokat minden témával kapcsolatban, ami segíthet dönteni vagy más szemszögből nézni a világot.


Írd össze, hogy miket szeretnél megvalósítani a nyáron, és foglald le velük magad. Ettől hasznosnak fogos érezni magad.


És szerintem a legfontosabb, hogy merd megélni az érzelmeidet (sírás, szomorúság), mert ha elfojtod magadban, az később erősebben üt vissza.


Kitartást!

20L

2017. júl. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolók nagyon jókat írtak. Szerintem is próbáld minél tartalmasabbá tenni a nyarat, tervezz programokat, és meglátod jól fogod érezni magad. :)

Tűzz ki apró célokat, amiknek az elérése mindig új lendületet fog adni a következő cél megvalósításához.


Ha úgy érzed, valamit ki kell adnod magadból, mert az segítene, nyugodtan írhatsz nekem is. :)


Ja és én is jövőre érettségizem és szintén kitűnő tanuló vagyok.

Öröm volt olvasni egyébként egy helyesen leírt szöveget itt, ami ugyebár ritka a gyakorin. :D

2017. júl. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha szerető nagy családod lenne, akkor megtanítottak volna arra, hogy tudj beszélni nekik az érzelmeidről. Viszont inkább ide írtad ki, tehát valami még sem működik jól.


Én 20 évesen találtam meg önmagam, ehhez sok egyedüllét kellet meg az hogy elmenjek dolgozni.

2017. júl. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!