Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti mit kezdenétek a hirtelen...

Ti mit kezdenétek a hirtelen negatívba átcsapó érzéseimmel, és az "öngyilkossági hajlamaimmal"?

Figyelt kérdés

Sziasztok.. Röviden tömören a történetem, annyi, hogy 20 éves leszek a közel jövőben, 1 éve, hogy kidobott az utolsó, egyben legnagyobb szerelmem, tönkre tett, szinte szó szerint elásott, a szakítás után.. Azt hiszem, fejben túl léptem rajta már réges-régen, csak lelkileg nem sikerült.. Amikor a barátaimmal, ismerőseimmel vagyok, mindig jó a kedvem, mosolygok, nem jut eszembe semmi rossz, senki ki nem nézné belőlem, hogy én lelkileg megvagyok törve. Amikor egyedül vagyok, magamba fordulok negatívan, az egész gondolkodás módom átvált nagyon rossz irányba, eszembe jut "Ő" meg minden egyébb dolog ami valaha is negatívan érintett, és folyamatosan azon gondolkodok, hogy mit érek, miért vagyok itt, mit kezdjek magammal, hogy ebből kitörjek (de lásd 1 év alatt sehová nem jutottam...), miért kaptam ezt, miért érdemlem ezt, amikor nagyképűség nélkül, a mostmár teljesen 0 önbecsüléssemmel, ki merem jelenteni, hogy nálam jobban szerető (nem megszállottan) párt nem hiszem, hogy találna egy hamar... Ráadásul vannak élet céljaim, rendes célok, mind tanulmányi, mind karierr téren, ezek ilyenkor mégis semmit sem érnek a szememben, mert csak azt látom magam előtt, hogy senkinek sem kellek, mintha nem is számítanék semmit sem, és úgy eldobnék mindent a fenébe, mert elmegy a kedvem a folytatástól.... Persze családnak hiányoznék, de rajtuk kívül, meg 1-2 baráton kívül senkinek sem. Nem azt akarom, hogy 20.000 embernek hiányozzak, csak mégis valaki olyannak, aki szeretett valaha is, nem, mint egy barátot... Tudom, hogy ez nagyon fura.. Annyira egyedül érzem magam, biztos nagyon nagy szerepet játszott benne, hogy az utolsó barátnőm annyira szét tiport, hogy az önbecsülésem, a saját életem, a magam valamire tartása elérte a 0-t, barátaim előtt, meg egyszerűen nem tudom kimutatni újra azt, hogy mennyire szét vagyok egy „réges régi” kapcsolat miatt, amúgy is tudom, hogy csak megpróbálnának újra lebeszélni róla, amivel semmit sem érnének el, mert már próbálták sokszor, nagyon sokszor, még amikor a dolog „friss” volt, elvégre hová jutottam megint...

Ti mit gondoltok erről, attól eltekintve, hogy a sok rosszindulatú s**gf*ej majd ide írkál, hogy „kösd fel magad, ha ennyi eszed van..” ??



2017. júl. 2. 05:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha nem probléma, azon dolgok részletezését inkább kihagynám, hogy milyen módon, hol és mikor jutnak eszembe azok a beteg gondolatok, hogy mégis hogyan tenném el magam láb alól, egy a fentiekben leírt napon. Túlzottan sok jelentőségük úgy sincsen a kérdéssel kapcsolatban.
2017. júl. 2. 05:12
 2/8 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék hozzá, hogy nem szoktam panaszkodni senkinek sem ezekről a dolgaimról, "új barátnő" meg még csak a láthatáron sincsen.. :(
2017. júl. 2. 05:17
 3/8 anonim válasza:

Szia én fél éve vagdosom magam mert már elegem van..

Szvl átérzem a helyzeted..

Szerintem sportolj valami nekem nem segitett decneked lehet hogy fog.

És ezt magadban kell eldöntened.

Sok sikert. :D

2017. júl. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetértve az előttem szólóval a rendszeres sport tényleg segít. Én legalább kétnaponta megyek futni, és ez igen komoly mentális tartást ad + rengetegszer kihúzott már a depresszióból. A lényeg a rendszeresség és a kitartás.
2017. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is kondizok 2 naponta, de sajnos nem segít ilyen téren.
2017. júl. 2. 12:08
 6/8 anonim válasza:
Soha, de soha ne hagyd hogy más befolyásolja a boldogságod! Nem azon múlik milyen értékes vagy, hogy van valakid.. :) Probóbáld meg egyedül is élvezni az életet és meglátni a szépet! Én mikor szintén ebben a helyzetben voltam, elővettem egy lapot és mindem apróságot felírtam, ami aznap valamilyen formában boldoggá tett. :) Hidd el,hogy csodák történnek körülötted, csak észre kell vedd őket. Amúgy ez pl egy jó felület beszélgetni/barátkozni emberekkel vagy járj el szórakozni hétvégente. Itt a nyár, most rengeteg lehetőséged van! Hajráá! :)
2017. júl. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van, főleg neked Enemi19. Mennék én bulizni, csak egyedül nem túlzottan jó.. Próbálom én is meglátni mindig, minden apróságban a szépet, a jót, csak mindig van egy olyan pont a napomba, amikor ezek ha kiszúrnák a szemem se venném észre.
2017. júl. 4. 13:38
 8/8 anonim válasza:
Soha egy barátod sem jár bulizni? Esetleg körbe kérdezhetnéd az ismerőseidet, hátha sikerül valakihez csatlakoznod. :) Vagy ha nincs akkor vágj bele egyedül, tavaly én is ebben a helyzetben voltam, egyedül kellett elmennem egy koncertre, amit NEM bántam meg! Összebarátkoztam 4 sráccal és tök jól sült el a dolog. Tényleg ne add fel!:D
2017. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!