Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mindenkinek van az életében...

Mindenkinek van az életében egy fordulópont, mikortól sokkal jobbra vagy éppen rosszabbra fordul az élete?

Figyelt kérdés

Vagy ez hülyeség?

Hosszú évek alatt azt vettem észre, hogy azok az emberek akik például az iskolában kirekesztettek voltak, vagy éppen abszolút nem tanultak, esetleg rondák, félénkek voltak azoknál előbb utóbb, de elkezdett gördülni az élet. Eltudták végezni a sulit, lettek barátaik, megtalálták önmagukat, jó munkahelyük/hivatásuk lett, még az olyan is akiről képtelenség volt azt hinni, hogy lesz barátnője, az is már megházasodott, esetleg gyereke lett.

Lehet rosszindulatúnak vagy irigynek tűnök, pedig nem áll szándékomban. De ahogy végignézek az életemen, sokszor átgondolva a dolgokat, nekem soha nem jött össze semmi. Legalábbis mióta kikerültem az iskolából úgy 10 éve. Csalódás, magány, rossz munkahelyek, frusztráltság, depresszió, őrlődés. Pedig teljes mértékben úgy látom, hogy azért tettem a dolgokért, nem csak a seggemen ültem. Tehát van valami spirituális ökörség, valamilyen törvény ami miatt nekem nem lehet jó, vagy ezt csak a depresszióm végett látom így? Ezt kell megtapasztalnom az életben? A magányt, a keserűséget?



2017. júl. 2. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem fogod elhinni, de ez a karmád. Lehet ezt oldani. Olvass utána.
2017. júl. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Figyelj barátom van akinek ez jut.

De ha nem tetszik fel kell állni és változtatni!Ez a nehezebb verzió.

2017. júl. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Csak a címrészt részt olvastam el:

Sokaktól hallottam már ezt, hogy van egy pont, ami átélése után jobb lesz/lehet (mélypont). Szerintem meg 1, az ilyen személyek inkább a vallás hatására "változnak" meg, ezért érzik majd, hogy jobb lett az életük; 2,(amire jobban hajlok) nincs ilyen, csak rosszabb lesz minden.

2017. júl. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 Utána nézek, de hogy őszinte legyek már nagyon tele a tököm a spiritualizmussal.

2# Szerintem már sok mindennel próbálkoztam, és próbáltam tenni a dolgokért. Tény, hogy most egy nagyon elszontyolodott, tehetetlen állapotomban vagyok.

#3 1,Semmilyen vallásban nem hiszek. 2, Remélem nem.

2017. júl. 2. 23:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy pont az a baj, hogy nem hiszel semmilyen spiritualitásban, vallásban. Nagyon számít az is, hogy milyen szellemiségű emberekkel veszed körbe magad. A barátok nagyon le tudnak húzni, ha rossz társaságba keveredsz.
2017. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én az elmúlt években nagyon sok spirituális zagyvaságot bevettem, próbáltam rendkívül pozitív módon élni, de egy módszer sem hozott semmiféle pozitív változást sem. Ami érdekes, mert az életem első 20 éve kifejezetten pozitívan telt, holott semmiféle hasonló dologgal nem foglalkoztam, javarészt még el se nagyon gondolkodtam a világon, az életen, csak éltem a mának. Amúgy nincsenek barátaim, szóval nincs ami lehúzzon.
2017. júl. 3. 16:01
 7/11 anonim ***** válasza:
A spiritualitás tényleg sokszor gagyi. Ne ebben merülj el, hanem a védikus írások tanulmányozásában. Pl. Bhagavad Gíta olvasása, Az önmegvalósítás tudománya. A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada írásait olvasd. Az alátámasztott tudomány, nem kamu spiritualitás. :)
2017. júl. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az első 20 éve az embernek általában boldogan szokott telni ha a családja normális. Utána kell saját lábra állni, és saját kézbe venni a sorsunkat. A felnőtt élet egész más mint a gyermekévek. A tanult szakmádban tudtál elhelyezkedni? Miért kellett munkahelyet váltanod?

Az már önmagában nagy baj, hogy nincsenek barátaid. A boldogság titka az emberi kapcsolatokban rejlik.

2017. júl. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Soha nem a tanult szakmámban helyezkedtem el, egyrészt nem érdekel, másrészt szart se lehet vele keresni. Egy szaros gyárban többet lehet már keresni, mint jó néhány szakmával.
2017. júl. 4. 09:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Ebből tényleg nehéz kitörni. Szerintem sokan lehetnek ilyen helyzetben, mint te. Mindenképpen kapcsolatokat kell keresned. Baráti kapcsolatokat, és párkapcsolatot is. Ha korábban sok csalódásod volt, akkor vizsgáld meg, hogy te mit hibáztál benne.

A szüleiddel jóban vagy? Van testvéred? Ők boldogan élnek?

2017. júl. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!