Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 10 éve depresszióval küzdök....

10 éve depresszióval küzdök. Mit tegyek? 23/F

Figyelt kérdés

2017. aug. 11. 16:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
18%
Tudod az okát?
2017. aug. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
31%
Derítsd ki, hogy mi történt veled 12-13 éves korodban. Erőszak, válás, szeretett személy elvesztése? Valami ilyesmi lesz a háttérben, mert 12 éves gyerekeknek még nincsenek egyéb komoly gondjaik. Addig is sportolj aktívan, és csinálj minél több vidám, vagy könnyed, kreatív dolgot.
2017. aug. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Sok oka van. Szülők, iskolatársak, osztálytárasak. Majd lehet leírom privátban.
2017. aug. 11. 17:34
 4/35 anonim ***** válasza:
85%
Én is 23/F vagyok, depressziós, nagyon lehangolt. Kész csoda, hogy a munkámat el tudtam látni. Napi több cigit szívok, reggel energiaitallal kezdek. Olykor péntek estéken legurítok egyedül egy üveg bort a sötét szobában.
2017. aug. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
88%
Szintúgy 23/F vagyok, rendszergazdaként melóztam egy szar suliban, nekem a reggeleim is alkohollal indultak. Mindig volt a táskámban egy literes flakonos bor, abból ittam egy-két kortyot ha már úgy éreztem, hogy nem bírom a feszültséget. Szinte kész csoda, hogy egy éven át nem vette észre senki. De én is rengeteg cigit szívok. Meg sokat fogytam ezek miatt, alig eszek szinte valamit egész nap.
2017. aug. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
9%
ha már kibírtál 10 évet, az a maradék pár már sétagalopp lesz.
2017. aug. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
18%
Szóval, semmit nem írtál, csak hogy depis vagy. Ennyi az egész. És "lehet" leírod privátban, ha olyan kedved lesz. Minek írtál egyáltalán ide kérdést, ha még arra sem vagy képes hogy segítséget kérj normálisan?
2017. aug. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
27%
Mi van itt, a 23 éves férfiak mind depressziósok? Ez egy ilyen évjárat?
2017. aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
89%

Kedves depresszios fiatalok!

Egy gyogyszert tudok mondani. SPORT.

Biztos vagyok benne hogy nem sportol kozuletek senki. Komoly sprotra gondoltam, rendszeresen vegzett futas, uszas, kajakozas, biciklizes, vagy akar sulyzozas is. Nem jut eleg ver ezzel egyutt oxigen az agyatokba. Azt nem tudom tudjatok-e hogy a rendszeres testmozgas boldogsag hormont szabadit fel, es depressziora kimondottan ajanlott?

Egyebkent az alkohol es a cigaretta pedig eppen hogy ront a helyzeten. Az alkohol meg kis mennyisegben is lelki hullamvolgyeket, szomorusagot okoz, hiszen ezert van az hogy a spicces emberek olyan konnyen fakadnak sirva, rendszeresen fogyasztva pedig pontosan depressziot okoz.

Tehat kezdjetek el meg ma, es garantaltan jobban lesztek.

Amugy magatol nem fog elmulni, sot az evek mulasaval meg rosszabb lesz, hiszen akkor mar okotok is lesz ra, ami a ti korotoban meg kevesse mondhato el.

Miert gondojatok hogy ha mar most depressziosok vagytok, akkor majd negyven-otven evesen boldogok lesztek, mikor mar ezernyi gond es problema lesz a vallatokon? Igazi problema. Csalad, valas, hulye anyos, gyereked betegsege, oregedes, sajat egeszseg problemad, es nem utolso sorban megelhetesi gondok, hitelproblemak...

Nem akarom leszolni a mai generacio problemajat, de higyjek el, konnyebb amig fiatalok vagytok, kesobb az eletetek meg nehezebb lesz.

Tehat menjetek sportolni, aki hallgat ram, jobban lesz errol kezeskedem.

2017. aug. 12. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
88%

Az 5-ös válaszoló vagyok. Én nem akarok senkit se megsérteni, de egyesek nem tudják, hogy mi az, hogy igazán mélyen lenni lelkileg, amikor már minden cél, minden ami motiválna egyszerűen már nincs. Voltál te már igazán szerelmes? Éltél már át ezután egy hirtelen szakítást? Fater, mutter masszív alkesz? Mert az én apám egy rettenetes masszív alkesz, egy legalja neveletlen kocsmatöltelék. Rengeteget sírtam már miatta, olyan adósságokig ment már el az ivása miatt, hogy nekem 12-17 évesen alapvető egzisztenciális dolgaim rombolta szét, azt hittem, hogy lassan alig fogok tudni már mihez kezdeni. Sokat is sírtam miatta.

Vagy egy legalább 2-3 éves kapcsolat után szakított már veled a párod úgy, hogy itt a vége nincs tovább? Az is eléggé veszteségélmény tud lenni.

Aki meg a sportot javasolja, van benne igazság, viszont nulla, ismétlem NULLA motivációval semmi, azaz SEMMI nem tud úgy működni egy depressziós emberben mint azelőtt. És ilyenkor maradnak a nikotin, koffein, alkohol, és szinte csak azt lehet érezni legbelül, hogy maga ez az egész élet csak egyetlen egy kib'szott nagy munka annak minden nyűgjével és rákfenéjével. És ezek nem ilyen "divatdepressziók", meg valami trendmániából fakadó lehangolás vagy túljátszott világfájdalom. Ez annak a tényleges valóságában működő belső kiüresedés. Egy érzelmi mélyrepülés. Nehéz ezeket egy ponton túl részletesen kifejteni, az tudja átérezni istenigazából, aki él/élt már át hasonlót.

2017. aug. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!