Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha egyedül vagy, akkor az...

Ha egyedül vagy, akkor az miért van?

Figyelt kérdés

A jellemed miatt?

Az életedben nincs olyan közeg, ahol ez változhatna?

Anyagi helyzet?

Megszoktad és nem teszel lépést a változásért?


Privátba is írhatja akinek úgy kényelmesebb.


Én leírom itt:


Már ovoda óta mindig is periférián voltam, általánosban ez folytatódott, közben 10 éves koromtól elkezdtek pszichés problémáim kialakulni, középsuliban ezek felerősödtek, ezek miatt 16 évesen kidobtak otthonról. Onnantól az iskolában is teljesen befordultam, a lakhatást össze vissza tudtam csak megoldani ismerősöknél, haveroknál, akikből nem sok volt.

Bekerültem pszichiátriára, onnan kikerültem, elkezdtem 18. születésnapom után friss nagykorúként dolgozni, azóta önfenntartó vagyok. Sikerült visszakerülnöm az oktatási rendszerbe mint magántanuló, így érthetően nincsenek iskolai ismerőseim. Munkahelyen pedig alasó hangon 20 évvel idősebbek dolgoznak mellettem, velük nem tudok és nem is akarok ismerkedni. Így hát egyedül maradtam. Az életem a létfenntartásról szól, és a legközelebbi fordulópont 11 hónap múlva esedékes, mikor már megtudtam az érettségijeim eredményét. Szeretnék költözni egy új városba ahol az egyetemem lesz, azt remélem tőle hogy új életet kezdhetek, embereket ismerhetek meg.


Nagyon nagyon nagyon röviden ennyi, ami miatt egyedül vagyok.


19/F



2017. aug. 11. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ronda vagyok, ezért. :D
2017. aug. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy társasági ember. Persze van egy-két barátom. Nem is ülök mindig itthon. Jól esik néha elmenni egy-egy programra. De csak néha. Nekem az a gondom, hogy az ismerőseim állandóan menni akarnak valahova, néha rám kattan valaki és mindig mindenhova velem akar menni. De nekem az nagyon sok. Van egy csomó dolgom, és szabadidőmben meg szeretnék mindenfélével foglalkozni. Így nem sok időm van. Ezért sokszor nem találkozom senkivel, így megsértődtek rám, elkoptak mellőlem. De én nem bírom elviselni, amikor valaki mindig mindenhova velem akar menni. Ez párkapcsolatra is igaz. Nem tudok valakivel állandóan együtt lenni, szeretek egyedül lenni és a saját dolgaimmal foglalkozni.
2017. aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sosem tudtam megérteni az olyan emberek gondolkodásmódját, akik a saját gyereküket elküldik otthonról. Borzasztóan sajnálom, hogy így alakult az életed, bár tudom, ezzel nem mész túl sokra.


Igazából nekem sincsenek barátaim, egyáltalán. Soha, semmilyen közösségbe nem tudtam beilleszkedni, és bár hatalmas adag szeretet van bennem, ezt igazán senkinek nem tudom átadni. Nagyon vágyom egy értelmes, mély érzésű személy barátságára, de eddig nem adatott meg nekem az alkalom, hogy találkozzak egy ilyennel. Az emberek többségével (felszínes, diszkózós, okostelefon-függő alkoholista fiatalok) pedig nem tudok mit kezdeni, mint ahogyan ők sem velem.


24f

2017. aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én sem értem sajnos, hogy hagyhattak egyedül a szüleid ebben a nagy világban, nagyon sajnálom, ami történt veled.


Belátásom szerint én azért vagyok olyan nagyon egyedül (még párkapcsolatban is - 50km-re lakunk egymástól), mert a hosszú évekig tartó megálztatás, és "hülyének nézés" nyomán (melyet elsősorban a szüleimtől és a páromtól kaptam) mára kialakult bennem egy védekező mechanizmus ezzel szemben, és meglehet, egoista, lenéző és végtelenül cinikus lettem. Szeretem a nagy társaságot, de úgy érzem, hogy a legtöbb emberrel azért nem tudok rendesen kommunimálni, mert nem elég intelligensek hozzám, túl felszínesek és lusták. De persze, ez nem az ő hibájuk, én vagyok ennyire elcseszve. Hiányozna a kaland az életemből, nem szeretek unatkozni és utálom a csendet, mégis mindig rá vagyok kényszerülve, mindig én voltam a "meg nem értett személy", mert sosem tudtam, hogy szóljak úgy igazán jól és hatásosan másokhoz. Ősszel megyek egyetemre, de már előre látom, hogy ott sem lesz könnyebb dolgom.


Mindenesetre kitartást Neked, Kérdező!

18L

2017. aug. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az életemben nincs olyan közeg, ahol ez változhatna!

Es helyes sem vagyok!

29/f

2017. aug. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Általánosban nem voltak barátaim, szakmunkásban ki voltam közösítve, aztán családi problémák, költözés. Majd munka éhbérért reggeltől estig, nem volt pénz semmire, nem igazán mentem sehova. Most meg... Kamionozom, hogy hitelmentes lakásom legyen, havi három napot vagyok otthon, akkor is úton. Szóval az esélyem kb 1% arra, hogy találjak valakit. Pedig könnyen barátkozom, sok mindenhez hozzá tudok szolni, ronda sem vagyok állítólag, de mégsem jött össze egyszer sem a dolog. Ez az oka az egyedüllétemnek. És egy darabig így is marad, gondolom.
2017. aug. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!