Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek a szorongásom ellen?

Mit tegyek a szorongásom ellen?

Figyelt kérdés

Mindig nap végén elkezdek szorongani. Eszembe jut az, hogy a a fél családom nem ismerem(apám se), az hogy anyukám beteg(a betegségét nem szeretném részletezni ha nem baj), nincs egy barátom akin érezném hogy igazán szeret. És minden más probléma cikázik a fejembe közben meg a gyomromban egy fura érzést kezdek érezni meg a fejembe. Nagy nehezen el szoktam aludni de olyan hajnali kettőkor felébredek és újra azzal kell küzdjek, hogy elaludjak.


KÉRLEK TITEKET ADJATOK PÁR TIPPET AMIVEL EL MÚLIK A SZORONGÁSOM.


(14 éves vagyok)



2017. aug. 13. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy hobbit, amivel egy kicsit el tudsz feledkezni a külvilágról, amiből megkapod a "flow" élményt. Ez lehet sport, lehet kreatív tevékenység, bármi. Azért szorongsz, mert nehezen dolgozod fel a környezeti stresszhatásokat, problémákat. Kell napi 1-2 óra, amikor ezekről meg tudsz feledkezni. Másfelől pedig jó lenne, ha tudnál valakinek beszélni róla. Akár valami bizalmasabb rokon (nagyszülők-unokatesó...), vagy a haveri körből valakivel. Az is megoldás lehet, ha interneten próbálsz ismerkedni, és beszélgetni. Persze nem rázúdítani idegenekre a problémáidat, hanem csak finoman, valakivel átbeszélni a dolgokat, akár hétköznapi dolgokat. Egyébként a pszichológus is egy jó választás lehet, csak nem biztos hogy kellő mértékben meg fogsz tudni nyílni egy ismeretlen felnőtt előtt, de nem árt azt sem megpróbálni
2017. aug. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
sz..rd le, es nezd egy kicsit mas szemszogbol a vilagot. lehet neheznek tunik, de meglehetosen konnyu. en pl fogom magam es kimegyek kirandulni. felszallok a buszra es irany a hegyek es a vegtelen erdok, legelok. olyan csodak vannak a vilagban hogy, mig vegig gondolnad a helyzeted, lemaradnal roluk. nem erdemes elpocsekolni egy eletet ilyen gondolatokra. ezt egyebkent 14 evesen fogalmaztam meg magamban :D ( most 19 f vok) nekem sincs senkim es semmim de valamerre haladok :D tudom hogy mi az amire nincs szuksegem es azt elkerulom. a magany neha nehez de ott ismered meg magad a legjobban. ezt egyebkent egy kislany mondta nekem mikor epp valsagkent fogtam fel a helyzetet :D vannak pocseknak es meg pocsekabbnak tuno eletek, de lehet hogy pont ott talalod meg azt amit mas korulmenyben fel sem fedeznel. keress, haladj es elj ez az en mottom :D
2017. aug. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

oh kicsikém..

Szerintem olvas sportolj, az ilyenek lekötnek, levezetedd stresszt..

<3

2017. aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
frontin
2017. aug. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!