Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit kell csinálni a szeretetér...

Mit kell csinálni a szeretetért, és honnan tudom hogy szeretnek?

Figyelt kérdés
Már sokmindent megpróbáltam, voltam vallásos is például, voltam vicces, dolgozom, újabban sportolok is, igaz utóbbinak sajnos nincs sok eredménye. A szüleimnek régebben feltétel nélkül szót fogadtam, most is engedelmes vagyok, legalábbis a főnökeimmel. Megcsinálom amit kell. Szoktam másoknak kölcsönadni, úgy hogy egyáltalán nem sürgetem őket hogy megadják. Pedig nem is keresek sokat. Nem kezdeményezek veszekedést, nem bántok másokat csak úgy. Nem kötök beléjük. Nem élek kicsapongó, dorbézolós életet. Mégse éreztem igazán még soha hogy szeretnének. Persze vannak rossz gondolataim néha, és egy kicsit félek az emberektől, meg régebben mikor nagyon depressziós voltam akkor lusta is voltam, de kb. ez minden. Amikor még aktívan nyomtam a facebookot akkor próbáltam minél több régi ismerőssel tartani a kapcsolatot, de sokszor alig kaptam valami visszajelzést. 30/ffi.
2017. aug. 16. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

Szeress te is.

De ha dolgokat teszel meg azért hogy szeressenek, például veszel valakinek valamit, az nem igazi szeretet, akkor nem téged szeretnek, hanem azt amiket megteszel értük.

Valódi szeretet az feltétlen, nem vár el semmit tőled, csak szeret azért aki vagy. Ezt nem átlagemberektől fogod megkapni.

Csak normális emberek között várd el hogy legyen esélyük szeretni téged, de te is szeresd őket igazán.

A szeretet nem arról szól, hogy jó dolgokat teszel másokért, hanem hogy jót akarsz.

Amiket írsz, az alapján látszik nem vagy tisztában mit is jelent a szeretet, mert amiket írtál, azoknak kb. közük nincs ahhoz hogy szeressenek téged az emberek.

2017. aug. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hidd el tudom min mész keresztül.

Anyukám kicsi koromban halt meg, édesapám az alkoholba folytotta bánatát.

Szeretett nem kaptam senkitől. Barátaim csak úgy voltak ha vettem nekik valamit. Először csak a suli büféjéből kaját, majd középsuliba cigit, később már én fizethettem az italokat.

Eljöttek velem szórakozni mert lehúzhattak.

Nagyon korán keveredtem kapcsolatba egy tőlem jóval idősebb férfival, amit bánok. De nagyon szerettem volna ha szeretnek.

Azóta sok sok év telt el és ma már nincsenek barátaim, mert már nem szórom a pénzt.

Én sem tudom miaz a szeretet.

2017. aug. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó fiú vagy, vagy lány?
2017. aug. 16. 19:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Aki szívességeket tesz másoknak, és szeretetet vár cserébe - hiába fárad.


Megírom két házi feladatodat és szeretsz egy kicsit?

Fizetek 5 felest a kocsmában és adsz egy kis szeretetet?

Ez nem így működik.

A felest lehet méricskélni.

A szeretetet nem lehet méricskélni, az vagy van, vagy nincs!


A szeretetreméltó embert szokták szeretni.

Ő ki van békülve önmagával, és az élet apró örömeit is észreveszi. Örül, ha a lábának dörgölődzik egy macska, míg más belerúgna, hogy szőrös lesz a nadrágja. Elfogadja önmagát, és a körülötte lévőket. Nem bosszankodik, ha esik az eső. Az esőnek az a dolga, hogy essen!


Hagyd abba a szeretet után való értelmetlen futkosást. Ne amiatt segíts másokon, hogy szeretetet kapj. Ne várj viszonzást semmiért. Csak annyit tégy meg másokért, hogy ne legyen hiányérzeted, ha nem kapsz cserébe semmit. Akkor elmúlik ez a savanyúság, és bosszúság, hogy nem kaptál cserébe semmit. És ha az állandó méricskélés is abba marad - lehet te is szeretetreméltó leszel.


Honnan tudod, hogy szeretnek-e?

Ezt nem tudni kell. Ehhez az észnek, a tudatnak semmi köze! Érezni fogod.

Ne gondolkozz!

Érezz!

2017. aug. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

En nagyon megertelek, mert ezen mentem at egesz eletemben, es a gyerekeimen kivul nem szeretetett soha senki. Tudod azt vettem eszre hogy minel jobb vagy az emberekhez, annal kevesbe mukodik ez a szeretet dolog. Nem arra akarlak ravenni hogy ne legyel hozzajuk jo, vagy ne szeresd oket. De tudd hogy az emberek tobbsegenek fogalmuk sincs az igazi szeretetrol. En is mindenkihez szeretettel fordultam, rengeteg embernek segitettem, es mindig masok erdeket neztem a sajatom helyett, (a mai napig igy teszek) aminek az lett a vege hogy ezzel gusztustalanul visszaeltek meg a legjobb barataim is. Es ha ezt szova tettem akkor persze jott a nagy duma hogy ugy segitsek embereken hogy ne varjak semmit cserebe. Nem is vartam semmit, vagy legalabbis halat biztosan nem. De halatlansagot vagy szemetseget sem. Mert az emberek tobbseget akkor is az egoja mozgatja, es a tobbsegnek bizony csak addig vagy jo amig kiszolgalod az o kis erdekeit. Nagyon keves az az ember akit a felsobbrendu onzetlen enje iranyit, es azok altalaban magukra maradnak, mert elobb utobb beleunnak abba hogy folyton ok toleralnak tobbet.

Ha megnezed a tortenelem soran, esetleg a szentek eletet elolvasod, vagy egyeb spiritualis irast, akkor eszre veheted hogy azok akik a feltetel nelkuli szeretetet kovettek, mindig a tarsadolom periferiajara kerultek, esetleg remetek lettek, de a kortarsaik soha nem ertettek meg oket, sot kigunyoltak, orultnek tartottak oket.

Mert az ember ilyen. Es ne tartsd olyan sokra az egyszeru tudatlan emberek szeretetet, mert az emberek ma szeretnek holnap gyulolnek, es ennek semmi koze tehozzad. Tudod az en buddhista tanitom egyszer azt mondta nekem: "Ha jo vagy az emberek szeretnek, de ha tul jo vagy, akkor az emberek gyulolnek."

2017. aug. 20. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ha kimutatod a szeretetedet valaki felé akkor ő is viszonozni fogja.
2017. aug. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!