Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nincsenek barátaim? 14/l

Miért nincsenek barátaim? 14/l

Figyelt kérdés

A régi iskolámban az utolsó évben kiközösítettek mert valami hülyeségen (konkrétan a lecke elkérésen) összrvesztem a legjobb (egyetlen barátaimmal és mindenkit ellenem hangoltak.

Senki nem állt szóba velem. Szüleim ( akik nagyon csalódottak voltak miattam) javasolták hogy próbáljak meg odamenni beszélgetni de mindig arrébbáltak a többiek és figyelmen kívül hagyták amit mondok. A tanárok leszarták az egészet. Azóta még csak közel sem kerültem hozzá hogy barátokat szerezzek.Mostmár nem tudom mi a baj velem. Az új osztályomban pár emberrel el tudtam beszélgetni, de nagyon lehangolt hogy az egyik lány akivel azt hittem hogy sikerült összebarátkoznom, az utolsó nap került meg mindig grimaszolt rám. Nem tudom mi a baj velem, de mindig úgy érzem hogy mások rajtam nevetnek vagy ha valakiről éppen beszélnek akkor figyelek és keresek valami jelet hogy rólam van e szó. Nagyon régre visszamenőleg mindig rosszul gondolkodtam az emberi kapcsolatokról.

Azt hittem hogy ki kell érdemelni hogy szeressenek, vagy nem tudom hogy hogyan írjam le. Ha egy sportban nem voltam olyan jó mindig elkeseredtem és félve lestem a többiek reakcióját. Attól féltem leszidnak hogy miattam vesztett a csapat.

Utálom hogy hülyének érzem magam mindenki mellett. Inkább legtöbbször meg sem szólalok csak ne vegyék észre hogyha kevésbé vagyok okos mint ők.

Vagy nagyon maximalista vagyok vagy semmi sem érdekel. Később arra jutottam hogy a testsúlyom miatt utálhatnak. De már14 kilóval kevesebb vagyok és ugyan még tervezek fogyni tizet de eddig semmi változást nem érzékeltem Ugyanaz.

Tudom hogy valami baj van velem. Tudom hogy nem vagyok olyan jó mint a többiek. De mostmár kezdem úgy érezni hogy valaki engem is szerethetne (de legalább megtűrhetne) már feltétel nélkül. Annyira megalázó volt hogy a legjobb barátom ( aki egyetlen is volt amúgy meg külsős)még cska a barátjának sem tartott. Cska azért hívott el egy programra mert senki máas em ért rá. És ezt el is mondta. Annyira megalázó volt, de elkellett mennem mert anyukám nagyon örült mikor meghallotta.

Mit tegyek?

14/l



2017. aug. 26. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány kg voltal, most mennyi vagy? Nehogy túlságosan lefogyj! Egy ideig én is hasonló helyzetben voltam (mindenki utált, kiközösítettek), de aztán az egyik csaj belátta, hogy ez hülyeség, aztán lassan mindenkivel rendbejött a kapcsolatom. Nem azt mondom, vannak akik nem kedvelnek, de legalább válaszolnak, ha kérdezek valamit. Ne add fel, egyszer úgyis megunják! 😊😊😊

13,5/L

2017. aug. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak azért ne fogyj, hogy több barátod legyen. Mármint, nem ezeken múlik! ;)


Inkább más osztályból barátkozz és mosolyogj sokat! Akkor is ha rólad beszélnek, mert teljesen ki lesznek borulva hogy nem sikerült elrontaniuk a kedvedet. Ha meg néznek rád és súgdolóznak, akkor te is tedd ezt, mondd el valakinek, súgd a fülébe és mosolyogj! akkor fognak nagyot nézni. :D Tapasztalat, nem a vakvilágba beszélek. Nálam ez bevált, de úgyis lepontozzák.


Ne magadban keresd a hibát! Ez a lényeg! ♡


13/L

2017. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján nem veled van a gond.
2017. aug. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 KJUsul ***** válasza:

Bizony nagy baj van veled! Az hogy utálod magadat. Néha nézz bele tükörbe, keress olyan dolgokat magadon, amik tetszenek. Tudom ilyenkor ez nem könnyű, de meg kell próbálni. Én egy csúf állat vagyok, de idővel rájöttem, hogy egész klassz szemem és hajam is elég jó. Ezekre koncentrálok. Neked is vannak jó tulajdonságaid, kívül is belül is.


Aki pedig ezeket nem értékeli az szopja hanyatt magát! Persze kívülről, nekemk könnyű agitálni, pláne, hogy én se szeretem magam egy csöppet sem. De pont ezért merem mondani, hogy addig változtass ezen, amíg még tudsz, mert különben elszarja az egész életedet, hiába van adottságod, tehetséged.


Egyszóval KEZDD EL SZERETNI MAGAD egy kicsit legalább.

2017. aug. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A túlságosan lefogyástól azért elég messze vagyok. :)

Nem tudok más osztájból barátkozni mert az évfolyamon egy 17(!) Fős osztály van csak.

Zeneművészeti suli szóval elméletileg a közös érdeklődés miatt kerültünk oda, mégsem találtam senkivel a közös hangot.

2017. aug. 27. 20:46
 6/9 KJUsul ***** válasza:

A zene pedig igenis összehozhat valakivel. Csodálatos dolog, de ezt aligha kell éppen neked magyarázni. :D


Talán ebben az irányban kéne keresgélned. Biztos, hogy azért nem kedvelnek, mert semmit se tudnak rólad. Csak a felszínig (se) látnak el.


De ha egyszer valakivel találnál közös zenei érdeklődést, az nagyon sokat elmond egy emberről. :) És ha megismer, már meg is szeret. Amúgy gratulálok, hogy van zenei tehetséged, máris egy csodálatos dolog, ami van benned. :)

2017. szept. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Szard le az embereket. Miért szükségesEK ennyire a szociális kapcsolatok. Tanulj, tanulj, tanulj. Az életben való eőrehaladásban szükségtelenek az emberek, főleg úgy, hogy csak a hátrahúzáshoz értenek. Nem lesz barátod, senkinek sem lesz barátja. Igaz barát nincs, sőt mindenki ellenség. Ne higyj senkinek, csak elakarnak pusztítani. Sosem állnak melleted, a maguk hasznát keresik, s ezért akár le is mondanak a barátságodról. Az a bizonyos barátnőd, csupán a lecke miatt nem hagyott volna tönkre menni, és kiközösíteni téged. Egyszerűen nem volt barátod, ő csak haszonbarát volt.kihasznált. :) Az emberek már csak ilyenek. Mondhatjuk civilizációs betegségnek is. Várom a lekezelő válaszokat és kritikákat. Nehéz komor igazságot elfogadni, pedig mindig az orrunk előtt van, sőt benne élünk.
2017. szept. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KJUsul ***** válasza:

Az utolsó hozzászólóval nem értek ugyan teljesen egyet, de sajnos sok benne az igazság. Az emberek többsége valóban ilyen. Ezért tengenek gyerekek az utcán egyedül vagy bandákban.

Ezért végződik minden második házasság válással. Ezért nő a nyomor. Ezért uralkodhat a félelem és a hazugság az egész társadalmon.


Az emberek agymosása igen sikeres volt, főleg itt, Magyarországon. Nagyon kevés az igaz, megbízható ember. De azért vannak! Légy türelmes, nyitott és előbb-utóbb megtalálod! Mellesleg ez is csak olyan mint a szerelem - inkább csalódj, minthogy sose éld át!


Nem szabad ész nélkül bízni - de ha senkiben se bízol az még rosszabb. A realitások nem túl szépek, de azért nem reménytelen, hogy találhatsz igaz barátot.

2017. szept. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Ha itt is szeretnél barátkozni, akkor nyugodtan rám írhatsz. Én is ilyesmi helyzetben vagyok. :)

15/L

2017. okt. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!