Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi lehet velem a probléma?

Mi lehet velem a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves fiú vagyok és sajnos nincsen önbizalmam, senkivel sem merek ismerkedni mert már az elején úgy állok hozzá,hogy úgysem érdeklem, meg mit is akarok én tőle. Az önértékelésemmel is problémáim vannak,nem vagyok saját magammal kibékülve régen nagyon sokat bántottak mert el voltam hízva és a mai napig sem tudtam lezárni. És ami még problémát jelent az az,hogy szociális fóbiám is van. Egyáltalán nem szeretek emberek közé menni mert olyankor nagyon ideges leszek és csak azon jár az eszem,hogy miért néznek engem az emberek biztosan azért mert annyira ronda vagyok. Amikor kilépek a házból rögtön az az érzés fog el,hogy mintha valaki állandóan figyelne és emiatt ritkán is mozdulok ki a házból. Igazán engem örömmel csak az tud eltölteni ha egyedül lehetek. Az utóbbi hetekben észrevettem,hogy hangulatingadozásom is van,az egyik percben még életvidám vagyok a másik percben pedig élni sincsen kedvem és ilyenkor szokott fájni a szívem és nehezen kapok levegőt mert szorít a mellkasom. Bevallom őszintén nagyon sokszor megfordult a fejemben az öngyilkosság gondolata is,sokszor estéket töltöttem azzal,hogy hogyan is fogok végezni magammal.


A kérdésem az lenne,hogy mi lehet velem a probléma és,hogy hogyan tudnék változtatni rajta?



Válaszaitokat előre is köszönöm szépen. 19/F.



2017. aug. 26. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Szűz vagy?
2017. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Az a gond, hogy teljesen reális világképed van.
2017. aug. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia :) Én teljesen megértelek. Ugyan ez a problémám nekem is. Önbizalomhiány, szociális fóbia, hangulatingadozás, és igen én is gondoltam már sokat az öngyilkosságra. Nem vagy egyedül, ha ez vigasztal, bár gondolom nem, de örülnék ha lenne kedved beszélgetni erről. Vannak barátaid? Nekem nincsenek sajnos, és ez miatt nem is tudom hogyan tudnék szerezni, illetve hogy ki lenne rám kíváncsi. 19 éves vagyok én is, ha gondolod írj nyugodtan. :)
2017. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyan lány vagyok és 18 éves, de hasonló problémákkal küszködtem én is nem olyan régen.

Egyszerűen olyan emberekkel vettem körül magam, akik elvették teljesen az önbizalmam, minden dologra negatívan néztem, borzalmas volt.

A legjobb, amit tanácsolhatok, az hogy mozdulj ki. Mozdulj ki, ne csak otthonról, hanem a komfortzónádból is. Ha úgy érzed, van olyan ember az életedben, aki nem épít, nem visz előbbre, vagy csak szimplán rossz, amikor vele vagy egy légtérben, akkor dobd ki. Nincs szükség olyan emberre melletted, aki rombol és pusztít téged. Én ezt tettem, valamint idén nyáron rengeteg embert ismertem meg a munkám közben és ez nagyon jót tett az önbizalmamnak. Végre elkezdtem elfogadni magam és megszeretni azt, aki vagyok. Mert ez kell ahhoz, hogy boldog légy. Minél több helyen járok, annál több ember dicsér meg, hogy "jaj, de jól nézel ki" vagy jaj, de aranyos/kedves/stb vagy". És ezáltal is segít nekem. Nincs is ennél jobb érzés. Főnököm és a munkatársak is, mindenki kedvel. Erre volt neke szükségem, hogy lássam, fontos, szerethető és kedvelhető ember vagyok én is. Nem csak mindig azt hallgatni, hogy más ilyen meg olyan szuper.

Remélem segítettem valamit a saját példámmal. Sok sikert! :)

2017. aug. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezzel nincs semmi probléma ,reális a világképed ,14 éves vagyok és lány és én is ilyesmikkel küzdök csak nem úgy mint te...

Igaz én se tudok szociális kapcsolatba kerülni senkivel se ,viszont nem is akarok .Az emberek számomra semmitérőek ,ellehet őket dobni ,meglehet őket ölni vagy kínozni ...bár én erre sose fogok időt fordítani ,túl unalmas lenne (na jó most megkaphatom azt hogy pszihikai eset vagyok xdd)

Amúgy is az emberek előbb utóbb úgy is elfelejtenek ,még hogy ha híres is vagy ,bár erre a korosztályra ami most van nem érdemes semmi figyelmet se fordítani-.-

Nincsenek fóbiáim ,csak néha stresszes vagyok ami miatt néha túl teng bennem az erő (és ez néha okozott is némi kisebb problémát ...)

Én is szeretek egyedül lenni ,és persze aludni a csendes szobámba xdd

Azt nem tudom hogy miért hiszed azt hogy mindenki téged nézz és hogy rondának tartanak ,bár én szerintem erről a témáról le kéne szállnod és nem foglalkozni velük .Én például mindig azzal nyugtatom magam hogy nekem csak a fiús cuccok állnak jól és ezért nem is vágyok a lányos cuccokra ,őszintén már tisztára fiús lettem @-@

Hogy ha Jeff the Killer üldözne akkor meg is érteném hogy úgy éreznéd mint ha valaki követne ,de eleve nem is követ senki ,csak bemagyarázod magadnak xdd

Nekem is volt ilyen egy éve ,de túl tettem magam rajta :3

Az öngyilkosság pedig értelmetlen .... mivel lesz jobb ha meg halsz ?

Egy normális emberel kevesebb lesz a földön és egyre jobban én is kezdek majd megörülni a magamutogató kis cafkáktól -.-"

2017. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kedves Alpachaxdd! Már megbocsáss, de ha tényleg emberek kínzásán és gyilkolásán jár az eszed akkor nem pszichikai, hanem pszichiátriai eset vagy. Ráadásul ha minden embert eldobhatónak gondolsz ne is számíts semmilyen normális kapcsolatra.


Kedves Kérdező! Sajnálom, hogy korábban bántások értek! Egyes emberek nagyon gonoszak tudnak lenni, pedig akár hiszed, akár nem, páran nem is gondolnak bele, mennyire sértő, amit épp kimondtak. Én most váltottam iskolát, mert már nem bírtam tovább az osztálytársaim szemétkedéseit. Nekem ugyan semmilyen önértékelési problémáim nincsenek, viszont a barátnőm nagyon küzd ezekkel a nehézségekkel. Neked is csak azt tudom tanácsolni, mint neki. Ahhoz, hogy mások elfogadjanak, ahhoz elöbb az kell, hogy te is elfogadd magad. Mért lennél ronda? Pár plusz kiló még nem a világ vége, a testesebb emberek különben is hajlamosabbak a jó kedvre, mint a gebe csontvázak (ez tudományosan be van bizonyítva ;)) Csinálj egy listát, mit szeretsz magadban. Mások véleménye meg azért ne számítson, mert ahány ember annyi vélemény. Sokan irigységből sértegetnek, ezt tapasztalatból mondom. Az utcán meg ne aggódj, senki nem bámul. Elég rohanó világban élünk, mindenki el van foglalva a saját nyűgjével, már nincs is energiájuk arra, hogy téged nézzenek arra várva mikor tudnak beléd kötni... nem is törődnek másokkal. Az öngyilkosságra visszatérve pedig ne felejtsd el, hogy ÉRTÉK vagy!! Lehet, hogy körülötted bunkók élnek, akik ezt nem veszik észre, de a haláltól nem lesz jobb. 2 dolgot kell sürgősen megtanulnod! Elfogadni, vállalni (!!) magadat és jó magasról szarni mások véleményére. Mindent meg tudsz tenni, csak akarni kell. Keress magadban sok jó dolgot. Írj egy másik listát arról, hogy milyen jó dolog volt a napodban, de csak a JÓ-t írd le. Keress értelmes elfoglaltságot, amit szeretsz és lefoglal annyira, hogy ezeket a búskomor gondolatokat elűzze a fejedből. Nem lesz könnyű, de változtatni csak te tudsz, még akkor is ha nagyon nehéz.

2017. aug. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!