Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek a magányom ellen?

Mit tegyek a magányom ellen?

Figyelt kérdés
Menyasszony vagyok, és boldognak kéne lennem. A párom eltart, és így nekem nem kell dolgoznom. Viszont reggeltől estig/késő délutánig a napom iszonyat magányos, a barátaim dolgoznak, nem igazán érnek rá. Nagyon nehezen viselem. Van valakinek bármi ötlete?
2017. aug. 28. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Van ötletem, de nem fog tetszeni. Menj el dolgozni, és ott találsz új barátokat.
2017. aug. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
miért nem dolgozol ha ennyire rossz?
2017. aug. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk elmehetnél dolgozni (attól még, hogy nem muszéj, még szabad.. vagy ennyi ambíció sincs benned? sose értettem az ilyen lusta, kényelmes élősködőket), esetleg iratkozz be valamilyen képzésre, tanulj nyelveket, bármi.
2017. aug. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Munka, sport, önfejlesztés.

A munka már csak azért is jó, mert lehet, most nincs rá szükséged, később azonban mi van, ha lesz? Tapasztalatlan és pénztelen lehetsz, ha esetleg úgy alakulna, nem maradtok együtt valamiért. Most kívánom nektek a legjobbakat, de azért szerintem gondolkozz el ezen is.

2017. aug. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem lustaságból nem megyek dolgozni!:) Hanem mert a képesítésem alacsony,(érettségi) így csak olyan munkákat találok, amik estébe nyúlóak, vagy hétvégével egybekötöttek. Miért keresnék ilyen munkát (ami a kevés párommal töltött időt rövidíti), ha anyagilag nem szorulunk rá? (Eközben nyilván keresek munkát, hátha valami beosztásban megfelelő szembejön). Szóval addig valakinek tippek a magány ellen?


Btw, imádom az itt tengő frusztráció idegeneken való lecsapódását.. Csak azért, mert nem írtam le születésemtől az élettörténetem, és nem dolgozom nem feltétlen vagyok ingyenélő (nem is beszélve róla, hogy a teljes háztartást én vezetem, de a mosogató nem pótolja az emberi társaságot )

2017. aug. 28. 14:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Végezz valami önkéntes munkát.
2017. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Nem kritizálni akartalak, csak szerintem jobb, ha van saját keresete az embernek.

Értem, akkor miért nem végzel el egy okj-t vagy mész el fősulira, egyetemre? Ott vannak emberek is, akikkel lehet beszélgetni. Vagy esetleg valami nyelvtanfolyam is szóba jöhet.

2017. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

" Hanem mert a képesítésem alacsony,(érettségi) így csak olyan munkákat találok, amik estébe nyúlóak, vagy hétvégével egybekötöttek."


Ez esetben miért nem tanulsz például? Közösségbe is mennél és magasabb képesítést is szereznél.

2017. aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon egy síkon gondolkozunk, higyjétek el, ezek a dolgok már eszünkbe jutottak. (Pár hónap múlva külföldre akarunk költözni, és nem szeretnék ezért képzésbe bele kezdeni). Nem veszek semmit támadásnak, hiszen aki a gép mögött ül, nyilván nem tudja az okokat. :)
2017. aug. 28. 15:13
 10/10 anonim válasza:
100%

Én ha a helyedben lennék, próbálnám hasznosan tölteni azt az időt, amikor egyedül vagyok. Beiratkoznék valami jó nyelvi tanfolyamra és olyan nyelvet tanulnék, ami mindig is érdekelt és különlegesnek tartok. (számomra ez a spanyol)

Eljárnék rendszeresen futni, úszni vagy esetleg konditerembe. valójában mindegy hová, de valamit mozogjak.

Ezek után, ha hazamennék és még mindig egyedül vagyok, mert mondjuk csak délután van, akkor vagy elkezdenék valami sorozatot nézni, aminek sok évada van és naponta 2-3 részt megnéznék. Vagy ehelyett olyat is lehet, hogy ha különösebben érdekelne a művészet, (engem például nagyon érdekel) akkor festenék, rajzolnék vagy írnék.

Ha szeretsz írni, akkor akár blogot is vezethetnél, az naponta több óra elfoglaltságot okozna és nem lenne probléma, hogy mivel töltsd az idődet.

esetleg, ha nincsen, akkor egy házi kedvenc is jól jönne, mert őt például (kutya estében) le kellene vinni sétáltatni, addig is telik például az idő.

Írtad, hogy az ismerőseid mind dolgoznak. Ha esetleg akadna valaki, aki nem, akkor vele hetente többször elmehetnétek kávézni, sütizni vagy moziba, ilyesmi.


Hirtelen ennyi jutott most eszembe. Én ilyenekkel próbálnám tölteni az időmet, ha otthon lennék és a háztartás melletti időm unalmasan telne.

(Remélem tudtam segíteni)

2017. aug. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!