Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Olyankor mi van, ha én tanulok...

Olyankor mi van, ha én tanulok, sportolok, barátkozok, hasznosan töltöm az időm, de belül mégis sz. Rul vagyok?

Figyelt kérdés
A legtöbb depressziós embernek azt mondják kezdjen bele valamibe, sportoljon, ismerkedjen. Hát nálam minden fennáll, sosem fekszek egész nap és alszok, aztán mégis folyton lehúz a depresszió és az idegbaj. Ilyenkor mégis mi a megoldás?

2017. okt. 8. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Mert nem a megfelelő dolgokkal töltöd az időd
2017. okt. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

kicsit kifejtenéd bővebben?

amúgy nyugodtan jöhet hideg-meleg csak légyszi ha már ír valaki, az építő jellegű legyen

2017. okt. 8. 18:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Tanulj mást, sportolj mást, és barátkozz mással.
2017. okt. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3.vagyok, nem trollkodok, komolyan gondolom. Ha nekem pl matekot kéne tanulnom, teniszt sportolnom, és melegekkel barátkoznom, én is depis lennék rögtön.
2017. okt. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ezek a tevékenységek mégsem kötnek le, nem okoznak örömet, nem adnak motivációt stb.

Az mindenképp jó, hogy aktív vagy, de ezek szerint még nem találtad meg azt az elfoglaltságot és azt a társaságot, ami igazán neked való.

2017. okt. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy #3 írja. Próbálj ki más sportokat, tanulj mást, járj el más közösségekbe. Ne csak eltöltsd az időd, hanem jól töltsd az időd
2017. okt. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Hosszú távú céljaid vannak? Én szenvedtem, amíg nem voltak. Szívesen csináltam mindenfélét, "hasznosan töltöttem az időt", mint te, csak valahogy nem láttam a magasabb értelmét az egésznek.


Írhatnám, hogy ülj le, találj ki magadnak néhány öt éves célt, és írd le, hogy milyen lépéseken keresztül fogsz eljutni hozzá. Ha ez megy, akkor szuper, és lehet, hogy segíteni fog. De mikor én voltam így, nekem lövésem se volt, hogy mit szeretnék hosszú távon, és hiába erőlködtem, nem találtam olyan célt, amiért két hétnél tovább tudtam volna lelkesedni. Azóta eltelt kb. 3 év (most 27 éves vagyok), és most már vannak ilyen céljaim. Szóval ha most nem megy, ne ess kétségbe, az idő segíthet. Addig próbálj magadból minél értékesebb embert faragni (nyelvtanulás, sport, hétköznapi pszichológia, főzés, varrás, amit kedved van pluszban tanulni), és próbálj minél kevesebbet agyalni azon, hogy nem tudod, mi értelme az egésznek. Legalábbis szerintem ez a legjobb, amit tehetsz, persze lehet, hogy más okosabb tanácsot ad.

2017. okt. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!