Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Fiúknál 15 éves korban miért...

Lililili16 kérdése:

Fiúknál 15 éves korban miért alakulhat ki depresszió?

Figyelt kérdés
Van egy haverom aki miatt eléggé aggódom,tisztázzuk ő fiú én lány.Táborban ismerkedtünk meg egymással mindenkivel nagyon bunkó volt de mi ketten nagyon jól eltudtunk beszélgetni. Megismertem és rájöttem hogy legbelül egy kedves, érzékeny fiú.Aztán voltak depresszióra utaló jelek nála gyakran akart egyedül lenni, hamar elment aludni nem érdekelte semmi és egyszer mikor szomorú voltam azt hitte öngyilkos akarok lenni.Rákérdeztem a legjobb barátjánál aki mondta hogy a tábor első napjaiban is nagyon sokat sírt és suliban is sokat szokott annyira megsajnáltam őt :( nagyon gazdagok a szülei és keményen fogják otthon és minden nap nyáron 3 órás vizilabda edzése volt, elmentem az egyikre és ott is nagyon keményen beszóltak neki és a hasonló korú fiúknak. Én úgy szeretnék segiteni neki de nem akarom hántolgatni a témát mert félek nem reagálna túl jól😕

2017. okt. 8. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert a hülye gazdag szülei azt akarják a gyerektől,ami nekik jó,és abszolút nem érdekli őket,hogy a gyerek mit szeretne.

Kíváncsi lennék hol laknak helyileg.

2017. okt. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 köszi a válaszod!

Hát ez lehetséges :( szegénykém.

Miskolciak vagyunk és tényleg nagyon gazdagok 3 emeletes házuk van menő cuccok adidas, nike a legújabb iphone gyönyörű kocsi :/

Nekem azt mondta az anyukájával nagyon jóban van de az apja szigorú lehet találkoztunk vele tábor után és nem tűnt valami kedvesnek

2017. okt. 8. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:

En depresszios vagyok eleg sulyos, de 15 eves kotban meg nem alalkul ki ,az csak kamaszkori erzekenyseg.

A depresszio az amikor evek ota nem.mozdulsz ki, nem mesz sehova, elveszi az ember a maga feletti uralmat, oszemosodnak az evek honapok. En 4 eve vagyok depresszios. 4eve. 4 eve nem csak hogy suliba, nem mentem,nem szereztem szakmat de dolgozni sem. Az a kulonbseg a srac meg en koztem,hogy az en szuleim nem elnek. Es havi 40 ezerbol elek. Sokszor kaja sincs itthon.

24/f

2017. okt. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Iskola miatt is lehet depressziós a gyerek.

Egy rossz osztályzat, igazgatói figyelmeztető, rossz kapcsolat az osztálytársakkal.

A gyerekek túlreagálják azt, ha rossz jegyet kapnak, de okot is adnak rá a szülők mikor leüvöltik a gyerek fejét, ha négyes helyett egy kettest visz haza.

Általános iskolában én is nagyon féltem mikor megkaptam első igazgatói figyelmeztetésem, mert eldobtam az ebédlőben egy nudlit.

Depresszió még a szülői háttér miatt is kialakulhat. Otthon rosszul bánnak vele, válnak a szülők stb.

2017. okt. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kell neki egy ember aki szereti, és nem csak valami robotként tekint rá. A többit szerintem tudod, hajrá. ;)
2017. okt. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!