Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerinted miért van annyi...

Szerinted miért van annyi magányos ember a világon?

Figyelt kérdés
2017. nov. 17. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Talán azért, mert most az emberek zöm e a négy fal között éli az életét, nincs olyan társasági élet, mint amikor még nem volt internet, okostelefon, TV és társai.
2017. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Az első válaszoló leírásán kívül az általad felvetett kérdéskörhöz tartozik még az is, hogy sokan félnek az elutasítástól, félnek kezdeményezni az esetleges csalódás végett. Sokan küszködnek önbizalomhiánnyal. Többeknek adatott meg a múltban rossz párkapcsolat, mely elzárja a jövőbeni kapcsolatok iránti előrelépést.

A munka miatt sokan leterhelődnek, nincs idejük társasággal programokat szervezniük.

2017. nov. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Sok a bunkó.
2017. nov. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

A barátnőimből kiindulva, baromi önző az emberek többsége. 26 évesek vagyunk, ha a legszűkebb 5-6 emberre szűkítem a társaságot, akkor ezt látom: az egyik kapcsolatról kapcsolatra ugrál, 2-3 hetente új pasija van, mert az első olyan baromságnál, mint "nem hozott virágot az 5. randira" kidob mindenkit. A másik folyton plátói lángolásokra lobban, de nem megy bele kapcsolatba, mert nem mer megbízni senkiben. Nincs rossz tapasztalata, 13 éves korunk óta ismerem, sosem verte át senki. De ő nem mer bízni. Van 2 olyan, aki mindig megtalálja a nagy őt, aztán fél-egy évvel később rájön, hogy hoppá, széthagyja a zoknijait, vagy túl hangosan horkol, ne adj Isten, munka miatt néha 2-3 napot külföldön tölt. Egyedül nekem van 8 éve kapcsolatom, 6 éve vagyok házas, és működik, szerelmesek vagyunk, minden rendben. Én nem akadok fent azon, hogy a férjem horkol, vagy elmegy egy céges útra. Megbízom benne és magunkban, tudom, hogy jól működik a házasságunk. Letojom, hogy hoz-e virágot néha, mert sokkal többet ér az, hogy pl terhesen mindig segített zoknit venni, mert nem értem el a lábfejem, vagy hogy elmegy helyettem bevásárolni, ha épp hulla vagyok.


Sajnos, a saját környezetemben azt tapasztalom, hogy nagyon nem tudnak az emberek alkalmazkodni, illetve bízni egymásban. És nem értik, hogy nem azért nem vagyok én is azon a szinten, mint ők, mert szerencsés vagyok, hanem mert teszünk érte, hogy működjön a kapcsolatunk.

2017. nov. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Alapjábavéve azért, mert elõször mindenki magányosnak születik, ez az alap állapot. Ebbõl az állapotból kell odaküszködje magát, hogy tartozzon valakihez. Magányosnak lenni könnyū, értelmes emberi kapcsolatokhoz sok figyelmesség, érzék és odaadás kell, így nehezebb.

És gondolom több a tétlen, passzív ember, aki egy idõután a “könnyebb útat” válassza.

2017. nov. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Én azt vettem észre hogy mindenki a "tökéletest" keresi. És az internetes ismerkedés elterjedésével szinte korlátlan húspiaccá változott az ismerkedés. Nincs meg az a fokozatosság, ismerkedési fázis mint régen. hanem az ismerkedés is pillanatnyi jobbra-balra húzom kérdés lett.
2017. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem azzal, hogy ennyire mindennapivá vált az internet, virtuális kapcsolatok pedig sokszor felszínesek, nehéz olyan embert találni, aki nem felszínes. Nekem sincs rengeteg barátom, de akik vannak, azok nagyon közeliek, és egyáltalán nem felszínes a kapcsolatunk. Elnézve jó pár barátságot, szerencsésnek mondhatom magam, hogy nekem sikerült találnom ilyen embereket magam mellé :)
2017. nov. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de azt igen ha már nem kellene élnem az megváltás lenne.Mert nagyon elegem van a magányból!f
2017. nov. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokan sietnek-rohannak. Nem érnek rá - akár csak 10-15 percre - leállni beszélgetni egymással.
2017. nov. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!