Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mas is tolti teljesen egyedul...

Mas is tolti teljesen egyedul a karacsonyt iden?

Figyelt kérdés
Ha igen, miert alakult igy?

2017. nov. 19. 01:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
Igen. Az én családom nem összetartó, szétszóródtunk, senki sem szereti igazán a másikat, és senki sem akar karácsonyozni senkivel, egyedül meg hát nem sok kedve van az embernek. Én mondjuk szerettem volna, főleg még gyerekként, de azért túl lehet ezt élni. Másokhoz meg nyilván nem mehetek, minden közelebbi barátom a családjával tölti az ünnepet, én pedig nem vagyok családtag, de ha meghívnának sem hiszem, hogy igent mondanék, nem akarok befurakodni egy ilyen meghitt eseménybe.
2017. nov. 19. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%
A cicammal az ölembe, teával és sütivel a kezemben , a jó meleg agyikoban töltöm. :)
2017. nov. 19. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

Szintén.


Önmagában ez nem lenne különösebben nevezetes dolog. Az év 365 napjából kb 330-at egyedül töltök. Munkatársakat akiknek a keresztnevét tudom nem nevezném minőségi társas időtöltésnek, szóval a munkanapokat nem számolom.

a munkán kívül meg nem beszélek senkivel sem élőben, de amióta ráuntam hogy én írok másoknak azóta sehogy sem beszélek senkivel sem.

De munkahelyen is abszolút csak a gyakorlati jellegű kommunikációra korlátozódik minden.

Nyaranta meg néha tavasszal találkozom az ismerőseimmel, és kész.

Mivel egyéni tanrenden vagyok, ezért nincs osztályom, így még felszínes osztályon belüli haveri viszonyok sincsenek. Amit nem is hiányolok, nincs kedvem olyanok társaságához akikkel max napi 5X15 percre vagyok haver, aztán rám se ír.

Miután munkából hazajövök, teljesen egyedül vagyok a lakásban. Senki nem szól hozzám, senki nincs itt. Albérletben vagyok, és elvileg van egy lakótársam is, de vele soha nem beszélek. Vagy suliban van, vagy valahol máshol. De ha itthon van akkor se beszélünk.

Hétvégéim teljesen tartalmatlanok. Ma is, kb délután négykor kimásztam az ágyból, hajat mostam, főztem egy újabb adag kaját a hétre, és visszadőltem aludni...

Ha van szabadidőm akkor vagy teljesen értelmetlenül cseszem az időmet, vagy elmegyek a könyvtárba, vagy ha van kedvem akkor este sétálgatok a városban...


Már jó hosszú ideje így van ez, és mivel 9 hónap múlva kerülök csak egyetemre, ez egy jó darabig így is marad még.

De ott sem reménykedem már semmiben sem.


A karácsony csak azért kifejezetten zavaróbb időszak, mert akkor a csapból is az folyik hogy "boldogság, meghittség, szeretet, és hogy ez egy különleges alkalom".

Ezek nélkül a szentimentális baromságok nélkül simán csak egy újabb nap lenne a naptárban.


Egyébként már jó ideje ilyen egyedül vagyok. "Család" nálam nem volt más mint egy hely ahol néhány alakkal egy helyen éltem, és amúgy mindet gyűlöltem. Nem akármiért léptem le 16 évesen azoktól a férgektől...

Azóta nagy nehezen eljutottam a 12. osztályba, szóval idén érettségizem. Most 19 vagyok, februárban leszek 20...20 évesen már elkezdhetek akár élni is, nem csak létezni...

2017. nov. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos ilyenkor követik el a legtöbb öngyilkosságot. Abba gondoljatok bele, hogy lesz ez másképpen is!😊 Egyébként, addig még simán alakulhat!😊 például ti, akik egyedül lennétek, szerveztek egy közös 2 napos szolid bulit.😊
2017. nov. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
50%
Igen, én is egyedül leszek nagy valószínűsèggel. Családom nincs, a párkapcsolat nem alakult idén túl jól. Itthon leszek, talán àtmegyek a barátaimhoz. Már kezdem megszokni. 37/F
2017. nov. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%

Igen..egyedül. Nem foglalkozik a családban senki senkivel. Így megy már amióta élek.

(18 éves vagyok) Én nyilván nem így akarom..talán lesz még az életben boldog karácsonyom. Remélem Nektek is.

Én előre Kívánok Nektek Szeretetben Boldog Karácsonyt!

2017. nov. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
En is nektek, akar egyedul, akar masokkal eltoltve!
2017. nov. 19. 13:15
 8/24 anonim ***** válasza:
75%
Én mindig családi körben töltöm a karácsonyt, majd az estét itt. Pont azért, hogy minden bennem lévő szeretetet átadhassak azoknak, akik magányosnak érzik magukat az ünnepek alatt. Ha tehetném mindenkinek átvinnék ilyenkor egy adag meleg kaját, sütit, leülnénk és nevetgélnénk 1-2 órát felszabadult beszélgetéssel.
2017. nov. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Nem, de mégis úgy érzem magam a legtöbbször. Mindig csak a veszekedés megy valami apróságon, nincs meg az ünnepi hangulat már évek óta, és ezt nem a díszekre értem, hanem a szeretetre, együttlevésre, családi békére. Szóval igen, egy kicsit olyan néha, mintha egyedül lennék.

Mondjuk ez még mindig jobb, mint hogyha valójában egyedül lennék.

Olyan jó lenne ilyenkor összebújni valakivel, beszélgetni, énekelni, táncolni, amolyan romantikusan. :D

2017. nov. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
47%

Ha azt veszem alapul, hogy a legalapvetőbb EMBERI ÉRTÉKEK hiányozni fognak, akkor valószínűleg...


Most jöttem rá, hogy egy bizonyos ismerősömet nem kellett volna "túldicsérnem", mert nagyon elbízta magát.


Ha tapintatosan a hibáira is figyelmeztettem volna, biztosan nem tartanánk itt.


Ui: a kapcsolat kifejezetten építő jellegű lenne amúgy...

2017. nov. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!