Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy utolsó féreg vagyok,...

Egy utolsó féreg vagyok, hogyan tovább? (20l)

Figyelt kérdés

Nem olyan féreg, aki másokon átgázol, hanem féreg, mint emberalatti létforma. Szánalmas megvetett nyomorult senki.


Minden szánalmas, ami velem kapcsolatos. Szánalmas, hogy gyenge képességű vagyok, csóró vagyok, csúnya vagyok, sikertelen vagyok, magányos vagyok..Szánalmas, hogy neten panaszkodok. Néha itt,néha Redditen.


Van, hogy kiemel ebből az emberalattiság érzetből a körbeudvarlás. Mert most ugye már b*szható vagyok. Ez olyan csodás. Most akkor pár évig ez fog menni, úgy tűnik..Azt hittem, ha egyszer elérek ide akkor minden megoldódik, szeretni és tisztelni fognak a férfiak, szóba állanak velem, befogadnak, nem leszek többé a csúnya, magányos, kiközösített lány. Senki se mondta, hogy amit a szépséggel nyerek, sokszorosan elveszítem máshonnan. Már nem vagyok ember, nem számít, hogy mit gondolok, érzek, csak egy vonzó tárgy vagyok.


Valami mégsem változott: a magány állandó, a kisebbrendűségérzet állandó. Most is elviselhetetlenül fojtogat. Nincsenek körülöttem emberek, de ha lennének is így éreznék. Férfiak közelsége depresszióssá tesz, mert minél közelebb kerülnek hozzám, számomra annál nyilvánvalóbbá válnak a szándékaik és hogy milyennek is látnak engem a hajbókolás mögött. Ha távol vannak, akkor meg, nem tehetek róla, hiányoznak. A lányok is. Soha sem fogadtak el. A szüleim se. A tanáraim se. A testvéreim se. Nem találkoztam még olyan emberrel, aki igazán kedvelt volna. Pedig én aztán rohadtul meg akarok felelni. Szerintem kihoztam a maximumot ebből a testnek nevezett genetikai hulladékból és az agynak csúfolt roncshalmazból . Nem megy. Szedek gyógyszert, járok terápiára. Nem megy. Nem tudom hogyan tovább..Van valaki aki hasonlóan érez? Nagyon sürgősen túl akarok ezen lenni, mert lassan megőrülök..



2017. nov. 21. 00:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Az első lépés hogy amit itt összehordtál magadról felejcsd el gyorsan

Semmivel nem vagy kevesebb mint bárki más

2017. nov. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Egy időre szakítsd el magad a pasizás gondolatától - nem a társkeresés körül forog az élet, nem kell, hogy bókokból és ajánlatokból meríts önbizalmat. Sokan megérzik az önbizalomhiányt és a komplexusokat, amitől olyan prédának tűnsz, akit könnyen ki lehet használni és manipulálni, és csak még több sebet szerzel, szóval az társkeresést tartogasd akkorra, amikor már ki leszel békülve önmagaddal.

Tanulj valamit. Ha van lehetőséged, menj el idegen helyekre. Szerezz hobbit. Iratkozz be valami tanfolyamra. Csinálj egy blogot.

Minél több mindent csinálsz, annál színesebb lesz az életed, és annál kevésbé fogod érezni, hogy másoktól függ az értéked.

A neten könnyebb hozzád hasonló érdeklődési körű emberekkel ismerkedni, szóval ha problémáid vannak a barátszerzéssel, itt simán gyakorolhatod a kommunikációt. Persze ez nem helyettesíti teljesen a hús-vér társaságot, de ezerszer jobb beszélni bárkivel bármilyen formában, mint teljesen magadba burkolózni.

Ezt elég nehéz ténylegesen megérteni, de semmi sem állandó, szóval ennek az állapotnak is vége lesz egyszer. Addig viszont kitartást :)

2017. nov. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Két tippet tudok adni, nem tudom, beválik-e nálad, de nekem ezek segítettek:


Először is a sport. Bármi, csak mozogjál, annyira, hogy elfáradj. Egyedül vagy közösségben. Tűz ki olyan célt, ami kihívás, de még elérhető. A teljesítmény önbizalmat ad, a mozgás pedig sejtszinten csökkenti a stresszt.


A másik: segíts embereknek. Önkénteskedj valahol, vagy csak alkalmilag csatlakozz ételosztáshoz, vagy bármilyen apró szociális akcióhoz. Lehetőleg olyanhoz, ahol tudsz kapcsolódni emberekhez, de nem kell túlságosan bevonódnod, mert azért még te is érzékeny vagy lelkileg. Kaphatsz hálás szavakat, elismerést, ami növeli az önbizalmadat. Idősek otthonában pl. próbálkozhatsz, vagy hajléktalanszállón, esetleg gyerekeknek is segíthetsz, vagy bezsállhtazs egy közös parkrendezésbe, szemétszedésbe. A közös jó cél összeköt, és jó dolog egy társaság tagjának lenni (még ha alkalmi is), az ember hasznosnak érzi magát.

2017. nov. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Előbbi vagyok. Ja, és még valami: Ha már eljutottál odáig, hogy ilyesmiken gondolkodsz, és reflektálsz a saját életedre, érzéseidre, akkor már messze nem avgy szánalmas, pláne féreg. Sokan erre sem képesek, vakon leélik az életüket. Ehhez önreflexió, és bátorság kell. Igaz, hogy nem reálisan látod magad, túl szigorú vagy magadhoz, de próbálod keresni az igazságot, nem félsz önmagadtól, és ez elég kemény dolog! Lehet, hogy nem hiszed, de a sok önigazoló, valóságot felszépítgető ember mellett ez igazi vagányság! És nagyon jó kiindulási pont a fejlődéshez.
2017. nov. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 puartist válasza:
75%

Járj egy közösségbe pl, ahol megértőek veled, közösen gyakoroltok valamit, küzdötök.Harcművészet, tánc, foci, bármi ami leköt egy kicsit.

A gyógyszerekkel kísérletezni kell, mert van ami bejön az egyiknek az nem jön be a másiknak s fordítva.Egy jó antidepresszáns kéne a helyzetre az nagyon sokat segítene.A legfontosabb pedig hogy soha ne add fel!Akármilyen nehéz, ki kell bírni, mert egy napon majd jobbra fordul minden, csak bízni kell benne.

Tényleg annyira előnytelen külsővel és arccal rendelkezel?Vagy nem lehet hogy csak te látod annak?

Én is éreztem hasonlóan, én is voltam nagyon mély gödörben, most is depressziós vagyok, lassan már 13 éve, de nem fogom feladni, hanem keresem a megoldást és belekapaszkodom minden reménysugárba.Ne add fel kérlek!Én szívesen beszélgetek veled!Csak adj majd meg kérlek egy e-mail címet!

2017. nov. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
22%
Már megőrültél, lazíthatsz. Mennyi kreált műprobléma...annyira jó, hogy így ráértek, és semmi valós bajotok nincs.
2017. nov. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%
redditen hol szoktad?
2017. nov. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
43%
Már megint az önsajnálat, a magunk áldozati pózba vágása.
2017. nov. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk kezdhetnéd azzal hogy aki segítene helyrebillenni annak visszaírsz.
2017. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
Talán ha nyitottabb lennél és a szeretet szemszögéből néznéd az életet, akkor a férfiakat sem egy negatív kizsákmányolónak élnéd meg, hanem megtapasztalnád milyen tartozni valakihez, szeretni mikor viszont szeretnek és kizárni minden más szarságot, főleg ezt a végtelenül negatív és zsákutcába vezető sötét gondolatmenetet.
2017. nov. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!