Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nektek nincs bűntudatotok a...

Nektek nincs bűntudatotok a sok rossz gondolatért, ha tragédiákról olvastok?

Figyelt kérdés
Én is csomó mentális bajjal küzdök, rengetegszer akartam öngyilkos lenni, mégis iszonyú bűntudatom lesz ha olyanokról olvasok mint pl. a holodomor, ahol rengetegen szenvedve haltak meg.

2017. nov. 26. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért lenne?
2017. nov. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát mert neked van még lehetőséged változtatni, másoknak meg semmi nem volt... nem tudom...
2017. nov. 26. 11:19
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de sajnos bárkivel történhet bármi, még nincs vége az életnek.

Te nem vagy hibás azért, ha mást tragédia ér. Hibás az, aki elkövette, vagy bármely okból felelősségre vonható érte. Sajnos nekik pont nem szokott bűntudatuk lenni.

2017. nov. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De ott van pl Sztálin aki tényleg rengeteg millió embert kínzott meg, mégis kb kiskirály volt amíg meg nem halt. Más meg jóravaló ember, és élete végéig szenved. Hol a francban van az igazság?
2017. nov. 26. 11:39
 5/12 anonim ***** válasza:

Jah, hogy ez érdekel!

Az igazság igazából nincs sehol. A természetben nem létezik, nincs semmiféle sors keze meg hasonlók, az igazságot az ember találta ki (és ossza sokszor kénye-kedve szerint).

2017. nov. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Amúgy ez tényleg így van szerintem is. Az agyunk sokmindent képes kitalálni hogy elviselhetőbb legyen a lét.
2017. nov. 26. 11:46
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

miért lenne bűntudatom? nem én tettem

sőt akkor sem lenne, ha tehetnék ellene, de mégsem teszek

vannak utak amiket lehet járni, de nem érzem feladatomnak, hogy én oldjam meg a világ összes baját és hibás sem vagyok, hogy itt tart a világ, nem én juttattam ide!


A történelmi dolgok mások, rengeteg dolog hamisított

A zsidók kamuznak a holokausztról, jönnek a kamu hülyeségekkel, hogy sajnáltassák magukat.

Sokan akik ott voltak, megélték írtak könyvet és elmondták milyen volt, hát a könyvekben nem egészen ezt láthatod.

De nem kell mennyire menni '56-os szabadságharcról is elég sok hamis dolog van a történelem könyvekben, volt egy bácsi még a középsulinkban egy megemlékezésen az egész iskola előtt kijelentette, hogy hamisítva van a történelem, ő ott volt tudja mi történt, ő megélte...


a hamis történelmi hülyeségekre sem sajnálkozom, persze van aminek van alapja

a mai afrikai szenvedők meg hasonló dolgok miatt sem

itthon is sokan szenvednek, éheznek, a c1g4nyok miatt rettegnek, meg sorolhatnám, én egyedül sokat nem tudnék változtatni és nem érzek bűntudatot amiatt, mert ilyen a helyzet, nem én idéztem elő


én is voltam padlón, elég közel az öngyilkossághoz, ha öngyilkosokról olvasok nem sajnálom őket, gyengék voltak, nem tudtak túljutni rajta

több olyannal beszéltem akik kíséreltek meg öngyilkosságot, nagy részük túljutott ezen és örültek, hogy nem gyengültek el


Én egy elég komoly projektet akarok véghez vinni, de nem a szenvedés ellen fog tenni, én más probléma ellen akarok tenni. Mindenkinek ott a lehetősége, hogy tegyen valamit, de nem kell bűntudatot éreznie attól, mert nem tesz. Mindenki a saját sorsa kovácsa.

2017. nov. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a részletes választ :)

én is szeretnék ilyen határozott lenni mint az utolsó válaszoló.

2017. nov. 26. 11:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Sajnálatot meg együttérzést érzek de bűntudatot nem, arra nincs okom, ha miattam sérül, esik kára vagy hal meg valaki akkor van/lehet bűntudatom de ha az ország túloldalán megerőszakolnak egy ártatlan nőt arról én nemigen tehetek, sajnálni sajnálom, de bűntudatom az nincs.
2017. nov. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De egyébként nem szószerint azért érzem büntudatot mert ők meghaltak, tudom hogy én arról nem tehetek, hanem azért mert én sokszor gyűlölök élni, ők pedig nem élhetnek... értitek...
2017. nov. 26. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!