Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magányos vagyok, nincs senkim....

Magányos vagyok, nincs senkim. Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem a gimit. Nincsenek barátaim, és egyáltlaán senki akivel tudnék egy-két értelmes szót váltani. A régi iskolámban se volt semmilyen kapcsolatom. Sportolok -teniszezem-, meg kézilabdáztam és táncoltam, de ott se tudok/tudtam összebarátkozni senkivel. Szeretnék normális emberi kapcsolatok kialakítani, és próbálkozom, de egyszerűen nem megy.

15/L



2017. dec. 12. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Olyan helyek jók lehetnek, ahova a közös érdeklődési kör visz. Nekem az eddig mindig bejött:) De mondjuk tanfolyamoknál már iskola után, de akár szakkörök is jók lehetnek, de inkább akkor iskolán kívüli foglalkozások énszerintem. Vagy pl vannak ilyen rajongói oldalak, hogy fan-site. hu,és akkor ott pl tudsz közösen rajongani sztárokért másokkal, ott nagyon jó emberekkel lehet megismerkedni. Szóval, ha már csak olyat fogsz tanulni, tehát szakosodsz középiskola után, amivel majd munkában is fogsz foglalkozni, amiből majd megélsz, szóval az olyan képzéseken tutira találsz barátokat, mert a közös érdeklődési kör, a közös mentalitás visz benneteket oda. Szóval egyetem/főiskola, és okj, meg talán majd a jövőbeli munkahelyeden is lehetnek kialakulhatnak majd mély barátságok. Addig lehet, hogy türelmesnek kell lenned; vagy pedig legyél nyitottabb, bátrabb, merj nyitni az emberek felé. Én amúgy pl középiskolában 11.-ben kapcsolódtam be a közösségi életbe. Onnantól kezdtem el egyik osztálytársammal együtt hazajárni. De mondjuk lehet, hogy ebben az is közrejátszott, hogy ő eleinte ebédes volt, és akkor így nem rögtön az első hévvel ment mondjuk, és 11.vagy 12.-ben valaki kitalálta, hogy a középiskolásoknak innentől legyen ugyanannyi pénzért csak egytálétel. És akkor lehet, hogy ő pl pont onnantól kezdett velem jönni. De amúgy tök ari, meg végülis ő hívott, hogy akkor menjünk együtt, annak ellenére, hogy 9-10.-ben még nem kapcsolódtam be a közösségi életbe, de kedvelt amúgy mert rokonlelkek vagyunk, meg én is őt, csak addig azelőtt nemigen dumáltunk. Na jó, amúgy volt egy másik csaj, vele többet dumáltam, egyik teremben nem maradt máshol ülőhely, és akkor mellettem volt, és akkor összebarátkoztunk, mert mind a ketten jófejek vagyunk:) De az nem volt annyira mély barátság; azzal akivel együtt mentünk haza egy idő után, ővele mély lett. Ő egyébként egy 4 emberes kis csoportkában volt benne, a többi 3 emberrel szintén jól kijöttem. Szóval 11-ben kb a nulláról kapcsolódtam be teljesjogú osztálytaggá. Amúgy hát szerintem, azt hiszem, neked tényleg rajongás, vagy pedig türelem kell. Vagy nemtom, itt lehet, hogy egyszer belebotlasz valakibe, akivel majd elkezdetek irogatni (én nem szoktam sokáig privátozni, nincs is témám)
2017. dec. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Görcsösen azon izgulni hogy beilleszkedj és legyenek barátaid nem megoldás. Próbáld fejleszteni személyiségedet, olvass, legyél jó hallgatóság, empatikus, próbálj kialakítani megfelelő életszemléletet és azon kapod magad hogy mások kezdik el keresni társaságod.. csak ügyelj arra hogy arra érdemes emberekkel vedd körül magad. 23f
2017. dec. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!