Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek mi juttat el egy...

Szerintetek mi juttat el egy embert idáig?

Figyelt kérdés
Sziasztok . Van egy barátom (pasim) , 3 hónapja vagyunk együtt , mikor megismertem akkor minden rendben volt ... Igazából most is , csak nagyon furcsán viselkedik úgy mindenkivel . 19 éves én pedig 17 , az iskolában ismertük meg egymást és mondhatni szerelem volt első látásra . Kapcsolatunk elején elmondtam neki hogy én az első alkalommal várni szeretnék mert túl fiatalnak érzem magam még . Azt mondta rendben van . Feltünt hogy nem beszél senkivel , de abszolút senkivel csak velem , szerintem ez fura . Később megkérdeztem mi az oka annak hogy így elzárkózott mindenkitől , és azt mondta hogy már nem akar csalódni többet . Egyébként Nagyon helyes srác , a suliban minden lány szinte végig méri , én meg csak egy sima hétköznapi lány vagyok de ő neki csak én létezek . Nem jár bulizni, szórakozni semmi . Az egy amit csinál az az edzés , ha tehetné éjjel nappal azt csinálná . De azt is csak otthon , nem mozdul ki sehova . Leültem hogy beszéljük meg , és azt mondta azért lett ilyen mert rossz volt tudni hogy senki soha nem bízott benne hogy bármit is véghez tud vinni , és hogy én része vagyok az életének. Én nagyon szeretem ezt a fiút tényleg , de hogy lehet az hogy full jóképű , bármit megkaphatna de őt nem érdekli az élet dolgai ? Szerintetek?
2017. dec. 17. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

A külső nem minden, nem pótolja például a szakképzettséget, a rutint, de még az önbizalmat sem.

A barátod a leírtak alapján nagyon befordult, súlyos dolgokat élhetett át.

2017. dec. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, hogy valaki introvertált, zárkózott típus. Ennek köze nincs ahhoz, mennyire szép/jóképű. Ha nagyon ellentétes ez a te jellemeddel, az okozhat gondokat, de meg is lehet oldani, hogy működjön.
2017. dec. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Attól, mert valaki jól néz ki, belül lehet egy roncs. És ezt most nem a barátodra értem, csak valakit 1-1 komolytalan kudarcélmény jobban megtör, magába fordul és elzárkózik. Hogy nem bulizik, az még nem is gond, inkább az, hogy nincsenek barátai, nem járnak el kirándulni, sportolni vagy mozizni vagy bármi egyéb. Lehet szomorkodni, hogy az élet meg az emberek kegyetlenek, de ha ti egyszer szakítotok, elég nagy bajban lesz.
2017. dec. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem roncs mert nem idegbajos vagy ilyesmi , csak durván zárkózott . És igen elég sok sza*R érte az életben . De az durva hogy ennyire megviselte . Bánt hogy nem tudom megmutatni neki hogy az élet szép 😞
2017. dec. 17. 11:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha rossz tapasztalati vannak akkor ez könnyen előfordul, lehetőleg te ne okozz neki negatív élményt.

Régen amikor jártam kondizni ismertem egy ilyen srácot. Szépen kivolt pattanva, minden nő csorgatta utánna a nyálát, az öltözőben ha bent volt mindenki összeszégyelte magát (ha érted mire gondolok :D) de közben totál szótlan volt, amikor odament hozzá egy csaj csak hebegett habogott, facebookon sem láttam nagy aktivitást tőlle, szóval vagy rossz nevelés vagy rossz tapasztalatok voltak a háttérben.

2017. dec. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Én is zárkózott vagyok. Nekem ez így jó, ilyen a természetem.

Ha neked nem jó, két külön jellemvonás vagytok.

2017. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"őt nem érdekli az élet dolgai ?"


Nincs olyan hogy az élet dolgai. Mindenkinek mást jelent az élet, ami nem feltétlenül egyenlő azzal hogy egész nap bulizok meg csajozom.

2017. dec. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a leírásod alapján a barátod hajlamos az önsajnálatra és a bezárkózásra: csalódott az emberekben, ezért inkább nem is teremt kapcsolatokat. Gondolom a ti kapcsolatotokban is inkább te vagy a kezdeményező, ha közös dolgokról, programokról van szó.

Nincs ezzel gond, ha te ezt elfogadod, és megelégszel azzal, amit ő nyújtani képes neked.


Akkor kezdődik a probléma, ha te azt szeretnéd, hogy nyitottabb legyen más társaságok, emberek irányában, mert nem valószínű, hogy ő kilép a saját biztonságos komfort zónájából. Ha hosszútávon tervezel vele, akkor ezt el kell fogadnod.


Ha elkezd dolgozni egy munkahelyen, szintén lesznek problémái, ha csapatmunkára épülő feladatokról lesz szó: a visszahúzódó, zárkózott emberek nehezen tudják érvényesíteni az érdekeiket, vagy semmibe veszik, vagy ha lelkiismeretesen végzi a feladatát, akkor kihasználják őket.


Véleményem szerint kell egy egészséges önbizalom, hogy az életben ellavírozzon az ember. Gondolom ő ezt az edzésből merítené, de valószínűleg az sem elég a megfelelő szociális állóképesség kialakításához. Mert sajnos az ember sokszor csalódik, aki emberekkel foglalkozik, az akár rendszeresen is. Mindannyian kialakítunk egy védőburkot magunk köré, megválogatjuk, hogy kiben bízunk meg, kinek a véleményére adunk, de nem lehet kizárni magunkat az "élet dolgaiból", mert az élet egyszerűen elfolyik mellettünk, míg mi a vasakat emelgetjük az edzőteremben.

2017. dec. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem túl nagy ügyet csinálsz belőle, hisz van akit szeret (te), van hobbija (edzés), csak nem szeret annyira emberek közé járni. Van ilyen. Én a sulit leszámítva kb. csak színjátszóra járok, ahol szinte csak nálam idősebbek és fiatalabbak vannak, ez is heti egy nap általában, szóval nekem sincs a hagyományos értelemben vett szociális életem. Ennek ellenére le merném fogadni, hogy elégedettebb vagyok az életemmel, mint a legtöbb kortársam.
2017. dec. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem tartsd meg ezt a fiút, amíg csak tudod, ritka szerencséd lett vele. :)
2017. dec. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!