Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem tudom a világban a pozitív...

Nem tudom a világban a pozitívat meglátni, és ezzel a családomat is lassan magamra uszítom. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A szüleim egész életemben óvtak, kb sehova sem engedtek el sosem (nemhogy egymagam, de barátokkal sem), ennek az lett a vége, hogy egy önbizalomhiányos papucs lettem.

Nem érzem magam sablonnak, utálom a kortársaimat, és a hülyeségeiket, rengeteg olyan dolgot csinálok, ami nem erre a korosztályra vall, viszont a szüleim ezt ellenzik, hogy egésznap nem beszélek senkivel, bent ülök a 4 fal közt. Nem akarok ezen változtatni, de ők ezt nem értik meg, és magukat hibáztatják.

Imádom a szüleimet, és nem is akartam elköltözni innen iskola után, hanem velük akartam élni, de kezdem úgy érezni, hogy közöttük bekattanok. Fél évem van az érettségiig, utána kéne tennem valamit.

Ti mit tennétek?


2017. dec. 22. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Továbbtanulnék, elköltöznék kollégiumba és megpróbálnék ismerkedni más emberekkel, hogy felnyíljon vége a szemem, hogy attól, hogy vannak bulizósabb társasági emberek még nem rosszabbak semmivel sem nálam. Nem normális egyáltalán, hogy utálod a korosztályod, főleg nem ennyi idősen. Igaza van a szüleidnek, hogy aggódnak.
2017. dec. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szüleid elrontották a nevelésed és most mindenki ennek issza a levét. Túlféltés.
2017. dec. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem fogok továbbtanulni, marhaságnak tartok milliókat kifizettetni, meg eladósítani a szüleimet azért, hogy utána legyen egy papírom, amivel villoghatok hogy nekem ilyenem van. Olyan munkát akarok végezni, ahová elég az érettségi, és nem a papíron múlik minden, csak ezzel is az a baj, hogy a szüleim nem támogatják. Akartam én már csomagszállító, mozdonyvezető, kamionsofőr, autószerelő lenni, de mindenről lebeszéltek, mert veszélyes, nem fizet jól, tönkremegy az egészségem, stb. De menjek informatikusnak, merthogy az nagyon jó, meg jól keres, én meg nagyon értek ahhoz, mert át tudom állítani a FB adatlapot nyílvánosról zártra. Hú-ha. Túlzottan óvnak, én ezen munkák valamelyikét élvezném, de ők nem szeretnék hogy ezt csináljam.

Lehet, hogy nem normális, de én a mai emberekkel nem tudok szót érteni, amikor az osztályközösségemben konkrétan az a mindennapos téma hogy ki mennyire rúgott be, meg hányszor kefélt már életében, én az ilyen emberektől hányingert kapok. Az idősebb (40+) korosztállyal viszont sokkal jobban szót értek, az a korosztály sokkal érettebb, rengeteg ismerősöm van aki ebbe a korosztályba tartozik, és nekik is a bréjük tele van a mai fiatalokka. Viszont az én korosztályomból konkrétan 4 olyan ember van, akivel kölcsönösen keressük egymás társaságát.

2017. dec. 22. 15:25
 4/7 A kérdező kommentje:

2) Igen, sajnos sokszor ezt hajtogatják ők is, innen indulnak a viták, hogy jaj, el lett cseszve az egész.

Mindig felhozzák a környékbeli gyerekeket, hogy jaj ezek, jaj azok.. Ismerem őket egész gyerekkoromtól. Nálunk a szüleim felváltva melóztak (fater állandó éjjeles, muter állandó nappalos volt) így mindig itthon volt valaki, az említetteknél viszont 0-24 melózott mindenki, kb mindig egy idősebb környékbeli vagy nagyszülő "vigyázott rájuk", így ők állandóan kint tudtak lenni az utcán, sok olyat csináltak, ami nekem kimaradt gyerekkoromból. Rám mondják a környékbeliek, hogy nézd, mintagyerek, rájuk nem mondták sose, de azt vettem észre, hogy ők boldogabbak, könnyebben megnyíltak, életre valóak lettek.

2017. dec. 22. 15:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Olyan szempontból én is elég hasonló vagyok, hogy soha nem találtam meg az összhangot a kortársaimmal. Állandóan kirekesztettnek, magányosnak éreztem magam. Ha viszont a szülőknél tartunk, náluk egy kicsit más a helyzet, mert ők meg pont azt szerették volna mindig, hogy kimozduljak egy kicsit, barátkozzak, de sajnos sosem jött össze. Szóval, hidd el nem csak te vagy ilyen helyzetben.
2017. dec. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A továbbtanulás nem feltétlenül kerül milliókba,a kortársaid pedig nem csak a piálásról tudnak beszélni, de honnan is tudhatnád ezt ha nem kommunikálsz és nyitsz feléjük. Ezekben is a negatívat látod csak. Amíg mindentől elzárkózol ami változást hoz nem tud rajtad senki segíteni. Az egyetlen megoldás, ha kilépsz a komfort zónádból de erre nem vagy hajlandó.
2017. dec. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5) Pacsi! (Y) Ahogy én tudom, a korosztályunknak a 4-5 százaléka ilyen, csak valahogy nem az én környékemen vannak azok, akik ebbe a csekély számadatba tartoznak.

6) Én már felhagytam azzal nagyon rég, hogy nyissak bárkire. Általánosban idióták voltak körülöttem, aztán felvettem egy szakközépiskolába, ahová 1 évig jártam, onnan származik 2 barátom, a többiek prolik voltak, aztán átjelentkeztem egy gimnáziumba (különbözetivel) hátha jobb lesz.. Hát, a színvonal mindenképp jobb, de itt meg bunkó lenéző fos az összes, szóval, ezen már meg sem lepődök. Nekem nem a komfortzónából való kilépésre van szükségem, hanem pont hogy benne akarok maradni, és ezt akarom megértetni a szüleimmel, meg mindenkivel, hogy én így jól érzem magam.

2017. dec. 22. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!