Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Most nekem van valami bajom...

Most nekem van valami bajom vagy nekik?

Figyelt kérdés
Olvasom itt a GYK-n a sok szomorú, életunt embert(nem tudok becsajozni, elhagyott a barátnőm ...) és többnyire olyan történetekkel jönnek amik a fasorba sincsenek az én problémáimhoz képest mégse vagyok fele annyira se depis mint ők.
2017. dec. 26. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más jelenti a problémát, ezt így nem árt tiszteletben tartani. Az más kérdés, hogy valós-e az a probléma vagy nem. HA szerinted nem, lapozz tovább, ne hasonlítgasd a magadéhoz.
2017. dec. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek másmilyen a személyisége, mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Nem mindenki annyira talpraesett és objektív, hogy reálisan tudja felmérni a helyzetét, és ne stresszeljen rá annyira. Szerepet játszanak az egyéni traumák, csalódások, élmények is ebben, torzulást okozhatnak a jelen helyzet megítélésében. Egyszóval rengeteg dolog befolyásolja ezt, örülj neki, hogy te jobban bírod a terhelést, és ne legyél részvéttelen azokkal, akik kevésbé.
2017. dec. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Néha nekem is megvan a véleményem azokról a problémákról, amiket emberek ide írnak, de tiszteletben kéne tartanod azt, hogy mindenkinek a saját éppen meg nem oldott dolga tudja a legnagyobb problémát/ fejtörést okozni.

Azt, hogy az emberek a saját problémájukat reálisan fel tudják mérni, az élet többi problémájához képest, szintén nem lehet elvárni, hisz ez élettapasztalathoz és értelemhez kötött.

Gyakorlatilag ezt is meg kell tanulni.

Ha te a nagyobb problémáiddal sem vagy depis, akkor örülj ennek.

2017. dec. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem én, hogy mindenkinek az fáj ami vele történik DE akkor is mi értelme van úgy csinálni mintha vége lenne az életének amikor ez nem igaz(mást is csaltak meg, más is egyedül van, másnak is sz@r az élete), ha úgy is érzed nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy ezen picsogsz és sajnáltatod magad, mert attól csak még rosszabb kedved lesz.
2017. dec. 26. 17:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi baj sem veled, sem velük, pusztán neked magasabb a tűréshatárod, és nem akasztanak ki azok a dolgok, amik a példában szerepelnek.

Mindenkinek más jelent komoly kihívást és nehézséget az életben, és lehet, hogy amivel ők nem tudnak megbirkózni, neked egyszerű, de ez fordítva is igaz lehet.

Nem kell összehasonlítani magadat másokkal, semmi értelme. Ha úgy érzed, nem releváns a problémájuk, de segíteni sem tudsz vagy akarsz nekik, ne bántsd őket, csak lépj tovább :)

2017. dec. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem lehet általánosítani. Attól, hogy számodra valami nem okoz nehézséget, még más számára fájó, nehezen leküzdhető jelenség, érzület lesz. Valamint nem lehet megítélni, hogy melyik nehézség mennyire terhelő lelkileg. Van akinek a szerelmi csalódás/kiközösítés/egyedüllét/szülői kapcsolat/szeretethiány/szakítás/anyagi helyzet leküzdése a nehéz. Sok esetben pedig egyik okozója a másik élethelyzet. Szenvedni, és nehézségekkel küzdeni többféle módon is lehet, nem mondhatod azt, hogy pl: a szakítás nem ok arra, hogy az emberek lelkileg sérüljenek miatta. Igenis komoly, felelősséggel járó fájdalmak ezek, és sokszor sajnos sokan öngyilkosok lesznek mert mások nem értik meg, hogy ez is ugyanúgy okozhat lelki sérülést.
2017. dec. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Összességében szerintem azt nem látod át Kedves Kérdező, hogy nem csak testileg, hanem lelkileg is lehet szenvedni, depresszióba esni. Nem csak az éhezés, anyagi gondok okozhatnak depressziót, nem csupán fizikai értelemben lehet szenvedni, hanem lelkileg is. Ahogyan pedig mások is utaltak rá, mindenkinek a saját helyzete a nehéz, hiszen abban az élethelyzetben kell élnie.
2017. dec. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#5 a problémájuk releváns de a rá adott reakciójuk nem az. Kb. olyan mintha durrdefekt után valaki elkezdene sírni, hogy soha nem fog hazajutni.


#6 Nem azt mondtam, hogy nekem nem fáj, vagy neki nem kéne fájjon hanem azt, hogy ezt túlreagálják egyesek és ahelyett, hogy felhívnák a figyelmüket arra, hogy túlzásba viszik az a rendes hozzáállás ha úgy csinálunk mintha érthető lenne a hozzáállása.


#7 testileg hogyan lehet depresszióba esni? Azt értem, hogy neki fáj ami vele történt de a rá adott reakciót már nem, bármi ami megtörténhet veled vagy velem már megtörtén több ezer, millió emberrel akik ezt túlélték. Akkor miért csinálunk úgy mintha normális reakció lenne pl. egy szakításra ha valaki nem tudja/akarja az életét folytatni utána.

2017. dec. 26. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!