Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért alakul egy emberbe az...

Miért alakul egy emberbe az extrém szorongás? Mi oka lehet?

Figyelt kérdés

Valami gyerekkori trauma vagy mi?

Értelmes emberek írjanak....


2017. dec. 27. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:

a legtöbb esetben gyermekkori rossz nevelés,gyermekkori traumák,stresszes helyzetek miatt sérül az idegrendszer.

Nekem pl.egész jó az életem,mégis szociális fóbiám van,nagyon rossz.

Ez is gyerekkoromban alakult ki.

48F

2017. dec. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy értve sérül az idegrendszer? Neurológiai elváltozás jön létre?
2017. dec. 27. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Nemcsak trauma miatt lehet. Nálam pl. azért alakult ki, mert megtudtam, hogy meddő vagyok (minden vágyam egy kisbaba), aztán a tanulás terén sem volt minden rendben. Kényszeresen kezdtem el tanulni, mindent magolni akartam, mert nem tudtam, hogy milyen irányba szeretnék továbbtanulni, ezért csak akkor voltam nyugodt, amikor "mindent tudtam", mondván, hogy így nem lesz baj. Csak akkor enyhült a szorongás, amikor tanultam, pedig tudtam, hogy nincs életem emiatt. Mióta tudom, hogy legyőztem a meddőség okozta fájdalmat és tudom, hogy milyen szakra jelentkezek februárban (csecsemő- és kisgyermeknevelő, igen, nem meglepő), azóta már nem szorongok.
2017. dec. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, hosszabb távon elváltozás keletkezik az agyban egy negatív történés miatt.

Pl.: egy ismerősömnek olyan dolgot mondott 1* a ..."főnöke", ami bekövetkezett, mert nem vette komolyan az előzményeket a ..."főnök". Ez mélyen benne maradt az ismerősben és azóta le van blokkolva, ha dönteni kell.

2017. dec. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!