Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is ennyire rosszul viseli...

Más is ennyire rosszul viseli az ünnepek utáni időszakot?

Figyelt kérdés

Szerintem a január a lehető legrosszabb, legdepressziósabb hónap. Hideg van, korán sötétedik, vége már az ünnepeknek, a tavasz pedig még messze van. Elmúlt az ünnepi hangulat. Újra indulnak a szürke hétköznapok, munka stb. Ilyenkor megint mindenkinek ezerféle dolga van, senki sem ér rá. Szörnyen magányosnak és szomorúnak érzem magam, főleg, hogy a páromnak is el kellett mennie pár hétre. Minden reggel azzal a tudattal kelek, hogy teljen már el ez a nap is. Nagyon lelassult az idő, minta nem másfél hete lett volna szilveszter, hanem már legalább 2 hónapja.

Sajnos minden évben ilyen nehezen telik számomra az év első két hónapja. Más is van ezzel hasonlóan?



2018. jan. 10. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok ezzel, alig tudok reggelente felkelni és még a hetek is lassabban telnek.
2018. jan. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom, pluszban itt Svájcban reggel nyolckor még vaksötét van :(


Alig várom, hogy világosabb legyen és ne sötétben kelljen dolgozni menni.

2018. jan. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én kibírom. Ilyenkor tele vagyok ambícióval, tudok hajtani, igaz nap végére kimerülök. De depressziós nem vagyok.
2018. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Én nem az ünnepek utáni időszakot viselem nehezen,hanem majdnem minden napot.Igaz,néha van olyan időszak amikor jobban vagyok.Tehát azért nem érzem mindig szarul magam
2018. jan. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 szenes43 ***** válasza:
100%
A január a leg ember próbáló hónap.Míg a december tele van várakozással (ünnepek) a január szürke eseménytelen és csak azt várjuk hogy elteljen. A melankólia viszont még nem depresszió,csak egy csökkent aktivitás.
2018. jan. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a decemberi "őrület" (Karácsony, Szilveszter), szerintem ez szinte természetes.
2018. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is már csak annyit érzek, hogy sajnos minden nap létezni kell...
2018. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szenes43 ***** válasza:
Kétségtelenül szürke és hosszú a január viszont egyre percről-percre hosszabbak a nappalok. Minden nap fel kell fedezni valami apró örömforrást és akkor két szürke nap sem egyforma.
2018. jan. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem most is mélységesen sírhatnékom van. 23/F
2018. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!